Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Strona ordynacjakobiet.pl

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Maksymilian » N lut 14, 2016 20:28

Moi Drodzy!
Zachęcam do brania udziału tam w dyskusji i w udowadnianiu, że Biblia jest przeciwko ordynacji kobiet na prezbiterów. Myślę, że możemy narobić wiele krzyku na "nie".
Maksymilian
 
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Elżbieta » So kwi 02, 2016 19:15

No i właśnie dowiedziałam się, że ordynacja kobiet nie przeszła. To bardzo dobra wiadomość
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Adamek » So kwi 02, 2016 19:38

Kościół jest nadal w jedności ze mną, a ja z kościołem.
Adamek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz kwi 04, 2013 18:59
wyznanie: ewangielik
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Matthew.Trusting » N kwi 03, 2016 11:13

Większość synodałów była jednak za ordynacją kobiet. Nie uzyskali tylko wymaganej większości głosów. Również tych na "nie" było mniej niż ostatnio. Może to oznaczać, że jesteśmy jednak bliżej ordynacji kobiet aniżeli dalej.
Matthew.Trusting
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 17:36
wyznanie: w drodze do KEA
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez blaisee » N kwi 03, 2016 14:24

blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Matthew.Trusting » N kwi 03, 2016 14:55

Czytając artykuł wyczuwam duże rozczarowanie (momentami nawet złość) autora względem tego co miało miejsce.
Matthew.Trusting
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 17:36
wyznanie: w drodze do KEA
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Tomasz » N kwi 03, 2016 18:57

"Ekumenizm.pl" z p. Dariuszem Brunczem na czele od lat jest piewcą liberalnych nowinek i ton tego artykułu wcale mnie nie dziwi. Jakiś czas temu miałem wątpliwą przyjemność prowadzenia dyskusji z tym Panem w mediach społecznościowych i przekonałem się jaką niechęcią (żeby nie powiedzieć nawet "nienawiścią") zieją takie osoby w stosunku do osób o odmiennych poglądach.
Z jednym muszę się z P. Dariuszem Brunczem zgodzić - to głosowanie tak naprawdę niczego nie rozstrzygnęło. Zagrożenie liberalizacją w naszym Kościele jest bardzo duże. I jednego możemy być pewni - oni nie odpuszczą. Wynik głosowania, choć dla nas pomyślny, wcale nie napawa optymizmem. Na razie napór został powstrzymany, ale temat prędzej, czy później powróci. Bardzo dużo będzie tutaj zależało od wyborów Biskupa Kościoła i oczywiście składu Synodu. Bardzo chciałbym, aby Biskupem Kościoła został wybrany duchowny, który będzie odznaczał się charyzmą i determinacją w obronie luteranizmu, który pociągnie za sobą cały Kościół. Chciałbym, znalazł się w naszym Kościele drugi Vanagas.
Przyszło nam żyć w bardzo trudnych czasach. Chrześcijaństwo jest poważnie zagrożone. Zagrożony jest również luteranizm. Widzimy w ilu krajach kościoły luterańskie przestały być już nie tylko luterańskimi, ale i chrześcijańskimi. Musimy zrobić wszystko, aby powstrzymać ten postępujący rozkład.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Witold » Pn kwi 04, 2016 13:18

Decyzja Synodu nie zmienia niczego (patrz wyżej), a jednak zmienia wiele. Synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pokazał, że Kościół luterański w Polsce nie jest żadną awangardą w Polsce, a po prostu zwykłym Kościołem, w którym odzwierciedlają się fobie i lęki polskiego społeczeństwa ze wszystkimi naleciałościami, przywarami i obowiązkowym paździerzem. Luteranie w Polsce nie są żadną ewangardą, elitą, a po prostu mniejszością wyznaniową, jedną z wielu, której w kluczowych momentach brakuje odwagi przyznania się do swojej tożsamości teologicznej/wyznaniowej.


co za głupota i .... brak tolerancji! Słowa tak bardzo często używanego przez liberałów. Gdzie miłość? :lol:

I od kiedy to kościół ma należeć do jakiejś awangardy, elity? Chyba chłop pomylił związki wyznaniowe z grupami literackimi :wink:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Matthew.Trusting » Pn kwi 04, 2016 15:40

Win32 napisał(a):"Kościół luterański w Polsce...jest... po prostu zwykłym Kościołem... ." I niech tak pozostanie(...)


Mogę mówić tylko za siebie, ale ze swojej strony chciałbym, żeby tak pozostało (moje zdanie, to jednakże tylko zdanie osoby, która jeszcze formalnie nie należy do KEA mimo, że cały czas czekam na konwersję..).

Bo w końcu czy to my mamy dostosować się do Boga, czy Bóg do nas?
Ostatnio edytowano Wt kwi 05, 2016 04:06 przez Matthew.Trusting, łącznie edytowano 1 raz
Matthew.Trusting
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 17:36
wyznanie: w drodze do KEA
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez blaisee » Pn kwi 04, 2016 19:00

Czytajac artykul na ekumenizm tez wlasnie bardzo mnei uderzyl jego ton, ze autora chyba bardzo zenerwowala decyzja synodu.

Nie rozumiem tej czesci o awangardzie - Czy kosciol ma byc awangrdowy, kontrowersyjny, szokujacy? Czy Biblijny?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Następna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron