Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Strona ordynacjakobiet.pl

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Maksymilian » Pn maja 23, 2016 23:35

Nie ma co się smucić tylko na każdą wzmiankę o takich herezjach należy reagować stanowczym sprzeciwem i tłumaczyć sprzeczność takich nauk z Biblią, a w razie potrzeby tłumaczyć, że Biblia jest nieomylna, święta, pochodzi w całości od Boga, itd. Potrzeba nam odwagi i niezłomności, nie możemy od Biblii odstąpić ani o krok.

W kwietniowym "Zwiastunie" ks. bp. Jerzy Samiec raczył podziękować zwolennikom ordynacji kobiet na urząd prezbitera, że nie wywołali rozłamu w strukturach Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Śmiechu warte.

Jeszcze pragnę zwrócić uwagę na jeden mały szczegół. Dlaczego, skoro według nich nie ma żadnych ograniczeń do służby kobiet w Kościele, nie złożono wniosku o dopuszczenie do ordynacji kobiet na biskupów? Tak wygląda w wykonaniu postępowców bój o prawdę.
Maksymilian
 
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Elżbieta » Wt maja 24, 2016 06:30

Przejdzie jedno, to i drugie też przejdzie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Maksymilian » Wt maja 24, 2016 06:36

Chodziło mi o to, że nie zabiegają o prawdę, bo by nie czynili "kompromisu" zgłaszając ten wniosek, tylko walczyli też o ordynację biskupią.
Maksymilian
 
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Iwona » Wt maja 24, 2016 22:11

Maksymilianie, Twoje uwagi i sformułowania są bardzo cenne i pożądane w obecnym czasie, ale na pewno orientujesz się, że zwolennicy Ordynacji Kobiet - portalu Konfesyjni.pl nie czytają ..... i raczej nie będą mieli szansy zapoznać się z Twoimi uwagami. Do czego zmierzam?
Otóż, przez ostatnie miesiące przeglądałam często ten Portal i zadawałam sobie pytanie czy sprzeciwy wobec Ordynacji Kobiet, prezentowane na tym Portalu, ograniczają się jedynie do jego stron, czy tez znajdują jakąś zewnętrzną formę, która dotarła by do decydentów naszego Koscioła. Chciałabym w tym miejscu podzielić się moim doświadczeniem w tej kwestii. Wystosowałam do biskupa Zwierzchnika dwa listy (jeden w lutym, drugi w marcu) z moim protestem, który uzasadniłam w oparciu o moją wiedzę w tej materii i doświadczenie Wiary. Otrzymałam odpowiedź od pani Rzecznik A.Tarnogorskiej, z która potem prowadziłam już emailową korespondencję. Pisałam też do p. prof. J.Slawika, również wymieniliśmy dwa dłuższe emaile. Z mojej parafii pisały listy jeszcze dwie osoby. Oczywiście, ze te moje listy dla adresatów balsamem raczej nie były, ale przecież chodzilo mi właśnie o to, żeby sprawy decydentom nie ułatwiać, lecz akcentować, że jest wielu wyznawców, którzy na te zmiany w doktrynie KEA nie zgadzają się...!!
Znajoma z parafii, prawniczka, pisała tez do biskupa diecezji warszawskiej. Wydaje mi się, ze jeżeli nie będziemy nękać i niepokoić naszych decydentów naszymi protestami, to szalenie ułatwiamy im podejmowanie decyzji.... Wspomne tu tylko jeszcze, że Amnesty International w dużej mierze działa poprzez LISTY .....
Osobiście zamierzam w najbliższym czasie wystosować list do biskupa Zwierzchnika wyrażający moje ubolewanie wobec celebracji Ustanowienia Sakramentu wraz z arcybiskupiną Jackelyn w kościele luterańskim w Łodzi w dn.! maja br. i to w miesiąc po przyjęciu decyzji przez Synod odrzucającej Ordynacje w polskim KEA. Uważam to za brak szacunku wobec stanowionego przez Synod prawa.
A może by pomyślec o zbieraniu (elektronicznym) podpisów i wysłać je do Kancelarii biskupa Zwierzchnika ??? Pozdrawiam Wszystkich.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Maksymilian » Śr maja 25, 2016 08:04

Ja swój sprzeciw okazałem publikując opinię na tejże stronie oraz przesyłając moją polemikę do tekstu profesora Slawika wszystkim synodałom zresztą dzięki wsparciu Pana Janusza Buzka.
Maksymilian
 
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Elżbieta » Śr maja 25, 2016 11:53

Ja też pisałam na stronie KEA, ale odzewu nie było żadnego.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Iwona » Cz maja 26, 2016 11:02

Maksymilianie, przepraszam, nie skojarzyłam, ze to Ty jesteś autorem tej świetnej i naukowej polemiki z prof. Slawikiem na stronie ordynacjakobiet.pl Oczywiście, z zainteresowaniem przeczytałam i dzięki za ten tekst.


Elzbieto, cieszę się, że też protestowałaś! Tak sobie mysle od dwóch dni, ze ponieważ ta Unia Europejska zaczyna trochę "wychodzić z mody" (za sprawą postawy rządu) , nasi biskupi decydenci się opanują i nie będą już tak przeć na "gender mainstreaming", prezentowany przez ŚFL.

ps. mam kłopoty z poruszaniem się po tym portalu. Nie wiem np. jak wysłać odpowiedz konkretnej osobie, dlatego w rubryce "Odpowiedz" napisałam w jednym poście i do Ciebie i do Maksymiliana.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Elżbieta » Cz maja 26, 2016 11:40

Żaden problem, każdy znajdzie przeznaczony dla siebie tekst. Bardzo dobrze sobie Ty radzisz :-)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez Maksymilian » Pt maja 27, 2016 13:53

Bez przesady Iwono, nie była taka świetna i na pewno nie naukowa ;), ale Dziękuję za miłe słowa. Ta krótka polemika nie zawarła w sobie wszystkich "ale" co do tekstu prof. Slawika, bo rozpatrywanie i tłumaczenie każdego punktu byłoby strasznie długie, ale wszystkie główne zarzuty mam nadzieję poruszyłem.
Maksymilian
 
  

Re: Strona ordynacjakobiet.pl

Postprzez anolis » So maja 28, 2016 11:50

Ze względu na to, że pod koniec tego roku kończy się kadencja Synodu Kościoła, a przy okazji części (o ile nie wszystkich) synodów diecezjalnych, warto raczej pomyśleć kogo się wybierze w nadchodzących wyborach.
Synodałów do Synodu Kościoła wybierają synody diecezjalne.
A synodałów do synodów danej diecezji wybiera się bezpośrednio w parafii, spośród parafian.
Tak więc ważne jest kogo się wybierze w parafii, bo to ma potem przełożenie nawet na Synod Kościoła.
A życie pokazuje, że większość parafian lekceważy te wybory, bo diecezja jest dla nich abstrakcją. Część nawet pewnie nie wie że diecezje w naszym Kościele w ogóle istnieją.
W mojej parafii ostatnio (5 lat temu) wybrano wyłącznie osoby będące zwolennikami ordynacji kobiet, zresztą jedna z nich jest konsekwentnie bardzo aktywna na tym polu zwłaszcza że jest też członkiem Synodu Kościoła. Te osoby mówiły zresztą wyraźnie że są za ordynacją kobiet.
Dopóki ustrój Kościoła, w dużej części, opiera się na wyborach, to pisanie listów czy apeli ma niewielkie znaczenie. Tak uważam.
anolis
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości