Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zmarł ks. Tadeusz Raszyk

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Zmarł ks. Tadeusz Raszyk

Postprzez Tomasz » So mar 24, 2012 20:32

W piątek, dnia 23 marca 2012 r. o godzinie 21.00 w jednym z poznańskich szpitali po długiej i ciężkiej chorobie zmarł, pochodzący z Goleszowa na Śląsku Cieszyńskimi ks. Tadeusz Raszyk, który 31 lat był proboszczem Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Poznaniu, a następnie zwierzchnikiem Diecezji Wielkopolsko – Pomorskiej i radcą Konsystorza Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce.

Wspomnienia o ś.p. księdzu radcy Tadeuszu Raszyku możemy przeczytać na blogu ks. Jana Grossa.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Tadeusz Raszyk

Postprzez Elżbieta » So mar 24, 2012 21:30

O raju, a ja tego człowieka znałam. Bardzo mi przykro. Rzeczywiście to był sprawiedliwy i dobry człowiek.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Tadeusz Raszyk

Postprzez Tabita » N mar 25, 2012 14:28

Wspaniały, cudowny, ciepły człowiek a jednocześnie taki "z autorytetem". Zapytał co słychać...podziękował za najdrobniejszą rzecz, którą się zrobiło...zawsze skromny... Jego kazania zawsze coś wnosiły, skłaniały do refleksji. Całym swoim życiem wskazywał na Chrystusa ukrzyżowanego. Takiego Go zapamiętam...Dziękuję Bogu, że postawił na mojej drodze ks. Tadeusza.
Tabita
 
  


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości