Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zakon ewangelicki

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Jacek » Pt kwi 20, 2012 15:01

Maksymilianie cyt, Twoje słowa; Można pomagać ze zboru: wysyłając paczkę, i umyć ręce, wpaśc do chorego na godzinę z radą parafialną ? Czy ty wiesz że słuzba zakonna ktora się zajmuje opieką nad ludzmi starymi, schorowanymi, mlodziezą przez całe 24-godziny na dobę, to jest pełne poświecenie.? Wskaz mi chociaż jednego duchownego luteranskiego tutaj , ktory poswięci sie przez 24-godziny kosztem rodziny? Czy Ty jesteś naiwny jak dziecko? Jagna bardzo dobrze napisała, że negujesz niektore rzeczy dobre, ktore nie mają nic wspolnego bezposrednio z KrK. Niedlugo zanegujesz obrazy, krzyze w kosciele luteranskim , bo będzie przypominał KrK?. Troszkę odpocznij i chwilkę refleksji.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Maksymilian » So kwi 21, 2012 17:36

Obrazy i rzeźby neguję :
"(4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. "(BW Ex 20, 2-5)
Ostatnio edytowano So kwi 21, 2012 18:13 przez Maksymilian, łącznie edytowano 1 raz
Maksymilian
 
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Jacek » So kwi 21, 2012 17:51

Proponuję Pański post skierować na ręce Jego Excelencji Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Ks. Jerzego Samca, i do komisji teologicznej KEA w Warszawie. Przypominam, ze w luteranizmie obraz ani figura nie jest przedmiotem kultu, Natomiast krzyż symbolizuje chrzescijaństwo. Osobiście Panu wspołczuję.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Maksymilian » So kwi 21, 2012 18:15

Do krzyża nic nie mam, ale do krucyfiksu już tak
Więc po co wsadzacie obrazy i rzeźby ?
Maksymilian
 
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez skomplik » So kwi 21, 2012 18:43

Maksymilian napisał(a):Do krzyża nic nie mam, ale do krucyfiksu już tak
Więc po co wsadzacie obrazy i rzeźby ?


A Ty robisz zdjęcia? umieszczasz je w domu w ramkach? Jeśli tak to czynisz obraz tego co jest na ziemi. Oddajesz im cześć? No własnie...
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Maksymilian » So kwi 21, 2012 18:54

Nie oddaje czci żadnym osobą i przedmiotom oprócz Boga
Maksymilian
 
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez skomplik » So kwi 21, 2012 18:59

No właśnie a zdjęcia robisz. Taką samą funkcje w Kościołach ewangelickich spełniają obrazy.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Jacek » So kwi 21, 2012 19:13

Panie Maksymilianie- uważam że dalsza częsć rozmowy w tym temacie na stronie konfesyjnego luteranizmu, jest bez sensu i bezcelowa. Proszę na tej stronie uszanować tradycję luteranska i staroluterańską, a co za tym idzie wystrój wnętrz kościołow. Narzucanie swojego punktu widzenia, nie będąc luteraninem, jest trochę nie na miejscu. Pański punkt widzenia nas nie intersuje.
Ostatnio edytowano So kwi 21, 2012 19:22 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Maksymilian » So kwi 21, 2012 19:15

Nie robię sobie zdjęć, bo wychodzę na nich jak burak :/, ale co do obrazów mnie przekonaliście, ale do zakonów nie :D
Maksymilian
 
  

Re: Zakon ewangelicki

Postprzez Tomasz » So kwi 21, 2012 19:26

ale co do obrazów mnie przekonaliście, ale do zakonów nie


Kwestia zakonów nie jest w luteranizmie najistotniejsza. Nikt nie każe nikomu iść do zakonu i nie będziemy tutaj nikogo przekonywać na siłę.
Nie mniej - tak wskazywali już przedmówcy - zakony powoli wracają do kościołów luterańskich.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron