Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Etyka Seksualna wg LCMS

Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Paweł » Pn maja 30, 2011 09:50

Zapraszam do zapozania się z referatem red. Terlikowskiego o etyce seksualnej konserwatywnych luteran na posdtawie dokumentów LCMS. Szkoda że brakuje w naszym kościele tak jasnych dokumentów na nurtujące problemy etyczne. Pomyślimy o ich tłumaczeniu.


http://www.rhetos.pl/strony/014-02591.pdf
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Focjusz » Pt lip 08, 2011 20:55

Paweł napisał(a):Zapraszam do zapozania się z referatem red. Terlikowskiego o etyce seksualnej konserwatywnych luteran na posdtawie dokumentów LCMS. Szkoda że brakuje w naszym kościele tak jasnych dokumentów na nurtujące problemy etyczne. Pomyślimy o ich tłumaczeniu.


http://www.rhetos.pl/strony/014-02591.pdf

Nie wiem dlaczego wspomniałeś o Terlikowskim? To zakamuflowany Lefebrysta. On uznaje wszelkie wyznania niekatolickie za złe.
Co do etyki seksualnej- sex jest intymna sprawą małżonków i nawet Cerkiew nie zagląda małżeństwu pod kołdrę.
Focjusz
 
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Paweł » Pt lip 08, 2011 21:01

Wspomniałem o Terlikowskim bo to jego referat, umieściłem ten referat bo dotyczy nauczania jednego z kościołów luterańskich, które jest odpowiadające moim przekonaniom, umieściłem ten referat bo nie ma żadnych tłumaczeń na polski dokumentów o tej tematyce konserwatywnych kościołów luterańskich dostępnych w necie, tylko jest parcie liberałów aby luteranie błogosławili sodomię
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Fróbel » Pt lip 08, 2011 23:24

Link nie działa.

Nie wiem po co powołujesz się na Terlikowskiego, luterańska etyka odnośnie seksualności jest całkiem inna niż katolicka.
Fróbel
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 12:25
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Elżbieta » Pt lip 08, 2011 23:49

Chyba ten referat jest na stronie głównej
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Jacek » So lip 09, 2011 07:03

Terlikowski podaje przyklad pogladow na ten temat reprezentowanym przez Lutheran Kosciola Synodu Missourii, ktory reprezenteuje w tym zakresie poglady ultrakonserwatywne.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Paweł » So lip 09, 2011 08:03

Nie wiem po co powołujesz się na Terlikowskiego, luterańska etyka odnośnie seksualności jest całkiem inna niż katolicka.


Przeczytaj najpierw ten referat!!!!

http://www.konfesyjni.pl/files/etyka.pdf
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Jacek » So lip 09, 2011 18:13

Etyka seksualna pod katem moralnym jest jedna. Terlikowski utozsamia sie z pogladem Lutheranskiego Synodu Missourii. I jest to jak najbardziej etyka lutheranska. Czy w sprawach aborcji, tez lutheranie maja miec odrebne zdanie niz katolicy?. Zarowno Pawel jak i ja, takze Tomasz, jestesmy zwolennikami z etyki seksualnej Synodu Missourii nie wiem jak pozostali. Chcialbym zaznaczyc ze etyka seksualna Synodu Wisconsin idzie jeszcze dalej. Przy nich Levebrysci to harcerzyki.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Fróbel » N lip 10, 2011 18:54

Zarowno Pawel jak i ja, takze Tomasz, jestesmy zwolennikami z etyki seksualnej Synodu Missourii nie wiem jak pozostali.


Dla mnie to sprawa indywidualna. Życie pisze różne scenariusze.
Nikt Wam nie zabrania kierowania się etyką seksualną taką czy siaką, skręcać w prawo czy lewo.
Fróbel
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 12:25
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Etyka Seksualna wg LCMS

Postprzez Paweł » N lip 10, 2011 19:31

Pewnie że nikt nam niczego nie zabrania, ale ja jako maż i ojciec wiem jak mam postępować i jest to jak najbardziej zgodne z synodem Missouri w tym przypadku.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości