Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

BISKUP ARNE OLSSON- NASZ WZÓR DO NAŚLADOWANIA

BISKUP ARNE OLSSON- NASZ WZÓR DO NAŚLADOWANIA

Postprzez Jacek » N sty 30, 2011 12:08

Biskup Arne Olsson- człowiek który miał odwagę podobnie jak kiedyś Ks.Dr. Martin Luther powiedzieć DOŚĆ. DOŚĆ- wypaczeniom kościoła dość dalszej jego liberalizacji. Człowiek który przypomniał Kościołowi Szwecji/ Svenska Kyrkan/ gdzie jest jego miejsce, co to jest Biblia Św. Człowiek który potrafi w duchu dogmatyki luterańskiej uzasadnić na podstawie Biblii dlaczego kobieta nie może pełnić służby kapłańskiej, dlaczego udzielanie ślubów osobom tej samej płci jest grzechem i wypaczeniem przeciwko Bogu. Wreszcie człowiek który pokazał nam co to jest prawdziwy luteranizm w wykładni ortodoksyjnej i konserwatywnej, wskazał nam inny luteranizm, od tego który propagują nam liberałowie w duchu rozwiązłości i anarchii zgodnie ze słowami cyt.Róbta co chceta. A wiec Ruch Missionsprovinsen który powstał w łonie Kościoła Szwecji, musiał się narodzić, zdobywając rzesze zwolenników, a także osób które kiedyś odeszły z kościoła. aby znów powrócić i powiedzieć tak jestem dumny ze Jestem Ewangelikiem, tak jestem dumny ze jestem Luteraninem. Jest to ruch który ma nasze Staroluterańskie pełne poparcie, i jest wzorem do naśladowania.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron