Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

EKSKOMUNIKA W KOSCIELE LUTERANSKIM

Re: EKSKOMUNIKA W KOSCIELE LUTERANSKIM

Postprzez Tomasz » Pn sty 10, 2011 20:15

Bardzo dziękuje za wyjaśnienia.

Vikingu - a czy w przypadku pastora z Holandii na pewno była to ekskomunika - może tam również mieliśmy do czynienia z pozbawieniem urzędu ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: EKSKOMUNIKA W KOSCIELE LUTERANSKIM

Postprzez Aleksander » Wt sty 11, 2011 07:01

Myślę, ze Pismo przewiduje taką regulacjęw Kościele. Duchowni są odpowiedzialni za głoszenie i dbanie czystości/wierności Ewangelii. Ekskomunika jest procesem dyscyplinarnym mającym na celu napomnienie, przynajmniej o takim procesie czytamy w listach do Koryntian. Ale wymaga to odwagi i mądrości. Załatwienie po cichu myślę, że przynosi więcej szkód niż pożytku, chociaż na poczatku może się wydawać, że uratuje ludzi przed zniechęceniem, to później będzie będzie jeszcze większe rozaczarowanie. Nie?
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: EKSKOMUNIKA W KOSCIELE LUTERANSKIM

Postprzez Krzysztof » Wt sty 11, 2011 23:15

Załatwienie po cichu myślę, że przynosi więcej szkód niż pożytku, chociaż na poczatku może się wydawać, że uratuje ludzi przed zniechęceniem

No, zależy o jakim załatwieniu po cichu mówimy. Jeśli grzechy nie mają charakteru publicznego, a osoba się nawróci, to oczywiście o sprawie nie należy mówić. Jezus nakazuje najpierw upomnieć osobiście, później w towarzystwie jednego lub dwóch świadków, a jedynie w ostateczności powiedzieć zborowi.
Krzysztof
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 17:55
wyznanie: luteranin z przekonania
dyplomy: 2
  

Poprzednia strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron