Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Niedziela wieczności

Niedziela wieczności

Postprzez Tomasz » Pn lis 08, 2010 00:08

Miesiąc listopad jest czasem w którym wspominamy tych, którzy już odeszli. Tydzień temu obchodziliśmy dzień Pamiątki Umarłych i Pamiątki Świętych Pańskich, natomiast za dwa tygodnie przypadnie w kalendarzu liturgicznym Niedziela Wieczności.
Naszych bliskich, przyjaciół czy też inne osoby możemy również wspomnieć na naszym Forum - serdecznie zapraszam do podzielenia się refleksjami.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Niedziela wieczności

Postprzez Elżbieta » Pn lis 08, 2010 01:43

Psalm 23
Psalm Dawidowy. Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie.
Na niwach zielonych pasie mnie. Nad wody spokojne prowadzi mnie.
Duszę moją pokrzepia. Wiedzie mnie ścieżkami sprawiedliwości Ze względu na imię swoje.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.
Zastawiasz przede mną stół wobec nieprzyjaciół moich, Namaszczasz oliwą głowę moją, kielich mój przelewa się.
Dobroć i łaska towarzyszyć mi będą Przez wszystkie dni życia mego. I zamieszkam w domu Pana przez długie dni.


Pieśń 713
Za rękę weź mnie, Panie, i prowadź sam,
aż dusza moja stanie u niebios bram.
Bez Ciebie ani kroku nie zrobię, nie!
Stań Ty u mego boku i prowadź mnie

Do serca miłosiernie me srce tul,
by zniosło wszystko wiernie, i krzyż i ból.
Niech dziecię Twe przybieży do Twoich nóg,
niech w miłość Twą uwierzy, boś Ty mój Bóg.

Niech ufam Twojej mocy w najgorszy czas.
Ty wiedziesz i wśród nocy do celu nas.
Za rękę weź mnie, Panie i prowadź sam,
aż dusza moja stanie u niebios bram.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Niedziela wieczności

Postprzez Elżbieta » Pn lis 08, 2010 21:17

Chciałam wspomnieć moich Rodziców Alinę i Tytusa Rutkiewiczów. Boże, dziękuję Ci, żeś mnie nimi obdarował. Dziękuję, że mogli mnie nauczyć, jak powinna wyglądać miłość, dziękuję Ci, że dzięki nim potrafię zrozumieć jaka jest Twoja miłość, i w jaki sposób powinniśmy odnosić się do Ciebie i do swoich bliźnich. Dziękuję Ci za wspaniałe dzieciństo, jakie było moim udziałem, dziękuję za każdą chwilę z nimi spędzoną. Dziękuję Ci za wszystko i przepraszam, że nie byłam zawsze taką, jaką być powinnam. Bardzo mi ich brakuje i jedyną pociechą jest świadomość, że Twoja miłość jest jeszcze wspanialsza, i Ciebie nigdy nie utracę, że zawsze jesteś ze mną, że zawsze z wszelkimi problemami mogę się do Ciebie zwrócić i Ty nigdy mnie nie zawiedziesz i zawsze wysłuchasz, że jesteś dla mnie i ojcem i matką. "Za rękę weź mnie, Panie, i prowadź sam, aż dusza moja stanie u niebios bram. Bez Ciebie ani kroku nie zrobię, nie! Stań Ty u mego boku i prowadź mnie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości