Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

homosexualizm

Re: homosexualizm

Postprzez selen » Wt cze 27, 2017 21:52

A niech sobie pomaga jak chce, tylko to już nie jest żaden kościoł, a jedynie państwowa instytucja para religijna. Na szczęście działają już w Szwecji, Norwegii i Finlandii misje kościoła Synodu Missourii i tzw.Missionprovinses,
selen
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 09:58
wyznanie: ewangelickie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Maksymilian » Wt cze 27, 2017 21:59

Kościół Szwecji nie jest od około 17 lat kościołem państwowym.
Maksymilian
 
  

Re: homosexualizm

Postprzez selen » Śr cze 28, 2017 00:22

Ok, wiec zmienimy na nie państwową instytucję quasi religijną
selen
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 09:58
wyznanie: ewangelickie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Maksymilian » N wrz 24, 2017 13:58

W dzisiejszym numerze "Zwiastuna Ewangelickiego" ukazał się artykuł Pani Iwony Holeksy pt."Czy gej jest moim bratem?". Autorka sama nie definiuje swojego zdania, stara się pisać neutralnie, chociaż wyczuwalny jest ton bardziej liberalny - wnioskuję po zaprezentowaniu argumentacji liberalnej, hermeneutyki historyczno-krytycznej - jak spojrzałem na tytuł lekko się oburzyłem, nie ze względu na samo pytanie, ale na podjęcie tematu i to ze strony właśnie liberalnej z pominięciem naświetlenia sprawy z konserwatywnej strony.
Maksymilian
 
  

Re: homosexualizm

Postprzez Zofia » N wrz 24, 2017 17:57

Maksymilianie,
Oj, coś mi się wydaje, ze taki artykuł w raczej popularnym (nie ścisle teologicznym) czasopiśmie - to łagodny wstęp do rozpoczęcia dyskusji o ordynacji homoseksualnych w KEA (skoro kwestia ordynacji kobiet już raczej pozamiatana)......
Zofia
 
  

Re: homosexualizm

Postprzez Maksymilian » Pn wrz 25, 2017 14:16

Ja Cię Zofio zapewniam, że wśród około 200 duchownych naszego kościoła jest jakiś homoseksualista.
Maksymilian
 
  

Re: homosexualizm

Postprzez Aleksander » Pn wrz 25, 2017 15:08

W Kościele Anglii jest około 10% księży, którzy są homoseksualistami. Niektórzy księża żyją ze sobą w związkach partnerskich deklarując publicznie celibat we współżyciu. Jakby to dziwnie nie brzmiało jest to realność w UK. Zastanawia mnie tak duża liczba księży homoseksualistów w Kościele. Gdy w całym kraju jest to 1% mieszkańców, dlaczego aż 10% w Kościele?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: homosexualizm

Postprzez Herbert » Pn wrz 25, 2017 17:07

Aleksander napisał(a):W Kościele Anglii jest około 10% księży, którzy są homoseksualistami. Niektórzy księża żyją ze sobą w związkach partnerskich deklarując publicznie celibat we współżyciu. Jakby to dziwnie nie brzmiało jest to realność w UK. Zastanawia mnie tak duża liczba księży homoseksualistów w Kościele. Gdy w całym kraju jest to 1% mieszkańców, dlaczego aż 10% w Kościele?

Dlaczego ich ciagnie do Kosciola? Zniewiescialy, czasem nawet infantylny charakter naszych kazan (nie ma piekla, nie ma diabla, nie grozi nam potepienie) usypiajacych zbor swiadczy o utracie w naszych Koscialach ducha meskosci, walecznosci, bojowniczosci pierwszych apostolow. Wzgledna stabilizacja, wygoda, drogie perfumy, rozglos w mediach - to wszystko zniknie w czasach ostatecznych.

"A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły.
Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem.

Pamiętaj więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeż tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie będziesz czujny, przyjdę jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cię zaskoczę.
Lecz masz w Sardes kilka osób, które nie skalały swoich szat, więc chodzić będą ze mną w szatach białych, dlatego że są godni.
Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami.
Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów." (Obj 3, 1-6)
Herbert
 
  

Re: homosexualizm

Postprzez Zofia » Pn wrz 25, 2017 21:08

Maksymilianie,,
oczywiście możesz sobie kpić, ale pozwolę sobie przypomnieć, że już "[...]w 2009r. na posiedzeniu Synodu Koscioła Ewangelicko-Augsburskiego bp J.Samiec miał wnioskować o wypracowanie stanowiska w kwestii ordynacji osób o orientacji homoseksualnej i malżeństw homoseksualnych". W 2009r. spodziewano się, że wtedy zostanie przegłosowana Ordynacja Kobiet i można będzie pójść dalej z programem liberalizacji KEA .......

Sądzę, że przez te osiem lat tych homoseksualistów przybyło (ujawniło się) o czym mogla świadczyć konferencja: 'Homoseksualni w Kosciele', jaka odbyła się w lipcu br. w Wwie, w parafii ewangelickiej reformowanej.

ps. Co za zbieżność! Najbliższy numer ZNAKU pod zbiorczym tytułem: 'Homoseksualny moim bliźnim' ma być poświęcony tej właśnie problematyce, a w naszym ZWIASTUNIE również artykul "Czy gej jest moim bratem".
Chyba jakiś zmasowany atak Nowej europejskiej lewicy.....
Zofia
 
  

Re: homosexualizm

Postprzez Aleksander » Wt wrz 26, 2017 07:38

Przypomina mi to scenę z filmu The Lord of the rings króla Rohanu Théoden. Był on królem sprawiedliwym i odważnym, jednak dał posłuch jadowitym radom radcy, który był zdrajcą. Kiedy przyszli prawdziwi posłańce i wybawiciele był już głuchy i ślepy, całkowicie nie zdolny do usłyszenia I zobaczenia prawdy.
Migawka z Anglii. W bardzo popularnym show "Taniec z gwiazdami" bierze udział znany ksiądz. Zawsze ma założoną koloratkę. Jednak koszula tak błyszczy że trudno rozpoznać koloratkę jako taką. Razem z publicznością wspiera go jego partner życiowy, który też jest księdzem. Też zawsze pod koloratką. Obraz błogiej radości. W tym czasie jedna ze szkół należąca do Kościoła Anglii zabroniła uczniowi (chłopakowi) noszenia sukienek. Dyrektor bardzo odważnie powołał się na zasady wiary chrześcijańskiej oraz porządek. No cóż, kilka dni temu arcybiskup Kościoła wielebny Welby wypowiedział się w sprawie. On nie widzi niczego złego w tym, aby chłopak nosił sukienkę. Całe szczęście, że jest już stworzona uprawniona alternatywa Kościołowi Anglii. Mam na myśli GAFCON.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron