Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

homosexualizm

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Jacek » Pt lis 25, 2011 22:00

Uregolowania prawne; malżenstwo ?, partnerstwo? A czy w Biblii nie stoi wyraznie, dlaczego jest to obrzydliwoscią dla BOGA ?!. Chcesz zmienic poglądy samego Boga na tę sprawę ? bo tak to rozumiem.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Tomasz » Pt lis 25, 2011 22:16

Ela rozgraniczała tutaj kwestie religijne od prawnych. Ateistów i innowierców Biblia nie obowiązuje. Jednak ja zawsze byłem, jestem i będę temu przeciwny w obu sferach.
Natomiast jestem za pewnymi uregulowaniami prawnymi, ale takimi jak np. na Litwie http://fakty.interia.pl/swiat/news/litwa-zakaz-reklamowania-homoseksualizmu,1323980,4

ale po przeczytaniu tego artykułu, stwierdziłam, że powinno się takich przymusowo leczyć


Elu - jeżeli ktoś nie chce się leczyć, to jego problem, ale niech nie próbuje lansować swoich zachowań jako "normalność".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Aleksandra » So lis 26, 2011 14:39

Elżbieto, Nie można przymusowo leczyć homoseksualistów, nawet jeśli by ich uznano za chorych. Przymusowe leczenie stosuje się w szczególnych wypadkach - niewielu chorych psychicznie jest leczonych bez ich zgody. Trzeba się bardzo postać. ;-)
Nawet chorzy posiadają uregulowania prawne :)
Aleksandra
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz cze 30, 2011 09:58
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Elżbieta » So lis 26, 2011 15:18

Wiem, że nie można, ale co Ty byś powiedziała na taką odezwę ? Mnie z miejsca trafiło. Do tej pory czegoś takiego tylko się domyślałam, ale kiedy zobaczyłam czarno na białym, to już nie wytrzymałam
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez taki tam » Śr sty 11, 2012 13:42

Aleksandra napisał(a):Elżbieto, Nie można przymusowo leczyć homoseksualistów, nawet jeśli by ich uznano za chorych. Przymusowe leczenie stosuje się w szczególnych wypadkach - niewielu chorych psychicznie jest leczonych bez ich zgody. Trzeba się bardzo postać. ;-)
Nawet chorzy posiadają uregulowania prawne :)


Problem polega na tym, że nie można "wyleczyc homoseksualisty". Aby doszło do zmiany homoseksualista musi chciec sie zmienic, musi miec wole do podjęcia walki co pociaga za sobą zanegowania całej swojej dotychczasowej osobowości. Dopiero od takiej świadomej i radykalnej decyzji można rozpocząc jakąś terapię.
taki tam
 
Posty: 17
Dołączył(a): N sty 30, 2011 23:17
wyznanie: KRK (jeszcze)
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Vojtas » Pn sty 16, 2012 11:02

Tomasz napisał(a):Ela rozgraniczała tutaj kwestie religijne od prawnych. Ateistów i innowierców Biblia nie obowiązuje. Jednak ja zawsze byłem, jestem i będę temu przeciwny w obu sferach.
Natomiast jestem za pewnymi uregulowaniami prawnymi, ale takimi jak np. na Litwie http://fakty.interia.pl/swiat/news/litwa-zakaz-reklamowania-homoseksualizmu,1323980,4



Ja powiem podobnie. Rozgraniczam sfere duchową (religia) od sfery państwowej.
Nie mam nic przeciwko temu aby istniały w państwie (świeckim) prawde uregulowania związków partnerskich (to nie to samo co małżeństwa homoseksualne!). Związki takie już istnieją, państwo ich nie wymyśla, nie promuje, nie swata, ale jedynie przyjmuje do wiadomości stan faktyczny. To wydaje mi się obowiązkiem państwa świeckiego: uregulowanie statusu takich związków. Nie wszyscy w kraju są Chrześcijanami
Natomiast jestem zdecydowanie przeciwny aby tego typu związki partnerskie homoseksualne odbywały się w kościele. Gdyby u mnie (nie daj Boże) wprowadzono śluby homoseksualne lub błogosławieństwa par tej samej płci to natychmiast wypisałbym się z tego kościoła.
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: homosexualizm

Postprzez Agnes » Pn sty 16, 2012 17:24

To rozsądne podejście, Vojtas.
Mnie przeraża fakt "wdzierania się" propagandy homoseksualnej do kościoła. A wiemy przecież, że ma to, niestety, miejsce.
Dzięki Bogu, nie w Polsce. Ale zagrożenie jest.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: homosexualizm

Postprzez jagna » Pn sty 16, 2012 18:35

Zgadzam się z podejściem Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie.

Nie rozumiem wielkiego halo z ustawą o związkach partnerskich. Jeśli jeden pan drugiemu pół życia pierze skarpetki to dlaczego nie może mieć prawa do dziedziczenia, decydowania o zabiegach medycznych itd.? W jaki sposób uderza to w "tradycyjną rodzinę"? Spowoduje, że heteroseksualiści zaczną zawierać homoseksualne związki, czy co? Irytuje mnie czasem takie gadanie, zero konkretów tylko: moralność, wartości, etyka, rodzina. Homoseksualiści byli, są i będą i zezwolenie im na życie jak chcą nie jest niczym złym. Każdy człowiek ma prawo do swojego życia, o ile nie krzywdzi innych. Na mój związek w żaden sposób nie wpływają związki homoseksualne.

To, że coś jest niezgodnie z prawem Bożym, to nie znaczy, że ma być niezgodne z prawem państwowym, bo nie wszyscy są chrześcijanami. To tak jakby większość katolicka zakazała naszych nabożeństw, bo to dla nich nieważne.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: homosexualizm

Postprzez Tomasz » Pn sty 16, 2012 18:58

Nie mam nic przeciwko temu aby istniały w państwie (świeckim) prawde uregulowania związków partnerskich (to nie to samo co małżeństwa homoseksualne!). Związki takie już istnieją, państwo ich nie wymyśla, nie promuje, nie swata, ale jedynie przyjmuje do wiadomości stan faktyczny. To wydaje mi się obowiązkiem państwa świeckiego: uregulowanie statusu takich związków. Nie wszyscy w kraju są Chrześcijanami


Owszem - nie wszyscy są Chrześcijanami i na płaszczyźnie świeckiej trudno jest raczej sięgać po argumenty religijne. I z powodów "nie-chrześcijańskich" jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzaniu prawnych uregulowań dla tzw. "związków partnerskich". Nie widzę żadnego powodu dla którego państwo miałoby tworzyć przywileje dla związków homoseksualnych i wielu kwestiach zrównywać je z małżeństwem (a do tego zawsze takie postulaty zmierzają).
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez jagna » Pn sty 16, 2012 21:01

Ale jakie przywileje? Czy decydowanie o leczeniu bliskiej osoby to taki przywilej? Co Ty jako Tomasz na tym tracisz, co traci Twoja rodzina?

Homoseksualiści to tacy sami obywatele, płacą podatki, głosują i mają prawo do takich samych praw - taka jest prawda. Zresztą, to tylko kwestia czasu. Kiedyś tez nie mieściło się ludziom w głowach, ze chłop może mieć takie prawa jak syn króla, że kobieta może głosować.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości