Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

homosexualizm

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Januarius » Cz lis 10, 2011 21:35

Wcale mnie nie rozczarowałeś, Tomaszku! Bardzo się cieszę, że w ten sposób dajecie dowód oddania "Słowu Prawdy".

A co sądzisz o tej wypowiedzi

"(Manu Sareen) Z pochodzenia jest Hindusem, nie wierzy w Boga, ale został ministrem do spraw kościelnych Danii. I wbrew oporowi duchownych chce, by homoseksualiści mogli brać śluby w luterańskich kościołach".

Myślisz, że mu się uda?
Januarius
 
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Tomasz » Cz lis 10, 2011 21:48

A co sądzisz o tej wypowiedzi

"(Manu Sareen) Z pochodzenia jest Hindusem, nie wierzy w Boga, ale został ministrem do spraw kościelnych Danii. I wbrew oporowi duchownych chce, by homoseksualiści mogli brać śluby w luterańskich kościołach".



Na ten temat wypowiadałem się już tutaj
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Tomasz » Cz lis 10, 2011 21:54

Tutaj mam uwagę techniczną :

Januariusie - jeżeli chcesz kontynuować rozmowę na temat Kościoła w Dani - zrób to w wątku, który wskazałem. Tam też zaraz przeniosę Twój ostatni post.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Januarius » Cz lis 10, 2011 21:55

Ok. Ty tu rządzisz :D
Januarius
 
  

"Walka o normalność"

Postprzez Tomasz » Pt lis 25, 2011 00:44

Polecam ciekawy tekst

"Dzisiejsze dyskusje na temat homoseksualizmu w Polsce są mocno zideologizowane. Cień sugestii, że homoseksualizm powinno się leczyć skazuje na kpiny i szyderstwa. A taka jest główna teza książki "Walka o normalność" autorstwa holenderskiego psychologa dr Gerarda J.M. van der Aardwega."

całość tutaj : http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=333

Liberałowie takie książki pewnie za niedługo każą palić. Cóż - prawda w oczy kole.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Jacek » Pt lis 25, 2011 07:39

Szczerze mowiąc, zdziwiony jestem glównym pytaniem w temacie. Jak Bog widzi homosexualistow ? - Wystarczy sięgnąc do Biblii, aby znależć odpowiedz. Homosexualizm to choroba osobowosci. Taką osobę mozna skutecznie odwrocić. Oprocz stosowania srodkow farmakologicznych, podaje się taką osobę terapii, lącznie z hipnozą. Przynosi to skuteczne rezultaty. Lecz niestety w dzisiejszym swiecie, gdzie góre biorą ideały nieokielznanej liberalnej wolnosci, lansuje się ten sposob na zycie. Kazde odejscie od tzw. normy jest jednostka chorobową; Homosexualizm, Pedofilia, Zoofilia,Nekrofilia, Sadyzm. Swiatowa Federacja Zdrowia, pierwszy z tych przypadkow uznala ze nie jest chorobą?, a więc widzimy wplyw ideologii liberalnej, wg. zasady wszystko wolno, co nie szkodzi innemu czlowiekowi, i w imię falszywej pojętej milosci do drugiego człowieka.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Tomasz » Pt lis 25, 2011 19:53

Jeszcze jeden tekst warty uwagi : http://7dni.wordpress.com/2008/05/13/homoseksualizm-nie-jest-choroba-kto-o-tym-zdecydowal/

Zacytuje fragment powyższego tekstu :

"Nawet francuska feministka Elizabeth Badinter nie kryła oburzenia, kiedy pisała o decyzji WHO: „Nie można godzić się na to, by nauka rozstrzygała o fałszu i prawdzie na drodze nacisków grup społecznych, czy (…) referendum”. Nie tylko Badinter wiedziała, że to wpływ lobby homoseksualnego, a nie rzetelna wiedza naukowa, zdecydował o zwrocie w psychiatrii."
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Elżbieta » Pt lis 25, 2011 20:02

No to ja właśnie zmieniłam poglądy, homoseksualiści nie powinni mieć żadnych uregulowań prawnych.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez damianon » Pt lis 25, 2011 20:38

"(...)Przedstawiajcie gejów jako ofiary, nie jako agresywnych rywali (…).W tym celu osoby występujące w kampanii powinny być prawe i przyzwoite, miłe w obyciu i godne uznania wedle zwyczajnych standardów, całkowicie niewyróżniające się wyglądem – jednym słowem, nierozróżnialne od heteroseksualistów, do których chcemy dotrzeć(...)"

:shock: normalnie zatkało mnie... jakie to jest wyrachowane i przemyślane. ale i tak pozostanie zaklinaniem rzeczywistości bo kaczka pozostanie kaczką nawet jeśli wszyscy będą ją nazywać koniem.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Jak Bóg zapatruje się na homoseksualizm?

Postprzez Elżbieta » Pt lis 25, 2011 20:48

Tak, ale w młodym pokoleniu ta "kaczka" staje się "koniem", a mam tego przykład w domu
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości