Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Tekst pieśni ,,Baranek niesie brzemię win"

Tekst pieśni ,,Baranek niesie brzemię win"

Postprzez andrzej12 » Cz paź 09, 2014 08:40

Czy można Państwo prosić o tekst tej pieśni, ponieważ w internecie są tylko 2 zwrotki.
andrzej12
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 18:33
wyznanie: katolickie
  

Re: Tekst pieśni ,,Baranek niesie brzemię win"

Postprzez Tomasz » Pt paź 10, 2014 20:16

Postaram się jutro wrzucić.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Tekst pieśni ,,Baranek niesie brzemię win"

Postprzez Elżbieta » N paź 12, 2014 13:50

Oto wszystkie 5 zwrotek pieśni "Baranek niesie brzemię win. - W naszym śpiewniku ta pieśń ma numer 112

Baranek niesie brzemię win i złości świata tego. Ach każdy zły bezbożny czyn przygniata plecy Jego. Omdlewa w drodze z baku sił On co u Ojca wiecznie był, wyrzeka się radości. Przybiera na się hańby znak , krzyż, rany, śmierć i mówi tak: “Chcę chętnie znieść te złości”.

Baranka tego Bóg nam dał za duszy przyjaciela, by każdy człek w Nim Zbawcę miał i grzechów gładzicie la. ”Idź Synun- rzekł - i ujmij się za dziatwą złą, bo dać ją chcę na słuszne ukaranie! Grzech ciężki, wielki też Mój gniew, niewinna tylko Twoja krew wybawić ją jest w stanie”.

“Chcę Ojcze, z głębi serca chcę, nieść co nałożyć raczysz, Tak oddanego woli Twej we wszystkim mnie zobaczysz”. Miłości dziwnej mocy cna! Myśl tego nie zrozumie ma coś dla mnie wykonała miłego Syna na świat śląc, oddajesz Jego w grobu moc, od której pęka skała.

Już nigdy Ciebie z myśli swej, o Jezu nie chcę stracić! Chcę pomny wielkiej łaski Twej, miłością w zamian płacić, racz sercu memu jasno lśnić, a kiedy już przestanie bić, sam stań się sercem moim! Na wieki się, o chlubo ma, zapiszę jako własność Twa i z Tobą wiecznie spoję.

Gdy w końcu wstąpi sługa Twój w królewskie Twe radości, niech będzie krwi Twej drogiej zdrój okryciem mej nagości. W zasługi przyodziany Twe przed tronem Ojca stawię się, wiem, że przyjęty będę. I ufam, nie zabronisz mi, omyty w Twej najdroższej krwi po Twej prawicy siędę.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Tekst pieśni ,,Baranek niesie brzemię win"

Postprzez andrzej12 » Śr paź 15, 2014 18:40

Dziękuję
andrzej12
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 18:33
wyznanie: katolickie
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron