Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 17, 2014 13:50

Obrazek

Dzisiaj zaczęły się dla nas Luteran Święta Wielkanocne. Dzisiaj jest właśnie dzień, kiedy nasz Pan ustanowił Sakrament Ołtarza. Zrobił to byśmy zawsze pamiętali o Jego ofierze, byśmy zawsze ilekroć będziemy jedli ten chleb i ilekroć pili to wino, wiedzieli, że On jest obecny pod tymi postaciami. Jest obecny dla nas, byśmy się nie czuli sierotami, byśmy zawsze o Nim pamiętali i wiedzieli, że mamy w Nim zbawienie, że On jest Ofiarą za nasze przewinienia i by ta świadomość budziła w nas chęć do poprawy naszego życia.
Życzę wszystkim by przyjmowanie tego Sakramentu było dla każdego człowieka najważniejszą i najbardziej pożądaną rzeczą na świecie, by każdy pragnął przyjmować go jak najczęściej, Byśmy chcieli przystępować do Stołu Pańskiego w czasie każdego Nabożeństwa, Byśmy tego pragnęli całym sercem.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wielki Czwartek

Postprzez DiAnn » Cz kwi 17, 2014 19:23

Piękne życzenia Elżbieto, też bym tego chciała i życzyła sobie oraz innym
DiAnn
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn mar 10, 2014 09:30
wyznanie: KEA
  

Re: Wielki Czwartek

Postprzez Grzegorz » N cze 29, 2014 22:57

Wiem, że wątek zupełnie nieaktualny, ale czy w waszych parafiach też jest malutka frekwencja w Wielki Czwartek? Ja byłem zdumiony, kiedy przyszła może 1/5 ludzi, których widuję na niedzielnym nabożeństwie : o
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Wielki Czwartek

Postprzez Elżbieta » Pn cze 30, 2014 06:12

W mojej parafii nie wygląda to tak katastrofalnie, co prawda w ten dzień nie jest tak dużo ludzi, jak w Wielki Piątek, ale ludzi jest zwykle więcej niż w zwykłą niedzielę.

Napisałaś, że wątek nieaktualny - właściwie nie pisałam go z myślą o życzeniach. Pisałam to, byśmy wszyscy uświadomili sobie czym jest i jak ważny dla nas jest ten Sakrament i co on tak naprawdę oznacza. Przecież w tym Sakramencie Jezus daje Siebie za każdego z nas. Wiedział, że już następnego posiłku z ludźmi nie będzie spożywał, że idzie na śmierć. Czy nie powinien być dla nas ten Sakrament najważniejszym momentem w życiu? Powinniśmy się przenieść duchem w tamte czasy, i przyjąć to co nam ofiaruje z największą czcią, tym bardziej, że zdajemy sobie sprawę, z upływu czasu, że wiemy co nastąpiło później.
Czy nie powinniśmy tą chwilę uczcić co najmniej stojąc? Czy tak ciężko jest stać przez cały czas dystrybucji ? Czy Jezus Chrystus dając Siebie za nas nie zasłużył sobie na to byśmy trochę postali , czy naprawdę musimy siedzieć ? Czy to jest za ciężko i za wiele wymagań?
Piszę to, bo wczoraj był w mojej parafii zjazd wikariuszy. Była Komunia, i co najbardziej mnie zdziwiło i zabolało, to to że na 18 księży, tylko jeden stał przez cały czas dystrybucji.
Wiem, że ten zwyczaj przeszedł do nas z Kościoła Katolickiego, ale sądzę, że to nie jest dobry zwyczaj i że powinniśmy w swoich parafiach go zmienić. Rozumiem osoby chore i słabe, ale młodzi ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron