Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Oficjalna nauka o stworzeniu

Oficjalna nauka o stworzeniu

Postprzez cook » N lut 23, 2014 17:12

Z tego co zdążyłem się zorientować, w kilku wątkach na forum przewijał się temat stworzenia świata i człowieka przez Boga. Nie znalazłem natomiast informacji dotyczącej oficjalnego stanowiska polskiego Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Proszę o informację czy KEA naucza o 7 dniowym stworzeniu świata czy też opowiada się po stronie ewolucji. Jeżeli nie ma w tym temacie oficjalnego stanowiska, to proszę o informację jak wygląda nauczanie w tym temacie w praktyce (na lekcjach religii dla dzieci, kazania w trakcie nabożeństw). Może pastor Aleksander zechciałby (o ile nie jest to sprzeczne z regulaminem) wypowiedzieć się jak ta sprawa wygląda w Ewangelicznym Kościele Reformowanym.
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Oficjalna nauka o stworzeniu

Postprzez Tomasz » N lut 23, 2014 19:36

KEA w RP nie ma "oficjalnego" stanowiska w tej sprawie. Nie spotkałem się również z jakimś szczegółowym rozważaniem na ten temat na kazaniach. Podejście do tej kwestii jest różne w różnych kościołach luterańskich. Np. w LCMS kreacjonizm należy do oficjalnego nauki Kościoła.

Nie widzę przeszkód, aby pastor Aleksander przedstawił jakie jest stanowisko EKR (nie wiem, czy już nawet tego wcześniej nie robił).
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron