Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

SZANUJMY NASZYCH DUCHOWNYCH

SZANUJMY NASZYCH DUCHOWNYCH

Postprzez Jacek » Wt lut 04, 2014 19:28

Juz kiedys chciałem ten wątek rozpocząc, ale jakos uszedł mojej uwadze. Do napisania tego wątku nakłonił mnie wczorajszy pogrzeb Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Tadeusza Szurmana. Jeszcze nie tak dawno na jednym z forum probowano oczerniać zmarłego, przypisując mu niesprawdzone zarzuty, i to od osob ktore najmniej miały do powidzenia w tej sprawie. Na szczegolny szacunek zasługują księża z wieloletnim doswiadczeniem w słuzbie Bogu, chociazby jak podpora naszej strony emerytowany Ks. Jan Gross. Tylko dzięki takim ksiezom , dzisiaj mozemy powiedziec ze polski KEA przetrwał w Polsce. To księża KEA idą w pierwszym szeregu w kształtowaniu koscioła i Jego życia religijnego. To Oni kształtuja naszą postawe religijna, i uczą nas jak byc prawdziwym luteraninem. Niestety są siły w kazdym kosciele, gdzie uwazaja ze wystarczy przeczytac dwa razy Pismo Swięte, aby uwazac się za mądrzejszego od czlowieka , ktory zasady wiary musiał zgłębiac przez pięć lat na studiach teologicznych. Natomiast wierni mają byc oparciem dla księzy i pomoca, a nie szkodzic inicjatywom koscielnym, jak chociazby negatywny stosunek do coniedzielnej Komunii Sw. Wiem od ksiezy ze tam gdzie nie pytali sie o zdanie wiernych , lecz sami wprowdzili komunie coniedzielna , to przyniosło to pozytywny skutek . W wielu kosciołach na swiecie są duchowni z Powołania Bożego, ale są tez karierowicze, ale oni będą rozliczeni przez samego Boga podwójnie, jako przewodnicy ludu koscielnego. Niestety- mam pesymistyczne mysli co do tzw. księzy młodego pokolenia, ktorzy w niektorych wypadkach nie licza sie z nikim i z niczym nie mowiąc juz o posluszenstwie wobec wladz zwierzchnich koscioła, zaprzeczając jednoczesnie poglądom luteranskim na ten temat.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SZANUJMY NASZYCH DUCHOWNYCH

Postprzez Elżbieta » Wt lut 04, 2014 21:05

Ja sądzę, że szacunek należy się każdemu księdzu, bez względu na staż i wiek, chyba, że postępuje wbrew Bożym nakazom
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SZANUJMY NASZYCH DUCHOWNYCH

Postprzez Jacek » Wt lut 04, 2014 21:54

Oto własnie mi chodzi. Powiem tak- kiedys myslalem jako młody czlowiek zostac duchownym. Ale nie byłem pewny powołania, a do tego dochodzi olbrzymia odpowiedzialnośc przed Bogiem , ktorej sie bałem jako ten który ma prowadzic lud Boży do zbawienia.Dlatego ostrzegam przed konsekwencjami młodych ludzi , ktorzy zdawaja publicznie na tej stronie infantylne pytania pt. Jak zostać duchownym w KEA ?. Bo nie zdawaja sobie sparwy z konsekwencji swojego wyboru. Albowiem powołanie do słuzby Bogu to nie pytanie w rodzaju ; Jak zostać strazakiem, policjantem, zołnierzem, ale cos wiecej, zachaczające o intymne sprawy człoiweka, i tylko rozmowa i wyłacznie z duchownym, moze potwierdzic skale powolania.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron