Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Niedziela

Re: Niedziela

Postprzez Tomasz » N lip 21, 2013 23:10

Proszę Was bardzo gorąco - dajcie spokój z niepotrzebnymi sporami.
Nie widzę, aby zachowanie Jacka nosiło znamiona "prześladowania", nie mniej muszę podkreślić, że forum "konfesyjni" jest stroną otwartą, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych luteranizmem. Każdy może zadawać tutaj różne pytania, a my jesteśmy po to, aby na nie odpowiadać. Tak jak ujął to pastor Aleksander :

Budowanie KEA odbywa się na różnych poziomach. Pierwszy to wewnętrzny, do którego wogole nie mają wstępu ludzie tacy jak ja lub zdających pytania na tym forum. Drugi, to głoszenie idei luteranizmu na różnych forach, na których spotykają się różni ludzie zainteresowani. Na takich forach NIE MA głupich pytań.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Niedziela

Postprzez Elżbieta » N lip 21, 2013 23:19

Wg mnie, jeżeli nie pozwala się na zadawanie pytań, choć by najbardziej naiwnych przez ludzi poszukujących swojej drogi, to jest to swego rodzaju prześladowaniem. Zgadza się, że pytania bywają powielane, ale sądzę, że lepiej po raz setny odpowiedzieć na dane pytanie, aniżeli człowieka "odsyłać z kwitkiem", nawet tego całkiem młodego.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Niedziela

Postprzez Kamil M. » Pn lip 22, 2013 11:40

Dorzucę moje trzy grosze do odpowiedzi na pytanie o szabat: Chrystus Pan spoczął w szabat w grobie po dziele swej męki, kto został ochrzczony w Jego śmierć i zmartwychwstanie, wszedł do Jego odpocznienia. Pierwsze rzeczy i stare stworzenie kończą się i przemijają w grobie Pańskim w Wielką Sobotę, dlatego w prawosławiu każda sobota jest dniem pamięci o zmarłych chrześcijanach (którzy opuścili to życie i oczekują zmartwychwstania, nowego stworzenia), zaś całonocne czuwanie z soboty na niedzielę przechodzi od nieszporów uwydatniających stworzenie świata przez Boga do jutrzni świętującej zmartwychwstanie Chrystusa. Szabat był i pozostaje najświętszy dla tych, których horyzontem jest to życie, ale dla tych, którzy poznali zmartwychwstanie, jest już zaledwie wspomnieniem, pamiątką nie tylko 7 dni stworzenia, ale pierwotnego stworzenia w ogóle wobec życia przyszłego wieku, które nam się w Chrystusie objawiło w Dzień Pański.
Kamil M.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N wrz 25, 2011 20:44
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: prawosławne
  

Re: Niedziela

Postprzez Aleksander » Pn lip 22, 2013 12:08

Bardzo podobają mi się te trzy grosze.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Niedziela

Postprzez filr » Pn lip 22, 2013 21:19

Widzę, że się trochę podziało :wink: podczas mojej nieobecność. Nawiązując króciutko do wypowiedzi Jacka. Każde pytanie o Słowo Boże nie jest, ani głupie, ani dziecinne. Nie wszyscy chrześcijanie czytali biblię , a i nie wszyscy , którzy czytali wszystko zrozumieli. A chcąc odbudować Kościół Ewangelicko - Augsburski , trzeba wykazać się cierpliwością w głoszeniu nauki Jezusa, i przyjmować każdego , kto chce tej nauki słuchać i żyć zgodnie z doktryną KEA.
filr
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz lip 04, 2013 20:08
wyznanie: KEA
  

Re: Niedziela

Postprzez Jacek » Śr lip 24, 2013 18:44

Pytanie to jest o tyle dziwne, ze zadajesz je jako czlonek KEA jak piszesz, ktory zapewne uczeszczal na lekcje religii, czy nauki przedkonfirmacyjne, i tego typu watpliwosci powinny juz byc dawno rozwiane, na wspomnianych zajeciach.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Niedziela

Postprzez filr » Śr lip 24, 2013 20:49

Masz rację Jacku, ale chciałem poznać opinie innych osób. :)
filr
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz lip 04, 2013 20:08
wyznanie: KEA
  

Poprzednia strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron