Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Chrzest poprzez zanurzenie

Chrzest poprzez zanurzenie

Postprzez Witold » N sty 27, 2013 15:11

W Wikipedii można znaleźć informację że w kościołach luterańskich jest możliwy chrzest przez zanurzenie:http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrzest
Czy KEA w RP też praktykuje taki rodzaj chrztu? Czy jest tak w innych kościołach luterańskich za granicą?
Czy znacie jakieś luterańskie świątynie wyposażone w sadzawkę chrzcielną?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Chrzest poprzez zanurzenie

Postprzez Elżbieta » N sty 27, 2013 19:11

Prawdę powiedziawszy nie słyszałam o czymś takim.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Chrzest poprzez zanurzenie

Postprzez Majkel » Pn sty 28, 2013 18:30

Co do pytań Witolda. Nie słyszałem, aby w Polsce w KEA były sadzawki. Takich rzeczy to u baptystów i innych wolnych kościołów chrześcijańskich należy się spodziewać, a po za tym Pragmatyka Służbowa naszego kościoła dość jasno się wyraża w paragrafie § 81 co do sakramentu chrztu i tego jak powinien się odbywać :wink: :

Chrztu Świętego należy dokonywać przez trzykrotne polanie wodą głowy dziecka lub katechumena ręką, lub ze specjalnego naczynia chrzestnego tak, aby krople wody spłynęły z czoła chrzczonego.
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: Chrzest poprzez zanurzenie

Postprzez Witold » Wt sty 29, 2013 11:35

Też mnie to zdziwiło, tak było napisane w Wikipedii dlatego też pytałem czy ktoś może słyszał o jakimś kościele luterańskim może w Stanach czy gdzieś w Europie.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości