Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » So paź 20, 2012 06:03

Pragne przypomniec ze naszym obowiazkiem konserwatywnych Staroluteran, jest mowic stanowcze -NIE ABORCJI !!!!!!. Naszym obowiazkiem wobec Boga, jest na tej stronie, poswiecic wiele uwagi na zaistniala sytuacje na swiecie i w Polsce. Aborcja- nie jest, i nie bedzie, prywatna sprawa matki, lecz spoleczna. Wszelkie diabelskie teorie feministyczne, nie moga zdominowac kregow koscielnych w KEA, jak to sie stalo na zachodzie. Dlatego prosze Administratora Tomasza, aby haslo ; STOP ABORCJI, stalo sie jednym z naczelnych hasel tej strony.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So paź 20, 2012 17:19

ciekawe tylko, co bys zrobił Jacku, gdyby Twoja zona/siostra/mama padła ofiarą gwałtu wskutek czego doszłoby do zapłodnienia....też bys tak ostro wołał, czy załatwiłbyś sprawe po cichu?
Ja np jestem przeciwna aborcji ale w wypadku gwałtu pozostawiłabym decyzję "matce"
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Tomasz » So paź 20, 2012 19:15

Wszelkie diabelskie teorie feministyczne, nie moga zdominowac kregow koscielnych w KEA


Na szczęście nie zdominowały. W tej sprawie nasz KEA ma oficjalne stanowisko, które nie odbiega od stanowisk konfesyjnych kościołów luterańskich.
Będziemy bezwzględnie występować przeciwko każdemu, kto będzie próbował to stanowisko zmienić.
O aborcji raczej mało rozmawiamy, bowiem dla nas jest to kwestia bezdyskusyjna, natomiast widząc wpisy na liberalnych - pseudo-luterańskich forach robi mi się niedobrze.

ciekawe tylko, co bys zrobił Jacku, gdyby Twoja zona/siostra/mama padła ofiarą gwałtu wskutek czego doszłoby do zapłodnienia....też bys tak ostro wołał, czy załatwiłbyś sprawe po cichu?
Ja np jestem przeciwna aborcji ale w wypadku gwałtu pozostawiłabym decyzję "matce"


To jest przykład ekstremalny, jakiego nie życzyłbym najgorszemu wrogowi i wzbudzający bardzo mocne kontrowersje. Prawo w Polsce dopuszcza możliwość aborcji, jeżeli ciąża jest wynikiem przestępstwa.
Zawsze można jednak zadać pytanie - czy to dziecko jest winne zaistniałej sytuacji ?
Moim zdaniem jest tutaj pewne wyjście - ułatwienie procedur adopcyjnych i drakońskie kary dla sprawcy takiego przestępstwa jak również bardzo wysokie odszkodowanie dla pokrzywdzonej.
Uważam, że kobieta winna podlegać większej ochronie prawnej. To co dzieje się w tym zakresie w Polsce to skandal. Są przypadki, gdy ofiara gwałtu jest nadal gnębiona przez oprawcę, bowiem sądy go wypuszczają. Jestem przeciwnikiem równouprawnienia, ale jednocześnie zwolennikiem traktowania kobiet z należnym im szacunkiem - tak jak mówi Pismo Św.
Za przemoc fizyczną wobec kobiety mężczyzna winien ponieść większą karę niż za przemoc wobec innego mężczyzny. O gwałcie już nawet nie wspominam. Za tak podły czyn powinno być nawet dożywocie.

Na marginesie - pamiętam jak na pewnym forum, gdzie opowiadałem się przeciwko ordynacji kobiet, jakiś liberał (którego zachowanie w/g mnie wskazywało na mocne upośledzenie psychiczne) zarzucił mi pogardę wobec kobiet. Kiedy poprosiłem o konkretne wskazanie, gdzie wyrażałem się pogardliwie wobec kobiet i nazwałem go kłamcą - zamilkł.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » So paź 20, 2012 20:20

Zabilbym gwalciciela, bo na taka kare zasluzyl. Dziecko poczete jest nikomu nic niewinne. Nie obchodza mnie w tym wypadku tzw sadownictwo w wydaniu polskim. Sam wymierzalbym sprawiedliwosc. Tak samo wymierzylbym sprawiedliwosc pedofilowi, ktory skrzywdzilby moje maloletnie dziecko, obojetnie czy byla by to osoba swiecka, czy duchowna obojetnie jakiego wyznania.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So paź 20, 2012 20:58

Zabiłbyś gwałciciela i poszedłbyś siedzieć na bardzo wiele lat. Nie zapominaj, że u nas samosądy nie są raczej tolerowane
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Tomasz » So paź 20, 2012 21:00

Jacek chyba miał na myśli karę śmierci w/g prawa, a nie samosąd.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » So paź 20, 2012 21:07

Miejmy nadzieję, że właśnie karę śmierci miał na myśli :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jacek » N paź 21, 2012 07:28

Niestety liberalna Europa w tym Polska zniosly kare smierci, niema widoku na jej przywrocenie. Czyli przykry obowiazek spadlby na mnie. Nie mogl bym zyc ze swiadomoscia, ze zwyrodnialec dostal niska kare, albo uniknal kary. W takim wypadku dokonal bym samosadu :evil:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Aleksander » N paź 21, 2012 07:52

Tomasz napisał(a):
To jest przykład ekstremalny, jakiego nie życzyłbym najgorszemu wrogowi i wzbudzający bardzo mocne kontrowersje. Prawo w Polsce dopuszcza możliwość aborcji, jeżeli ciąża jest wynikiem przestępstwa.
Zawsze można jednak zadać pytanie - czy to dziecko jest winne zaistniałej sytuacji ?
Moim zdaniem jest tutaj pewne wyjście - ułatwienie procedur adopcyjnych i drakońskie kary dla sprawcy takiego przestępstwa jak również bardzo wysokie odszkodowanie dla pokrzywdzonej.
Uważam, że kobieta winna podlegać większej ochronie prawnej. To co dzieje się w tym zakresie w Polsce to skandal. Są przypadki, gdy ofiara gwałtu jest nadal gnębiona przez oprawcę, bowiem sądy go wypuszczają. Jestem przeciwnikiem równouprawnienia, ale jednocześnie zwolennikiem traktowania kobiet z należnym im szacunkiem - tak jak mówi Pismo Św.
Za przemoc fizyczną wobec kobiety mężczyzna winien ponieść większą karę niż za przemoc wobec innego mężczyzny. O gwałcie już nawet nie wspominam. Za tak podły czyn powinno być nawet dożywocie.
.

Zgadzam się całkowicie. Tak na marginesie, czy ktoś wie ile wykonuje się aborcji w Polsce w wyniku gwałtu, a ile w wyniku po prostu niechcianej ciąży?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » N paź 21, 2012 17:01

A niby dlaczego kobieta ma przez 9 miesiecy utrzymywac przy zyciu i płacić koszty zwiazane z utrzymaniem ciązy dziecka na które nie wyraziła zgody?Dlaczego ma narażać swoje zycie i zdrowie dla dziecka jakiegoś debila, który ją skrzywdził?
W tym wypadku aborcja jest usprawiedliwiona wg mnie.
W sumie tak na marginesie to każda kobieta powinna być zaopatrzona w tzw tabletkę "po" która nie dopuszcza do zagnieżdzenia się zarodka w macicy (do 24 godz po stosunku) i wtedy dylemat aborcji nie istnieje.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości