Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Komunia Święta

Komunia Święta

Postprzez Dredd » Śr lip 04, 2012 13:31

"Komunia Święta
Na trwanie w Chrystusie z pewnością składa się osobista modlitwa, czytanie Bożego Słowa, społeczność z innymi, ale także trwanie w Komunii Świętej. Trwa­nie w społeczności Stołu Pańskiego było co­dzien­ną praktyką pierwszego zboru. Jeżeli chcesz trwać w Chrystusie musisz także uczestniczyć w Sakramencie Stołu Pańskiego."

To oficjalne stanowisko KEA opublikowane na stronie luteranie.pl

Niestety bardzo mi przeszkadza brak praktykowania tej zasady przez duchownych KEA.
W ostatnią niedzielę byłem na nabożeństwie i po raz kolejny trochę się rozczarowałem.
Ciekawi mnie jak często sprawowany jest Sakrament Ołtarza w innych parafiach,
jak odnosicie się do braku Komunii Świętej w czasie niedzielnego nabożeństwa,
i jak odnosicie się do tego zagadnie w ogóle.
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: Komunia Święta

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr lip 04, 2012 17:10

Dredd napisał(a):"Komunia Święta
Na trwanie w Chrystusie z pewnością składa się osobista modlitwa, czytanie Bożego Słowa, społeczność z innymi, ale także trwanie w Komunii Świętej. Trwa­nie w społeczności Stołu Pańskiego było co­dzien­ną praktyką pierwszego zboru. Jeżeli chcesz trwać w Chrystusie musisz także uczestniczyć w Sakramencie Stołu Pańskiego."

To oficjalne stanowisko KEA opublikowane na stronie luteranie.pl

Niestety bardzo mi przeszkadza brak praktykowania tej zasady przez duchownych KEA.
W ostatnią niedzielę byłem na nabożeństwie i po raz kolejny trochę się rozczarowałem.
Ciekawi mnie jak często sprawowany jest Sakrament Ołtarza w innych parafiach,
jak odnosicie się do braku Komunii Świętej w czasie niedzielnego nabożeństwa,
i jak odnosicie się do tego zagadnie w ogóle.


Mi też brak Komunii Świętej na nabożeństwie bardzo przeszkadza, wręcz jest to niebiblijne!
Wyobrazmy sobie taką sytuację, przychodzi nowa osoba chcąca należeć do KEA na nabożeństwo a tam brak Komunii...Co myśli?
Dla mnie jest to jakieś niepełne nabożeństwo.
W mojej parafii nabożeństwo z Komunią Św jest bardzo często, co dwa tygodnie, ale ja uważam, że Ciało Pańskie I Krew Pańską powinniśmy przyjmować na każdym nabożeństwie.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Komunia Święta

Postprzez Elżbieta » Śr lip 04, 2012 22:29

W Legnicy również jest dwa razy w miesiącu, ale to niestety tu ludzie nie chcą częściej, jednak jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że to się zmieni.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Komunia Święta

Postprzez Tomasz » Śr lip 04, 2012 23:56

Temat był już poruszany na forum. Istotnie jest to problem, który musimy wreszcie rozwiązać. Do tego potrzeba jednak zmiany mentalności zarówno wśród duchownych jak i ludzi.
Podaję link do wątku w którym dyskutowaliśmy na ten temat, a bieżący wątek zamykam, aby nie dublować treści http://www.forum.konfesyjni.pl/viewtopic.php?f=16&t=134
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości