Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

CZAS PODNIESC GLOWE

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Tomasz » Pn lis 07, 2011 21:10

Przyjmujesz niebiblijne założenie. Pismo mówi, że cały świat podlega mocy przeciwnika Bożego. Nie ma więc on kłopotów z obsadzeniem stołków. I tak będzie do końca!


Przyjmuje założenie, które faktycznie może się sprawdzić, jeżeli wszyscy myśleliby tak jak Ty.

Drogi Januariusie - dopuszczasz się tutaj okrutnej nadinterpretacji Pisma, która jest niestety charakterystyczna dla takich sekt jak Świadkowie Jehowy.
Biblia w żadnym miejscu nie zakazuje chrześcijanom sprawowania władzy publicznej. Bóg nakazał człowiekowi "czynić sobie ziemię poddaną" i aby to robić człowiek musi określić jakiś sposób "zarządzania" poprzez różne formy sprawowania władzy, które zmieniały się na przestrzeni wieków. Zwróć uwagę na takie cytaty :

„Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim…” (Rz 13:1–7)
Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi…” (1Pt 2:13–17)
„Przypominaj im, aby zwierzchnościom i władzom poddani i posłuszni byli…” (Tyt 3:1–8)

Posłuszeństwo z może być ograniczone tylko w przypadku — kiedy wymagania władzy kolidują w sposób oczywisty z wolą Bożą - co niestety często ma miejsce.

Podawałem Ci już przykład setnika - a więc rzymskiego żołnierza - czyli "człowieka władzy". Zwróć uwagę, że Jezus wskazał go jako przykład wiary i wcale nie powiedział, że musi on porzucić swoją profesję.

Ew. Mateusza 8. 10 -13

Gdy Jezus to usłyszał, zdziwił się i rzekł do tych, którzy szli za nim: Zaprawdę powiadam wam, u nikogo w Izraelu tak wielkiej wiary nie znalazłem.
A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios.
Synowie Królestwa zaś będą wyrzuceni do ciemności na zewnątrz; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
I rzekł Jezus do setnika: Idź, a jak uwierzyłeś, niech ci się stanie! I został uzdrowiony sługa w tej godzinie.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » Cz lis 10, 2011 10:43

Kamil M. napisał(a):
Przyjmujesz niebiblijne założenie. Pismo mówi, że cały świat podlega mocy przeciwnika Bożego. Nie ma więc on kłopotów z obsadzeniem stołków. I tak będzie do końca!

Poza tym, że podlega mocy Wszechmogącego Boga... to tak, w jakimś sensie podlega.
Przepraszam, musiałem przeoczyć. Biblia mówi, że królowie Izraelscy dzierżyli władzę od Boga Jahwe. Zupełnie inaczej było jednak z innymi władcami. Księga Apokalipsy w 16 rozdziale wyraźnie mówi, że demony poprzez "królów całej ziemi" szerzą szatańską propagandę! Warto to przemyśleć!

Obj. 21:24 I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją.

Rozumiem, że ci królowie ziemi to tak naprawdę królowie Izraela? :D Bo oczywiście mowa jest o Nowej Jerozolimie.

Księga Apokalipsy 16 rozdział mówi o zupełnie innych czasach niż 21 rozdział.

Kamilu! Zapoznałeś się chociaż z tym fragmentem Apokalipsy?

Tomaszu! Jak najbardziej szanuję Twoje zdanie w sprawie stanowisk politycznych. Ja mam odmienne zdanie na ten temat. Lubię dyskusje biblijne, dlatego rozważam wszelkie możliwe argumenty. To mi pomaga lepiej rozumieć Biblię. Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze!
Januarius
 
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Kamil M. » Cz lis 10, 2011 21:34

Księga Apokalipsy 16 rozdział mówi o zupełnie innych czasach niż 21 rozdział.

Kamilu! Zapoznałeś się chociaż z tym fragmentem Apokalipsy?

Jak najbardziej :) Rozumiem Twoje spojrzenie, ponieważ podzielałem je, teraz jednak sądzę, że Apokalipsa w różnych wizjach mówi nie tyle o różnych czasach i rzeczach, co przedstawia te same rzeczy z różnych stron (np. z jednej strony Chrystus jest zwycięskim lwem, z drugiej jest nim dlatego, że jest zabitym barankiem; z jednej strony chrześcijanie są przegranymi męczennikami, z drugiej królują z Chrystusem, przez Chrystusa i w Chrystusie już dziś; z jednej strony Szatan jest pokonany, z drugiej walczy ze świętymi; z jednej strony pełnia Izraela będzie zbawiona, ale z drugiej strony w ten sposób, że zbawiony będzie wielki tłum ze wszystkich narodów, ludów, plemion i języków). Warto postudiować temat, poczytać książki specjalistów od apokaliptyki, symboliki biblijnej - naprawdę można odkryć wiele rzeczy, których nie zauważy się przy powierzchownym odczytaniu tej księgi i potraktowaniu jej jak faktograficzny skrót przyszłych wydarzeń.
Kamil M.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N wrz 25, 2011 20:44
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: prawosławne
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » Cz lis 10, 2011 21:45

Widzę, że podzielamy ten sam punkt widzenia na Księgę Apokalipsy. W takim razie nie powinieneś mieć problemu z umiejscowieniem czasu opisanego w 16 rozdziale tej Księgi!
Januarius
 
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Jacek » So lis 12, 2011 20:51

Sekciarzu Januarisie, nie zabieraj glosu w temacie , ktory ciebie nie dotyczy. Nie rozumiesz tematu, wiec zamilknij. Ta twoja sekta to takie spustoszenie robi wam z waszych mozgownic, ze nawet nie wiesz jak podlaczyc sie pod temat.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Agnes » N lis 13, 2011 17:30

Mam nadzieję, że nie wrócimy na tym wątku okrężną drogą do tematu, który - muszę przyznać - zdenerwował mnie (czyli wątku Januariusa "Nie zabijaj") :roll:
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Tomasz » N lis 13, 2011 18:47

Nie wrócimy.

Viking ma rację - ten wątek dot stricte kwestii powołanie stronnictwa protestanckiego. Byliśmy dosyć wyrozumiali wobec Januriusa, ale co za dużo to niezdrowo.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » Pn lis 14, 2011 12:12

Towarzyszu Tomaszu! Jak długo będziesz tolerował chamskie odzywki Twego współwyznawcy, którego ze względu na słownictwo, niestety nie mogę nazwać człowiekiem kulturalnym. Jego karczemne odzywki uwłaczają nie mnie ale Jezusowi, gdyż mieni się on być chrześcijaninem! Ten ton, pełen jadu i nienawiści przywodzi mi na myśl pewną wypowiedź mojego Pana - Chrystusa:

"Po owocach ich poznacie"!

Dziękuję!
Januarius
 
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Elżbieta » Pn lis 14, 2011 12:17

Januariusie, kto sieje wiatr, ten zbiera burze, ostrzegaliśmy Ciebie nie raz, że łamiesz nasz regulamin, Ty jednak pod przykrywką zainteresowania nadal sączyłeś swoje chore teorie niczym jad. Nie dziw się więc, że zebrałeś to co Ci się słusznie należało.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZAS PODNIESC GLOWE

Postprzez Januarius » Pn lis 14, 2011 12:20

No, to teraz wszystko rozumiem! kto Was popiera, to jest fajny gość. A jak nie, to wyzwać go od najgorszych i wszystko jest w porządku. Super!
Januarius
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości