Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Cytat z ks. Marcina Lutra

Re: Cytat z ks. Marcina Lutra

Postprzez Agnes » N lis 13, 2011 17:24

U nas w zborze ksiądz, tak jak i wierni jest skierowany twarzą do ołtarza - co bardzo mi się podoba. Jakiś czas temu odnawialiśmy ten rejon "okołoołtarzowy" - ale niczego nie zmieniliśmy, zostało tak jak dawniej.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Cytat z ks. Marcina Lutra

Postprzez skomplik » Pn lis 14, 2011 10:03

Tomasz napisał(a):
Są jakieś nagrania wideo z takiego nabożeństwa (nagrane nie amatroską kamera, ale jakieś profesjonalne opracowanie, może przez jakas telewizje?)


Zajrzyj do naszej galerii video i zobacz trzy filmiki "Nieszpory" (liturgia Nieszporów w Katedrze Uppsalskiej odprawiona przez Szwedzką Unię Kościelną-konserwatywny wysokokościelny ruch w Kościele Szwecji)

http://www.forum.konfesyjni.pl/dm_video/viewcat.php?c=3

Niestety - nagranie nie jest profesjonalne, ale można oglądać.

Co niektórzy polscy luteranie mogą być trochę zszokowani :wink:


Dzieki :)
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Cytat z ks. Marcina Lutra

Postprzez MichałG » Śr lis 16, 2011 00:44

Wolę, jak ksiądz jest twarzą do ołtarza. Zresztą, zanim odnalazłem się w KEA, to długi czas chodziłem na msze tzw. trydenckie - dla mnie to twarzą do ołtarza jest "normalnie" ;)

A w KK przy wprowadzaniu nowego rytu mszalnego, zdarzało się dewastowanie starych ołtarzy...
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Poprzednia strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron