Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ŻLE SIE DZIEJE

ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Jacek » So lip 27, 2013 10:48

Akurat czytam strone internetowa parafii KEA w Poznaniu. Zasmuca mnie jeden fakt, a mianowicie: Parafia w Poznaniu utzrymuje partnerskie stosunki, z parafia liberalna Reformowana, Holenderskiego Kosciola Refomowanego/Kalwinskiego/ w Amsterdamie, gdzie urzedy pastorskie pelnia kobiety, kosciol ktory sie zgodzil na homo- malzenstwa. Dlaczego parafia KEA w Poznaniu, niema takich zazylych stosunkow chociazby z parafia SELK w Niemczech ? dlaczego z konserwatywnymi parafiami staroluteranskimi w Skandynawii, Synodem Missourii ? chyba jest to sygnal w ktorym kierunku zmierza caly kosciol.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Kubala95 » So lip 27, 2013 13:13

W KEA należałoby stworzyć dokumenty o takim priorytecie jak te w KRK. Synod powinien wprost stwierdzić, że POTĘPIA takie praktyki jak ordynacje kobiet czy małżeństwa homoseksualistów. Jeżeli jakaś parafia nawiązują współpracę ze wspólnotą, która takiej herezji się dopuszcza, to od proboszcza powinno zażądać się wyjaśnień i jeśli zajdzie taka potrzeba udzielić nagany.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Jacek » So lip 27, 2013 14:48

Zgadza sie Kubala. Akurat od 19 Lipca do 31 Lipca jestem na urlopie w Polsce. I jutro mam zamiar wybrac sie rano na nabożenstwo w parafii KEA w Poznaniu, i porozmawiac z proboszczem. Dla mnie jest to dziwne. Szukaja za granica kontaktow i na dodatek z liberalna parafia reformowana, zeby to jeszcze nawiazali kontakt w Hollandii z parafia ultrakonserwatystow reformowanych w Staphorst, to bylbym zadowolony. Wniosek jest jeden, chociaz ogolnie KEA w POlsce zajmuje stanowisko umiarkowanie konserwatywne, to juz poszczegolne parafie reprezentuja rozne poglady najczesciej liberalne. W skald parafii w Poznaniu wchodza takze reformowani, chociaz ich malo ale widocznie to byla ich inicjatywa, bo logiczne ze najpierw luteranie nawiaza z luteranami, a reformowani z reformowanymi. Nadal usilnie wchodze na strony polskiego kEA i szukam chociaz iskierki nadziei na znalezienie kontaktow chociazby z SELK, ale narazie nie widze, i to mnie niepokoi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez septemberlicht » So lip 27, 2013 18:40

Źle, oj źle.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Jacek » N lip 28, 2013 05:22

Ale zabieram pare wizytowek forum; www.konfesyjni.pl .Szkoda ze nie zabralem z zagranicy moich, tylko ze w jezyku szwedzkim.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Jacek » N lip 28, 2013 16:17

Miałem okazje dzisiaj przed nabożenstwem osobiscie poznać Ks. prob. Marcina Kotasa z parafii KEA w Poznaniu, i mogę stwierdzic, ze jest godnym nastepcą śp. Ks. prob. Tadeusza Raszyka. Jeszcze krotko przed nabozenstwem, rozmawialem z Ks. Marcinem, w sprawie coniedzielnej komunii, i zapewnił mnie, ze poniewaz poprzednio pełniąc służbe w Warszawie, wprowadził coniedzielna komunie, i nie było zadnego problemu, dlatego podobnie wkrotce wprowadzi tą zasadę w Poznaniu. Pozostałe tematy omowimy jak przylece na krotki urlop w pazdzierniku. Pozatym, wspaniały głos, i piękne kazanie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Kubala95 » N lip 28, 2013 17:03

Fajnie, że ksiądz proboszcz jest tak rozsądnym i mądrym człowiekiem, ale co z najważniejszą sprawą, czyli co powiedział na temat kontaktów z libertynami ?
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Elżbieta » N lip 28, 2013 18:36

Jacku, to może zaprosisz ks. Kotasa do nas na forum ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Jacek » Pn lip 29, 2013 07:02

Nie było czasu, na dłuzsza rozmowe z Ks. Proboszczem Marcinem , bo przygotowywal sie do celebracji nabożenstwa, ale rozmawialem z jednym z parafian, i dowiedzialem sie ze te kontakty maja ponad dwadziescia lat. Na poczatku służbe pełnili mezczyzni, i nie bylo problemu, pozniej ster przejely kobiety, i jak tu dyplomatycznie wyjsc z tego zaklętego kręgu? Nic nie mozna zrobic narazie bo KEA jest SFL, gdzie to jest tolerowane, gdyby parafia Poznan zerwała kontakty, uznane by to zostało jako dyskryminacje, ze wzgledu na płeć
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ŻLE SIE DZIEJE

Postprzez Elżbieta » Pn lip 29, 2013 07:32

No właśnie, nie jest tak łatwo wyjść ze starych układów.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości