Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dlaczego nie jestes katolikiem?

Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Laura » N wrz 30, 2012 19:07

Nie wiem gdzie napisac ten watek, jezeli jest w zlym miejscu to prosze go przeniesc. :D

Chcialam Was zapytac dlaczego nie jestescie katolikami? I ktora religia jest lepsza, w ktorej jest wiecej Milosci przez duze M?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Jacek » N wrz 30, 2012 19:29

Lauro- jestesmy ta sama religia KATOLICY I EWANGELICY /LUTERANIE/ TO CHRZESCIJANIE. Gdzie wiecej milosci,? to tylko zalezy od ludzi i w srod katolikow i luteran sa ludzie zli i dobrzy, Wyznanie niema na to wplywu.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Laura » N wrz 30, 2012 20:16

Ale Jacku jest przeciez kosciol katolicki i luterianski, czy tylko katolicki jest?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Tomasz » N wrz 30, 2012 20:26

Kościoły luterańskie wyodrębniły się z Kościoła Rzymskiego (Rzym-Kat) i są odrębnymi organizmami. Jednakże zarówno rzymsko-katolicy jak i luteranie wyznają tą samą religię - czyli chrześcijaństwo, chociaż są między nami dosyć poważne różnice.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Jacek » N wrz 30, 2012 20:28

Wspolnie tworzymy czyli wszystkie denominacje chrzescijanskie jeden wielki kosciol Chrystusa; Rzymsko-katolicy, Starokatolicy, Prawoslawni, Luteranie, Kalwini, Anglikanie, Metodysci , Baptysci,, Prezbiterianie, itp to jest jedna rodzina CHRZESCIJANSKA, tylko z roznych stron podchodzimy do wiary. Ks, dr. Marcin Luter, nie stworzyl nowego kosciola, on chcial odnowy kosciola katolickiego, z jego bledow, i upadku moralnego papiestwa.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Axel » Pn paź 01, 2012 16:14

Lauro,już samo pytanie"która religia jest lepsza?",wydaje mi się niewłaściwe.Tak jak napisał Jacek,tworzymy jeden Kościół Chrześcijański.Różnica polega "tylko",na rozumieniu jego powszechności.Kościół Rzymski stoi na stanowisku,że tylko on jest powszechny,a reszta wyznań ,zwłaszcza wyrosłych z Reformacji do tego miana nie ma prawa.My uważamy,że jesteśmy częścią powszechnego Kościoła.Co do Twojego pytania.Nie jestem katolikiem rzymskim,bo chcę być w zgodzie z własnym sumieniem,a Kościół Rzymski wymaga,by wierzyć we wszystko,co podaje jako dogmat.Niektóre z nich ,np.maryjne ,były dla mnie nie do przyjęcia,jak również całe zastępy pośredników,do których bracia katolicy często zanoszą swoje prośby.Myślę też,że pewną rolę odegrała ewangelicka przeszłość mojej rodziny(dziadek był ewangelikiem).Wg mnie nie ma "lepszej"czy "gorszej" religii czy wyznania.Dla mnie liczy się to,jakie są moje osobiste relacje z Bogiem i czy pomimo nieustannych upadków w Nim i w Jego łasce widzimy dla siebie ratunek.Pozdrawiam serdecznie!
Axel
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 15:13
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Jacek » Pn paź 01, 2012 16:40

Axel- zapraszam w szeregi Konserwatywnej Organizacji Staroluteranskiej- czekamy cierpliwie !!!!!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez skomplik » Pn paź 01, 2012 19:19

Jacek napisał(a):Wspolnie tworzymy czyli wszystkie denominacje chrzescijanskie jeden wielki kosciol Chrystusa; Rzymsko-katolicy, Starokatolicy, Prawoslawni, Luteranie, Kalwini, Anglikanie, Metodysci , Baptysci,, Prezbiterianie, itp to jest jedna rodzina CHRZESCIJANSKA, tylko z roznych stron podchodzimy do wiary.


Amen!
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Laura » Śr paź 03, 2012 13:18

Jacek napisał(a):Lauro- jestesmy ta sama religia


To po co ten podzial; katolicy - luteranie?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Dlaczego nie jestes katolikiem?

Postprzez Kazimierz » Śr paź 03, 2012 14:24

Lauro,a w jakiego Boga ty wierzysz,skoro pytasz która religia jest lepsza.Jeden jest Bóg Ojciec,jeden Syn Boży i Duch święty.Religia to nie to samo co wiara.To bardzo obszerny temat i ja jestem za głupi żeby mówić co jest religią.

Podaję link do Dużego Katechizmu Lutra - to podstawa wiary.

http://www.luter.pl/files/pdf/DuzyKatechizm.pdf

A co do denominacji /myślę że to miałaś na myśli pisząc "wiara" to moim zdaniem Bóg chce żebyśmy byli takimi jego ambasadorami tam gdzie jesteśmy i zmieniali kościół,przez małe k do którego należymy od środka.

Żebyśmy byli takimi pozytywnymi wojownikami.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości