Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ks.Marcin Luter Doktor Kosciola Rzymsko-Katolickiego

Ks.Marcin Luter Doktor Kosciola Rzymsko-Katolickiego

Postprzez Jacek » Cz wrz 27, 2012 21:00

Tak brzmia niektore tytuly artykulow w prasie katolickiej w Holandii, tak w lberalno-protestanckiej-zsekularyzowanej Holandii. Dzisiaj mialem moznosc prywatnej rozmowy z proboszczem parafii Rzymsko-katolickiej w Hadze, ktory mi powidzial, ze w oczach swiatlych katolikow. Ks,Dr. Marcin Luter to wybitna postac uwaga: Swiata Katolickiego, to maz opatrznosciowy, ktory wczesniej ostrzegl kosciol katolicki, przed zgubnymi naukami. Dzisiaj na zachodzie w seminariach duchownych, poswieca sie duzo czasu na temat wielkiego reformatora w sensie pozytywnym, juz dawno zamilkly osoby ktore krytycznie wypowiadaly sie o jego zyciu prywatnym, przegrywajac na argumenty na temat zachowania sie owczesnych papiezy i ich zycia prywatnego. Nawet juz dzisiaj w Holandii i na zachodzie w KrK calkowicie zanikl kult Maryjny, stawiajc na pierwszym miejscu Boga, i do Niego kierowane sa modlitwy, bez posrednikow, tak wyglada kRK na zachodzie. Niektorzy zarzucaja w Watykanie ze sie protestantyzuje ?- Nie on wraca do Biblii.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ks.Marcin Luter Doktor Kosciola Rzymsko-Katolickiego

Postprzez Elżbieta » Cz wrz 27, 2012 23:38

Zgadza się, kiedy byłam swego czasu w Lubece, też zauważyłam, że Kościół Katolicki na tamtych terenach jest całkowicie inny, niż tu w Polsce.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron