Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Historia Emigracji Luteran z Polski do RFN i Nie Tylko.

Historia Emigracji Luteran z Polski do RFN i Nie Tylko.

Postprzez Jacek » N sie 19, 2012 18:21

Zachecam na http://www.luteranie forum.pl w dziale Aktualne sprawy kosciola, wystepuje temat pt. Wino, Agenci i Spiew, sa tam bardzo ciekawe spostrzezenia w sprawie topniejacych parafii Augsburskich w Polsce, ich historii, i stanu aktualnego a szczegolnie przyczyn. Uwazam ze powinno sie rowniez na stronie Konfesyjni zalozyc osobny dzial pt. Sytuacja Luteranizmu w Polsce.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Historia Emigracji Luteran z Polski do RFN i Nie Tylko.

Postprzez Kazimierz » Pn sie 20, 2012 12:25

A ja bym proponował najpierw takie Forum modlitewne aby nas Bóg wyposażył w taką mądrość i roztropność żebyśmy wiedzieli jak być takimi narzędziami w odrodzeniu wiary.
Widzę,że na forum jest bardzo dużo uczestników "wysoko teologicznych".
To bardzo dobrze.
Ja jestem dyletantem teologicznym dlatego mogę sobie pozwolić na takie stwierdzenie :
że Jezus Chrystus jako głowa Kościoła buduje swoje nowe Jeruzalem na trzech jakby filarach,tj:KRK,Prawosławie i Protestantyzm.
To nie musi być precyzyjne spostrzeżenie.Nie o to chodzi.
Chodzi o to że to ile będzie Protestantów w "ludzie wybranym,kapłańskim" to zależy wyłącznie od nas.
Bóg nie zmarnuje żadnej okazji do powiększania swojego ludu.
Czyli znaczy się że musimy oddać się działaniu Ducha Świętego by przez nas działał.
Oczami nieuka widzę kilka problemów:
-trzeba utworzyć markę rozpoznawalną przez przeciętnych ludzi.Nie chodzi o "program",ale o opakowanie,nazwę-chwytliwą itd.
-część postów musi być pisana językiem mas.Jak mówił ap.Paweł-nie w mocy słowa a w mocy Ducha.
-nie widzę dowiązania witryny Konfesyjni do Facebooka,a to jest możliwość ekspansji,chodzi o to że trzeba dojść do jak największej liczby ludzi.
-jakieś ninne formy reklamy.
To tylko niektóre uwagi.
Chciałbym to potraktować jako asumpt do poważnej dyskusji na ten temat.

Mam jeszcze jedną prośbę .
Wiem jak wielki jest problem żeby znależć potrzebne materiały do rozwoju duchowego ludzi nowonarodzonych i jak Oni są narażeni na działanie sił ciemności.I utworzyłem w tym celu blog na interii.I chcę,żeby ten blog był takim zaczątkiem odrodzenia wiary i poszukuję współadministratorów.
Ale nie o tym.Dostałem wiadomość po angielsku i gdyby ktoś mi to przetłumaczył.Nie chcę "spalić tego blogu".
Ten blog to:[urlhttp://wiara1234.blog.interia.pl/][/url]

A ta wiadomość.

Hello Dear,
My name is Kelly i saw your profile and i love it i think we can make it together,please i will like you to email me back through my email thus;(kelly2050williams@yahoo.com) I will be waiting to recieve your lovely reply soon,

Kelly

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Historia Emigracji Luteran z Polski do RFN i Nie Tylko.

Postprzez Kazimierz » Pn sie 20, 2012 12:37

C.d.
Wiem że to może być niepopularne,ale nie mamy prawa myśleć że jesteśmy kimś lepszym od innych denominacji.To by świadczyło o pysze.
Natomiast mamy prawo chcieć być lepszym i całym naszym jestestwem zmierzać do tego.
Amen.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Historia Emigracji Luteran z Polski do RFN i Nie Tylko.

Postprzez Jacek » Pn sie 20, 2012 16:40

Kaziu-Popatrz wyzej temat, tutaj chodzi o troche historii KEA w Polsce, nie wszyscy mlodzi ja znaja, szczegolnie osoby urodzone po upadku PRL, a nie bylo tak rozowo w owych czasach, dlatego mlodym internautom chcemy troche przypomniec zmierzchle czasy
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron