Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Do do czego prowadzi odrzucenie prawd biblijnych ?

Do do czego prowadzi odrzucenie prawd biblijnych ?

Postprzez Jacek » So kwi 14, 2012 16:43

A więc do czego prowadzi ?- Odpowiedż może być krótka, wystarczy prześledzić moralny upadek Kościoła Szwecji, i niemieckiego EKD. A do moralnego upadku wystarczy zanegować jeden weset Biblijny, ażeby reszta poszła lawinowo. Od krytyki Biblii nie są wolne żadne kościoly i niektórzy ich przedstawiciele, a szczególnie bolesne jest to w wykonaniu protestanckim, gdzie Biblia jest podstawą egzystencji tych kościołow. To tak jakby kierowca pojazdu zanegował Przepisy Ruchu Drogowego, z wiadomym skutkiem. Kiedyś wspólnie z Tomaszem ostrzegaliśmy przed majstrowaniem przy Biblii, szczegolnie osobom, które mają zielone pojęcie o teologii, albowiem łatwo popaśc w herezję. Posługiwanie się Biblią, musi opierać się na tzw, zasadach zaczerpniętych z farmacji, żeby przygotować skuteczne lekarstwo, należy ścisle przestrzegać własciwej interpretacji receptury, inaczej pacjent umrze. Podobnie ma się z Biblią, ktora jest lekarstwem duchowym dla człowieka, wystarczy zmienić interpretację, aby doprowadzić do wiecznej śmierci-potępienia.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: DO CZEGO PROWADZI ODRZUCENIE PRAWD BIBLIJNYCH ?

Postprzez Maksymilian » N kwi 15, 2012 19:25

Coraz więcej kościołów idzie tą drogą jakby nie obawiali się "lawiny", która zrujnuje ich wiarę :(
Maksymilian
 
  

Re: DO CZEGO PROWADZI ODRZUCENIE PRAWD BIBLIJNYCH ?

Postprzez Vojtas » N kwi 15, 2012 20:00

Miedzy innymi Adwentyści tak uczynili.
Wystarczy porównać Łk 23:43 " Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju."

Adwentyści a także ŚJ przeinaczyli to troche : "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju".
Chodziło o to aby podtrzymać swoją wersję przeczącą nieśmiertelności duszy
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: DO CZEGO PROWADZI ODRZUCENIE PRAWD BIBLIJNYCH ?

Postprzez Tomasz » N kwi 15, 2012 20:01

Dzisiaj wszyscy próbują przystosować Biblię do swoich potrzeb i własnego widzimisię. Widać to na przeróżnych płaszczyznach.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: DO CZEGO PROWADZI ODRZUCENIE PRAWD BIBLIJNYCH ?

Postprzez Maksymilian » N kwi 15, 2012 20:05

Niestety :(
Maksymilian
 
  

Re: DO CZEGO PROWADZI ODRZUCENIE PRAWD BIBLIJNYCH ?

Postprzez Vojtas » N kwi 15, 2012 20:15

Maksymilian napisał(a):Niestety :(

Nie wiem czy jesteś Adwentystą ,czy tylko z nimi sympatyzujesz,ale wiedz że oni odrzucają pewną ważną prawde wiary.
Dusza ludzka jest nieśmiertelna oraz że wieczne piekło istnieje
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: DO CZEGO PROWADZI ODRZUCENIE PRAWD BIBLIJNYCH ?

Postprzez Maksymilian » Pn kwi 16, 2012 07:05

Nie, nie jestem adwentystą byłem, chodziłem tam przez parę miesięcy.
O doktrynach, których piszesz wiedziałem od początku jak tam szedłem wiedziałem niemal wszystko oprócz małych szczegółów.
Maksymilian
 
  


Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron