Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Jacek » Pn kwi 11, 2011 19:07

Zgadzam sie w 100 % Pastorze Aleksandrze z Toba. Dales konkretny przyklad, Jesli nie poprowadza nas duchowni luteranscy, to porosimy Waszych duchownych o pomoc, abyscie dali przyklad odwagi dla wszystkich pozostalych. Ja juz wczesniej o tym mowilem, ze potrzebujemy przywodcow duchowych z prawdziwego zdarzenia, a wtedy wszyscy beda sie z nami liczyli. Polaczmy sie razem,zostawmy na boku narazie roznice dogmatyczne. Niech nasza droga przewodnia bedzie Biblia i walka z zaraza liberalna. Niechcemy w szeregach miernot, i nijakich ludzi bez ikry, tacy nam sa niepotrzebni.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Aleksander » Pn kwi 11, 2011 20:19

Ale my już działamy. Pastor Andrzej Polaszek z Poznania oraz pastor Bogumił Jarmulak są bardzo zaangażowani i politycznie i społecznie. Proszę się skontaktować z nimi, ja niestety będę pozostawać przez jakiś czas w UK. Zarazem umiemy współpracować z innymi kościołami i nie na zasadzie podkradania członków :), lecz partnerskiej. Pastor Andrzej również jest radcą prawnym. Jest doradcą w Instytucie Sobieskiego. Pisał ustawę o nauczaniu domowym i zmianach w ustawach obecnego systemu nauczania aby dawało więcej wolności rodzicom. Przy współpracy z kościołem charyzmatycznym została założona szkoła i dobrze działa. Teraz jest jeszcze inna inicjatywa, której jest główną siłą napędową, która ma promować światopogląd chrześcijański na różnych płaszczyznach społecznych, nie tylko na ulicy :)
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Wildente » Pn kwi 11, 2011 20:49

A możecie wyjaśnić w kilku słowach na czym ten Pas ma polegać?
Wildente
 
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez jagna » Wt kwi 12, 2011 00:08

Ja też się nad tym zastanawiam. Bo pas biblijny ma to do siebie, że jest po prostu skupiskiem praktykujących, konserwatywnych protestantów w zlaicyzowanych krajach, nikt go specjalnie nie zakłada. Polska nie ma takiego skupiska, poza Śląskiem Cieszyńskim, jednak ŚC nie wybija się jakoś szczególną religijnością, prawda? W Polsce taki pas jest niemożliwy z samej swojej definicji, ale to już napisałam. Nie trzeba też pisać "protestancki pas biblijny", bo on sam w sobie ma być protestancki;) To tak jakby napisać "protestanckie nabożeństwo luterańskie", jakby ono mogło być katolickie albo prawosławne :wink:
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Jacek » Wt kwi 12, 2011 18:48

Nas interesuje pas na zasadzie ,utworzenia centrum konserwatystow, dla calej Polski i zagranicy, gdzie kilka razy do roku bysmy sie spotykali wszyscy. Ale na terenie zdominowanym przez konserwatywnych protestantow,bez wzgledu na denominacje.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Tomasz » Wt kwi 12, 2011 18:50

Na razie mamy "pas internetowy" - czyli naszą stronę.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 12, 2011 19:08

I to jest bardzo dobry pas :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Jacek » Wt kwi 12, 2011 19:48

Za Legnice sie tez wezmiemy i to wkrotce, nie bedzie wam do smiechu.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Wędrowiec » Wt kwi 12, 2011 19:55

Powiedzcie coś o diecezji Pomorsko-wielkopolskiej.
Czy tutaj ogólnie wszystko dobrze czy raczej nie specjalnie?
Niestety na razie nie mam możliwości zasięgnięcia jakichś informacji.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: CZY W POLSCE JEST POTRZEBNY PROTESTANCKI PAS BIBLIJNY ?

Postprzez Jacek » Wt kwi 12, 2011 20:13

Drogi Wedrowcze, jest to moja macierzysta Diecezja, ale aktualnie nie mam dokladnego rozeznania, poniewaz dziewiec lat jestem poza granicami kraju, odnowie kontakt po powrocie. O ile sie nie myle to jest najwieksza diecezja w kraju.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości