Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KEA nie różni się od KRK???????

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez heillos » Śr sie 11, 2010 21:12

Dawid napisał(a):
heillos napisał(a):Czy powiedziałeś już swojej matce ,,jesteś potępioną poddaną antychrysta, nie będę z tobą więcej rozmawiał''?

Powiedziałem mojej mamie "jesteś poddana w niewolę grzechu i musisz narodzić się na nowo"


a) I co ona na to?

b) czy po tych słowach zaprzestałeś z nią rozmawiać aby nie uprawiać poprzez dialog prostytucji z niewolnicą grzechu?

c) czy zamknąłeś przed nią drzwi aby nie sprowadzić na siebie wstydu i hańby wpuszczania takiej osoby do swojego pokoju?


Ponieważ nie wszyscy znają podłoże tych pytań, wyjaśniam kontekst. Dawid kilka dni temu ogłosił publicznie, że:

a) KEA prowadzi nierząd/prostytucję z Rzymem poprzez prowadzenie rozmów z KRK, który jest kościołem antychrysta

b) Wstyd to i hańba, że papież wszedł do budynku kościoła ewangelickiego i został tam wpuszczony

dlatego zadaję te pytania, żeby dowiedzieć się na ile Dawid realizuje swoje poglądy oraz jak wyglądają stosunki osób nowonarodzonych z najbliższymi krewnymi bez nowonarodzenia.
heillos
 
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Śr sie 11, 2010 21:39

heillos napisał(a):a) I co ona na to?

Przyjęła to do wiadomości (chociaż niechętnie), w oparciu o moje cytaty z Pisma Świętego.

heillos napisał(a):b) czy po tych słowach zaprzestałeś z nią rozmawiać aby nie uprawiać poprzez dialog prostytucji z niewolnicą grzechu?

Nie. Głosiłem Jej ewangelię, czytałem i tłumaczyłem Jej słowo Boże, następnie wyjaśniałem co ma robić, aby narodzić się na nowo.

heillos napisał(a):c) czy zamknąłeś przed nią drzwi aby nie sprowadzić na siebie wstydu i hańby wpuszczania takiej osoby do swojego pokoju?

Nie. Gdyż jest to osoba zagubiona i nie świadoma swojej grzeszności.

Nadal będziesz zadawał takie dziecinne pytania?


heillos napisał(a):a) KEA prowadzi nierząd/prostytucję z Rzymem poprzez prowadzenie rozmów z KRK, który jest kościołem antychrysta

Potwierdzam

heillos napisał(a):b) Wstyd to i hańba, że papież wszedł do budynku kościoła ewangelickiego i został tam wpuszczony

Potwierdzam

heillos napisał(a):dlatego zadaję te pytania, żeby dowiedzieć się na ile Dawid realizuje swoje poglądy oraz jak wyglądają stosunki osób nowonarodzonych z najbliższymi krewnymi bez nowonarodzenia.

Tylko teraz co ma instytucja do krewnych?
Moje stosunki z krewnymi są bardzo dobre. Zaczynam od najbliższej rodziny (mama, siostra), tatą zajmę się później, z tego względu, że jest on wrogo nastawiony w stosunku do mnie, gdyż odszedłem od KRK.
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Elżbieta » Śr sie 11, 2010 21:48

heillos napisał(a):
a) KEA prowadzi nierząd/prostytucję z Rzymem poprzez prowadzenie rozmów z KRK, który jest kościołem antychrysta

Potwierdzam
- potwierdza Dawid

Dawidzie, jeżeli nadal utrzymujesz takie negatywne zdanie o KEA, to powiedz dlaczego na innym forum obnosisz się z awatarem na którym jest herb tak bardzo zhańbionego Kościoła - mianowicie Róża Luterska . Nie uważasz, że taki znak rzuca i na Ciebie cień hańby ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Śr sie 11, 2010 22:02

Elżbieta napisał(a):Dawidzie, jeżeli nadal utrzymujesz takie negatywne zdanie o KEA, to powiedz dlaczego na innym forum obnosisz się z awatarem na którym jest herb tak bardzo zhańbionego Kościoła - mianowicie Róża Luterska . Nie uważasz, że taki znak rzuca i na Ciebie cień hańby ?

A Ty nie masz negatywnego zdania na temat liberalizmu? Ekumenizm z Rzymem to nic innego jak liberalizm.
Obnoszę się z awatarem który jest herbem Marcina Lutra i niestety nikt nie zabroni mi go publicznie używać.
Taki znak nie rzuca na mnie cień hańby, ponieważ dla mnie Róża Lutra jak sama nazwa wskazuje jest Lutrowa, a skoro ja uznaję Lutra za człowieka który miał spory wkład w powrót do prawdziwego chrześcijaństwa nie hańbi mnie.

Pozdrawiam :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Elżbieta » Śr sie 11, 2010 22:20

No to może nie wiesz, że ta Róża jest herbem naszego, znaczy Luterańskiego Kościoła - jest, jest oficjalnym herbem. Nie jestem liberałem, ale nie uważam, żeby to było wielką zbrodnią, kiedy papież złożył nam wizytę; i przestań wyszukiwać wszędzie zła i wszeteczeństwa, bo jeżeli chcesz się dowiedzieć koniecznie, to powiem Ci, że dla nieczystego, wszystko jest nieczyste, i dodam jeszcze, że najwięcej zła na świecie uczyniła nietolerancja
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Śr sie 11, 2010 22:32

Elżbieta napisał(a):No to może nie wiesz, że ta Róża jest herbem naszego, znaczy Luterańskiego Kościoła - jest, jest oficjalnym herbem

Wiem :)

Elżbieta napisał(a):Nie jestem liberałem, ale nie uważam, żeby to było wielką zbrodnią, kiedy papież złożył nam wizytę

To mamy odmienne zdanie...


Elżbieta napisał(a):i przestań wyszukiwać wszędzie zła i wszeteczeństwa, bo jeżeli chcesz się dowiedzieć koniecznie, to powiem Ci, że dla nieczystego, wszystko jest nieczyste, i dodam jeszcze, że najwięcej zła na świecie uczyniła nietolerancja

Mądre słowa. Tylko jak można być tolerancyjnym dla szatana :(
Chyba się nie dogadamy.
:(
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Elżbieta » Śr sie 11, 2010 22:42

Masz rację , nie dogadamy się, bo nie dość, że masz czelność "opluwać" mój Kościół na innym forum, powiewając jak sztandarem herbem opluwanego Kościoła, to jeszcze nie czujesz żadnego skrępowania, przychodząc na nasze forum i kontynuując opluwanie nadal.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Tomasz » Śr sie 11, 2010 22:51

Dawidzie - z pewnością jesteś osobą poszukującą i wierzę, że pragniesz odnaleźć swoje miejsce i nie kierują Tobą złe intencje. Jednak jesteś również osobą młodą i jak widzę dosyć łatwo podatną na różne wpływy zewnętrzne. Twierdzisz, że "narodziłeś się na nowo", ale czy na pewno narodziłeś się w Chrystusie ?
Widzę, że zaczynasz przemawiać językiem charakterystycznym dla przedstawicieli sekt, którzy wychodzą z założenia, że to oni posiedli całą prawdę a wszyscy inni są grzesznikami, bałwochwalcami i tp. Zastanów się, czy przypadkiem nie popadłeś w pychę.
Twierdzisz, że w KRK nie może być zbawienia natomiast KEA oskarżasz o "prostytucje" gdyż podejmuje rozmowy ekumeniczne z KRK. Mylisz się przyjacielu i to bardzo. Zbawienie jest w naszym Panu - Jezusie Chrystusie i każdy kto w niego wierzy będzie zbawiony, niezależnie od tego czy jest Katolikiem, Prawosławnym czy Ewangelikiem. Wierzy - tzn. przyjmuje Jezusa jako swojego zbawiciela i wypełnia jego wolę. Jak powiedziałem wcześniej - żaden Kościół nie jest wolny od błędów - zapewne po jakimś czasie również stwierdzisz, iż to wyznanie, które obecnie Ci odpowiada też nie jest idealne. Dawidzie - sądzę, że nie narodziłeś się niestety na nowo jak twierdzisz, ale wszedłeś na bardzo złą drogę. Zawróć z niej i zwróć się do Chrystusa.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Śr sie 11, 2010 23:08

Tomaszu bardzo bym chciał umieć wypowiadać się w Twoim stylu, mówisz tak spokojnie, zdyscyplinowanie..
Ja natomiast mówię prosto z mostu, wale od razu i to może być przykre dla niektórych.
Wystarczy poczytać moje posty z lutego na forum protestanckim gdzie z zaciekłością broniłem stanowiska w sprawie Sakramentów kościoła luterańskiego.
Pisałem dokładnie w takim samym stylu. Myślę, że powinienem przede wszystkim zwracać się innym tonem...
Na prawdę nie dostrzegam tego, że ktoś może być urażony moją wypowiedzią.
Jest mi na prawdę przykro, że jestem taki, a nie inny... Myślę, że będę wzrastał w Chrystusie i nie będę ranił ludzi, jak to teraz czynię.

Wszystkich bardzo przepraszam za moje zachowanie i chociaż swoich poglądów nie zmieniam to przepraszam za formę moich wypowiedzi.
Mam nadzieje, że mi wybaczycie w związku z tym, że nie jestem jeszcze dojrzałym człowiekiem.

Pozdrawiam
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Tomasz » Śr sie 11, 2010 23:15

Dawidzie - przed Tobą chyba jeszcze bardzo długa droga. Zresztą wielu z nas ciągle musi poszukiwać Chrystusa. W tych poszukiwaniach możemy również trafić niestety na ślepe uliczki. Nie daj się zwieść, bo "nie wszystko złoto co się świeci".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron