Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Co daje wiara?

Re: Co daje wiara?

Postprzez Jonah » Wt wrz 25, 2012 21:41

Laura napisał(a):
Kazimierz napisał(a):że jestem dla Boga tak ważny że dla mojego pojednania się z nim nie zawahał się wydać swojego syna na śmierć.


No tak, Bog to samo dobro...a wiec jak ktos taki dobry jak Bog moze wyslac wlasnego syna na smierc?



Bo Bóg nie jest "dobry", tzn. po ludzku dobry. "Dobry" człowiek nie wysłałby swego syna na śmierć, tym bardziej za kogoś bezwartościwego, jak grzesznicy, którzy zasługują tylko na śmierć.
Ale Bóg jest więcej niż dobry, jest szalony, szalony, bo umiłował grzesznika. I to tak, że, jak pisze Ew. Jan, Syna swego jednorodzonego dał, by każdy kto w Niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne.
To właśnie daje wiara: ŻYCIE wieczne.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Elżbieta » Wt wrz 25, 2012 22:12

Laura napisał(a):
Kazimierz napisał(a):że jestem dla Boga tak ważny że dla mojego pojednania się z nim nie zawahał się wydać swojego syna na śmierć.


No tak, Bog to samo dobro...a wiec jak ktos taki dobry jak Bog moze wyslac wlasnego syna na smierc?


Lauro, myślisz jak człowiek, ale pamiętaj, że myślenie człowieka nie jest myśleniem Boga. Nie możesz oceniać Boga ludzkimi kryteriami. Miłość Boża jest całkowicie inna niż miłość człowieka. Pamiętaj, że jesteś stworzeniem, a Bóg stwórcą. Cóż my możemy wiedzieć o Bogu? - Tylko to co nam Bóg zechciał ujawnić i tylko tyle.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Laura » So wrz 29, 2012 21:01

Elżbieta napisał(a):Cóż my możemy wiedzieć o Bogu? - Tylko to co nam Bóg zechciał ujawnić i tylko tyle.


Elzbieto ja mysle, ze my tak naprawde to nic nie wiemy o Bogu, myle sie, czy nie?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Tomasz » So wrz 29, 2012 22:16

Wiemy tyle, ile nam objawił :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Laura » N wrz 30, 2012 19:00

Tomasz napisał(a):Wiemy tyle, ile nam objawił :wink:


No to ile nam objawil, co wiemy Tomaszu?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Elżbieta » N wrz 30, 2012 20:05

Lauro, czytaj Pismo Święte, a dowiesz się co Bóg nam objawił. Do wiary nie można dojść na skróty, znajdziesz Boga, jeżeli zaczniesz Go szukać i będziesz tego pragnąć ze wszystkich sił.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości