Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Mały i Duży Katechizm

Rozmowy o księgach wyznaniowych luterańskiego nurtu reformacji, ich znaczeniu i rozumieniu

Mały i Duży Katechizm

Postprzez Paweł » So mar 27, 2010 23:37

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 08:51 Temat postu: Mały i Duży Katechizm

Ponieważ ostatnio rozważaliśmy na Forum tajemnicę Trójcy św. postanowiłem poszperać w naszych Księgach Wyznaniowych i coś ciekawego w tym temacie znaleźć. Oczywiście obowiązkowa dla tego zagadnienia jest lektura objaśnienia dra Lutra Składu Wiary - gdzie omówione są trz osoby Boskie i niech to będzie zadanie domowe dla nas, aby tę nauke sobie przypmnieć . Ja jednak w tym miejscu, pragnę zacytować bardzo ciekawe zdanie z Dużego Katechizmu na temat Trójcy św:" Wierzę w Boga Ojca który mnie stworzył, wierzę w Boga Syna który mnie zbawił, wierzę w Ducha Świętego, który mnie uświęca"
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Powrót do Księgi symboliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron