Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Postylla Domowa

Rozmowy o księgach wyznaniowych luterańskiego nurtu reformacji, ich znaczeniu i rozumieniu

Postylla Domowa

Postprzez Maksymilian » N lip 08, 2012 20:36

Postylla Domowa co o niej sądzicie ?
Ja wypożyczyłem z biblioteki i powiem szczerze, że jestem zachwycony, kazania są pełne nadziei i bije od nich otucha i pocieszenie co prawda przeczytałem dopiero pierwsze cztery, ale przeczuwam, że dalsze są ciekawsze :D.
Maksymilian
 
  

Re: Postylla Domowa

Postprzez tom » N lip 08, 2012 22:13

Właśnie kupiłem w Krakowie nowy przekład Postylli Domowej pt. 'Kazania ks. dra Marcina Lutra. Postylla domowa. Nowy przekład", Kraków 2011. Jest to tłumaczenie uwspółcześnione, dobrze się czyta. Lektura postylli pozwala lepiej zrozumieć myślenie Lutra.
tom
 
Posty: 71
Dołączył(a): N mar 06, 2011 21:07
wyznanie: form. katol.
  

Re: Postylla Domowa

Postprzez Maksymilian » Pn lip 09, 2012 07:45

Ja wypożyczyłem to stare i powiem szczerze, że uwielbiam staropolskie zwroty takie jak "ztąd" "pomódz" oraz zamiast jak w Ojcze Nasz to pisze w w Ojczenaszu :D
Maksymilian
 
  

Re: Postylla Domowa

Postprzez Laura » Śr paź 03, 2012 12:57

Maksymilian napisał(a):Postylla Domowa co o niej sądzicie ?


A o czym jest Postylla Domowa ?

Maksymilianie moglbys cos zacytowac Obrazek
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Re: Postylla Domowa

Postprzez Aleksander » Śr paź 03, 2012 13:14

tomwarsz. napisał(a):Właśnie kupiłem w Krakowie nowy przekład Postylli Domowej pt. 'Kazania ks. dra Marcina Lutra. Postylla domowa. Nowy przekład", Kraków 2011. Jest to tłumaczenie uwspółcześnione, dobrze się czyta. Lektura postylli pozwala lepiej zrozumieć myślenie Lutra.

Używałem kiedyś jego postylli w okresie adwentowym w domu jako krótkie rozważania rodzinne. Też mi się podobały.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Postylla Domowa

Postprzez Maksymilian » Pn paź 08, 2012 17:15

To są kazania Marcina Lutra spisane w czasie jego posługi kościelnej.
Maksymilian
 
  


Powrót do Księgi symboliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości