Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez skomplik » Pn lut 20, 2012 21:27

Witam :)
Macie jakieś ulubione postacie z Pisma Świętego? Przyznam, że mnie osobiście fascynuje postać Henocha, postać tajemnicza ale niezwykle pogodna. Słowo Boże mówi wprost o przyjaźni miedzy Nimi, tak wielkiej że Pan postanowił go zabrać do Siebie. Dla mnie to niezwykle wzruszająca historia w Starym Testamencie, piękne trwanie z Bogiem i życie w Jego łasce.

"Henoch po urodzeniu się Metuszelacha żył w przyjaźni z Bogiem trzysta lat i miał synów i córki. Ogólna liczba lat życia Henocha: trzysta sześćdziesiąt pięć. Żył więc Henoch w przyjaźni z Bogiem, a następnie znikł, bo zabrał go Bóg".

"Przez wiarę Henoch został przeniesiony, aby nie oglądał śmierci"


Co myślicie o tej postaci? a może sami macie swoich faworytów przykładów życia z wiary i łaski Boga ze Słowa Bożego?

PS. Oczywiście Pan nasz Jezus Chrystus jest nad wszystkimi faworytami :)
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez Tomasz » Pn lut 20, 2012 22:01

Myślę, że takim "faworytem" będzie tutaj postać Św. Pawła. Chyba każdy z nas, chciałby tak jak on odwrócić się od swoich słabości i wytrwale podążać za Chrystusem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez Elżbieta » Pn lut 20, 2012 22:34

No jeżeli chodzi o Pawła, to mu w tym wybitnie Jezus dopomógł .
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez Agnes » Wt lut 21, 2012 19:47

Ze Starego Testamentu bardzo lubię postać proroka Daniela. A z Nowego Testamentu - Jana. To są dwie postacie szczególnie, moim zdaniem, umiłowane przez Jezusa.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez skomplik » Cz lut 23, 2012 15:20

Apostoł Paweł trzeba przyznać że gigant wielki szacun :) a co do Henocha to nie wiecie może czy jest gdzieś więcej informacji o nim?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez Matek » So lut 25, 2012 18:24

Może przeczytanie apokryficznej Księgi Henocha ,pomogłoby Ci w zdobyciu większej ilości informacji lub chociaż jakiegoś strzępku lub obrazu :D
Matek
 
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez Matek » So lut 25, 2012 18:29

Siostry i Bracia wiem ,że może nie w temacie ,ale mam pytanie ,czy w przypadku Henocha mógł zaistnieć fakt Wniebowzięcia ,przepraszam ,jeżeli użyłem niewłaściwego określenia ,ale jak to określić ,że przez wiarę został przeniesiony ,aby nie oglądać śmierci? No ale z drugiej strony ,czy nie wszyscy podlegamy śmierci i musimy umrzeć ,czy Henoch mógłby to ominąć?
Matek
 
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez Agnes » N lut 26, 2012 16:40

Prorok Eliasz ominął :wink: . Co do Henocha, to I Mojż 5,24 i Hebr 11,5 mówią wyraźnie o jego losie.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Biblijne przykłady życia z wiary i łaski Boga

Postprzez Agnes » N lut 26, 2012 16:42

A właściwie to trudno powiedzieć, że oni cokolwiek "ominęli". To Bóg podjął w stosunku do nich taką a nie inną decyzję.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  


Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron