Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Słowa, które poruszają

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Słowa, które poruszają

Postprzez Jakub » So lut 04, 2012 19:05

Jako, że jest już wigilia niedzieli septuagesimae, zasiadłem do nieszporów i pozytywnie rozłożył mnie ostatni wiersz Psalmu Niedzieli:
Bądźcie mocni! A serce wasze niech będzie dzielne, Wy wszyscy, którzy macie nadzieję w Panu. - Ps 31,25

Niesamowicie silne słowa, dla mnie aktualnie szczególnie mocne i potrzebne. Przy okazji tworząc ten wątek zachęcam was wszystkich do dzielenia się niekoniecznie długimi fragmentami Pisma Świętego, ale które trafiają i wypełniają wiarą :)
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Słowa, które poruszają

Postprzez Agnes » So lut 04, 2012 20:31

Nie bój się, tylko wierz. (Mk 5, 36)

Tyś ujął prawą rękę moją. (Ps 73, 23)

Imię Pana jest mocną wieżą; chroni się w niej sprawiedliwy i jest bezpieczny. (Przy. 18, 10)

Powierz Panu drogę swoją, zaufaj Mu, a On wszystko dobrze uczyni. (Ps 37, 5)
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Słowa, które poruszają

Postprzez Kitka » So lut 04, 2012 20:36

Mnie porusza fragm. Pierwszego listu do Karyntian św. Pawła 13, 1- 13 hymn o miłości. Uczyłam go się na pamięć na język polski do recytacji. Robiłam to z przyjemnością, bo w nim zawarte jest najważniejsze: miłość.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  


Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron