Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Jezus Chrystus

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Jezus Chrystus

Postprzez Elżbieta » N kwi 04, 2010 23:30

Gdzieś w internecie wyczytałam takie stwierdzenie : "... spójrz na Jezusa, ten to dopiero był liberałem!! Z premedytacją łamał Zakon Mojżesza. Czy nie za to go rodacy ukrzyżowali??"

Co o tym sądzicie ?
Mi się wydaje, że jednak nie za liberalizm Jezus został skazany.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jezus Chrystus

Postprzez Paweł » N kwi 04, 2010 23:31

Wysłany: Pią Mar 05, 2010 06:41 Temat postu:

Oczywiście że nie, został skazany za piętnowanie hipokryzji i fałszywej świętoszkowatości.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Jezus Chrystus

Postprzez Dawid » N kwi 04, 2010 23:32

Wysłany: Pią Mar 05, 2010 21:38 Temat postu:

Elżbieto to stwierdzenie było do mnie. "Dawidzie, spójrz na Jezusa(...)"
Poza tym to już chyba jest przegięcie, żeby do swoich szatańskich przekonań mieszać Jezusa...
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Jezus Chrystus

Postprzez Elżbieta » N kwi 04, 2010 23:33

Wysłany: Pią Mar 05, 2010 22:07 Temat postu:

Też tak myślę, ale chciała bym, aby każdy powiedział co myśli na ten temat, tz : dlaczego Jezus został ukrzyżowany
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jezus Chrystus

Postprzez Tomasz » N kwi 04, 2010 23:33

Elżbieta napisał(a):Gdzieś w internecie wyczytałam takie stwierdzenie : "... spójrz na Jezusa, ten to dopiero był liberałem!! Z premedytacją łamał Zakon Mojżesza. Czy nie za to go rodacy ukrzyżowali??"


Hmm ... tutaj ktoś twierdzi, że Jezus był liberałem. Ostatnio można było usłyszeć bełkot jednego z podstarzałych gwiazdorów muzyki pop, że Jezus był jeszcze kimś innym (ale to nie nadaje się nawet do cytowania).
Ciekawy jestem czego się jeszcze więcej dowiemy od takich "znawców" tematu ? Żenada.

Elżbieta napisał(a): ale chciała bym, aby każdy powiedział co myśli na ten temat, tz : dlaczego Jezus został ukrzyżowany


Myślę, że odpowiedź jest krótka i prosta - Jezus został ukrzyżowany za nasze grzechy, aby nas odkupić.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości