Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ku przestrodze i zastanowieniu się

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Cz sie 24, 2017 20:18

Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.
17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
i biedny i ślepy, i nagi.
18 Radzę ci kupić u mnie
złota w ogniu oczyszczonego,
abyś się wzbogacił,
i białe szaty,
abyś się oblókł,
a nie ujawniła się haniebna twa nagość,
i balsamu do namaszczenia twych oczu,
byś widział.
19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
Bądź więc gorliwy i nawróć się!

-To chyba się odnosi do kościoła naszych czasów. Myśle, że zmiany są potrzebne.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » Pt sie 25, 2017 08:37

Maksymilian napisał(a):Droga Zofio, to, że Ty się dajesz wodzić byle liberałom i "wolność chrześcijańska" Ci się nie podoba to Twój problem, bo to, że paru nawiedzonych modernistów przekręca Lutra to nie znaczy, że mamy pozwalać im zagarniać dziedzictwo reformacji i pluć jakimś pseudopapieskim bełkotem naśladującym nie wiadomo co. Przeczytaj "O wolności chrześcijanina" i "O dobrych uczynkach" Lutra, a pojmiesz o co chodziło Lutrowi z "wolnością chrześcijanina" wtedy będziesz mogła ich prostować, bo na razie słychać na tym forum o nie wylewaniu dziecka z kąpielą, a w tej kwestii nie słychać aby ktoś się postarał modernistom się sprzeciwić tłumacząc właściwy sens terminu "wolność chrześcijańska".
Nie ma potrzeby dzielić ludzi na tym forum w obraźliwy sposób - podsumowując ich poglądy w nie prawdziwy sposób. Wystarczy że są prezentowane radykalne i umiarkowane, nisko i wysoko kościelne poglądy. Każdy może ocenić które będą mu bliższe. Lepiej jednak wyrażać poglądy z osobistej perspektywy, niż poniżać adwersarzy. Tak wiele dyskusji na ważne tematy kończyło się totalną porażką I kłótnia. Tylko dlatego że ktoraś ze stron zaczynała podsumowywać drugą oraz pisząc bez dystansu do osób. Tak się publicznej dyskusji nie da się prowadzić.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » Pt sie 25, 2017 08:41

Maciej napisał(a):Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.
17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
i biedny i ślepy, i nagi.
18 Radzę ci kupić u mnie
złota w ogniu oczyszczonego,
abyś się wzbogacił,
i białe szaty,
abyś się oblókł,
a nie ujawniła się haniebna twa nagość,
i balsamu do namaszczenia twych oczu,
byś widział.
19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
Bądź więc gorliwy i nawróć się!

-To chyba się odnosi do kościoła naszych czasów. Myśle, że zmiany są potrzebne.
Jestem na tym forum od kilku lat. Większość osób przyłącza się do forum właśnie dlatego że zależy im na Ewangelii i dobru Kościoła. Nie mogę się zgodzić z tym że te wersety odnoszą się właśnie do chrześcijan piszących na forum.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maksymilian » Pt sie 25, 2017 16:28

Od Zesłania Ducha Świętego troszkę dzięki chrześcijaństwu się zmieniło ;) Droga Zofio, mamy iść na cały świat i uczyć wszystkie narody chrzcząc je w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Dzieje Apostolskie też są dość dynamiczne ;).

Z którymi stwierdzeniami Marcina Lutra się nie zgadzasz w traktacie "O wolności chrześcijanina"?
Maksymilian
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Pt sie 25, 2017 18:28

Chrystus, Waldensi, Huss, Wthlif, Luter, Kalwin, G.White, i inni, wszyscy widzieli kościół RK jako Wielką nierządnicę, papieża jako antychrysta, i wszyscy otwierali się na Biblię. Wszyscy zostali uznani za heretyków. Bardzo brzydkie słowo, niosące za sobą dramatyczne konsekwencje. Ja osobiście nie uważam, by możność głoszenia prawd biblijnych przez kobiety było jakimś grzechem. Pogwałceniem niektórych tradycji może i tak, ale na tym opiera się cała historia zreformowanych kościołów.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Pt sie 25, 2017 18:37

Oczywiście Chrystus był heretykiem Judaizmu wzgardzonym przez faryzeuszy i saduceuszy a nie kościół chrześcijański, czy judeochrześcijański, który notabene sam zapoczątkował. Najważniejsze to trzymać się z dala od Rzymskokatolickiego olbrzyma wyznającego mamonę i hierarchię zamiast Jezusa zmartwychwstałego. Kobiety mają rozum i serce i duszę i ducha i mają zdolność do rozumienia i głoszenia tak samo jak mężczyźni.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Grzegorz » Pt sie 25, 2017 19:46

Chrystus to nie bardzo widział papieża jako antychrysta, bo nie było jeszcze wtedy papiestwa :P
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maksymilian » Pt sie 25, 2017 19:49

pochodna, powiedz to katolikom wszak uważają, że Piotr był pierwszym papieżem, ciekawe, że papieżem żonatym :P.
Maksymilian
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Pt sie 25, 2017 19:59

Skoro Chrystus jest świadkiem wiernym i prawdziwym księgi objawienia spisanej przez Jana to i wiedział że będzie papiestwo. Powtórzyć chyba warto, że Bog przewidział losy świata aż do sądu ostatecznego i dalej.

Maksymilian a skąd wiadomo, że Piotr był żonaty?
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » Pt sie 25, 2017 22:05

Maciej napisał(a):Chrystus, Waldensi, Huss, Wthlif, Luter, Kalwin, G.White, i inni, wszyscy widzieli kościół RK jako Wielką nierządnicę, papieża jako antychrysta, i wszyscy otwierali się na Biblię. Wszyscy zostali uznani za heretyków. Bardzo brzydkie słowo, niosące za sobą dramatyczne konsekwencje. Ja osobiście nie uważam, by możność głoszenia prawd biblijnych przez kobiety było jakimś grzechem. Pogwałceniem niektórych tradycji może i tak, ale na tym opiera się cała historia zreformowanych kościołów.
Ustawienie "prorokini" ADS w jednym rządzie z Reformatorami nie tylko pokazuje, że nie znasz Reformacji. Jest to też podszywanie się pod Reformacje. Po trzecie jest to propagowanie heretyckich poglądów. Czego szukasz, Maciej, na forum? Radził bym zacząć czytać mały katechizm dr Lutra i być może zadawać pytania.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Ostatnio edytowano Pt sie 25, 2017 22:08 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron