Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ku przestrodze i zastanowieniu się

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » N sie 27, 2017 11:31

Wszystkim się wydaje, że ja chce agitować? Nie, ja po prostu odpowiadam na pytania tak jak podpowiada mi serce.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » N sie 27, 2017 11:43

Wierzę, że Duch Święty prowadzi Nas wszystkich. Wierze też, że różne drogi mogą prowadzić do Boga. Jak Elżbieta słusznie napisała "Przez Niego wszystko się stało co się stało, a bez niego nic się nie stało co się stało". Relaks... Wszystkich nas prowadzi Chrystus Pan.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » N sie 27, 2017 13:44

Maciej napisał(a):Pierwszo słysze, to chyba jakiś adwentysta powiedział, co wstał lewą nogą. No ale miał troche racji, bo wszyscyśmy z tego samego korzenia. Co do tego, że Bóg jest jeden ale w trzech osobach to oczywiście, że się z tym zgadzam. Tak jak człowiek ma ducha, dusze i ciało, tak i Bóg jest Bogiem Ojcem, Duchem świętym i ciało-Chrystusem. To wszystko jest jedno. Mało tego, ZBAWIENIE nie miałoby sensu, gdyby Chrystus nie był Bogiem w ciele ludzkim.
„Wierzę, że Bóg stworzył mnie (…) że mi dał ciało i duszę, oczy, uszy i wszystkie członki, rozum i wszystkie zmysły…” (Mały katechizm, Część druga, Pierwszy artykuł). Człowiek został stworzony z dwóch składowych duszy i ciała. Ewangelikalne wspólnoty szerzą bardzo dziwny i mało mający z nauką chrześcijańską pogląd o 3 czołowym składzie natury ludzkiej. Nie mówiąc o bardzo pokrętnym odniesieniu się do Trójcy Świętej. Natomiast podobieństwo do Boga odnosi do aspektu społecznego - jesteśmy społecznym stworzeniem.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez blaisee » N sie 27, 2017 14:40

pastor Aleksander napisał(a):Ewangelikalne wspólnoty szerzą bardzo dziwny i mało mający z nauką chrześcijańską pogląd o 3 czołowym składzie natury ludzkiej. Nie mówiąc o bardzo pokrętnym odniesieniu się do Trójcy Świętej.


Jakim pokrętnym odniesieniu do Trójcy :?:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » N sie 27, 2017 15:28

blaisee napisał(a):
pastor Aleksander napisał(a):Ewangelikalne wspólnoty szerzą bardzo dziwny i mało mający z nauką chrześcijańską pogląd o 3 czołowym składzie natury ludzkiej. Nie mówiąc o bardzo pokrętnym odniesieniu się do Trójcy Świętej.


Jakim pokrętnym odniesieniu do Trójcy :?:
Maciej napisał: "Tak jak człowiek ma ducha, dusze i ciało, tak i Bóg jest Bogiem Ojcem, Duchem świętym i ciało-Chrystusem".

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Ostatnio edytowano N sie 27, 2017 15:49 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » N sie 27, 2017 15:33

blaisee napisał(a):
Maciej napisał(a):Po drugie jesteśmy braćmi w wierze



Ale zeby byc obiektywny musze tez przyznac jeden plus: ze potrafiliscie odwrocic się od herezji jaka bylo odrzucanie trójcy swietej. Swiadkowie do dzis w niej tkwia :(


Ja już przestaje rozumieć o co Ci chodzi blaisee
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez blaisee » N sie 27, 2017 15:59

pastor Aleksander napisał(a):Maciej napisał: "Tak jak człowiek ma ducha, dusze i ciało, tak i Bóg jest Bogiem Ojcem, Duchem świętym i ciało-Chrystusem".


Nie sądze żeby doktryna adwentystow byla reprezentaycjna dla ewangelikalizmu. Jednak troche znam ewangelikalizm :wink:

Maciej, moglbys odnosic sie do postów za jednym razem? Juz raz cytowales ten post a teraz odwolujesz sie do jego kolejnej czesci to wtedy faktycznie nie wiadomo o co chodzi :roll:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » N sie 27, 2017 16:18

blaisee napisał(a):
pastor Aleksander napisał(a):Maciej napisał: "Tak jak człowiek ma ducha, dusze i ciało, tak i Bóg jest Bogiem Ojcem, Duchem świętym i ciało-Chrystusem".


Nie sądze żeby doktryna adwentystow byla reprezentaycjna dla ewangelikalizmu. Jednak troche znam ewangelikalizm :wink:

Podobne idee słyszałem też u baptysów.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maksymilian » N sie 27, 2017 19:25

O ile mi wiadomo Pastorze, ta "trójczłonowość" to chyba nauka Augustyna, że człowiek jest stworzony na podobieństwo Trójjedynego Boga i ma duszę, ducha i ciało, zresztą jest pewien fragment w Słowie, który może o tym świadczyć, więc jakby Pastor to skomentował:
"A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa." (I Tes 5,23)

Droga Zofio, mimo wszystko protestanci wszystkich wyznań mogą swoją wiarę wspólnie wyrazić w 5 zasadach reformacji: Sola Scriptura, Sola Gratia, Sola Fide, Solus Christus, Soli Deo Gloria, mimo tego, że w sprawach szczegółowych jest już bardzo wiele podziałów, jednak sam trzon sam kręgosłup pozostaje ten sam.
Maksymilian
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » N sie 27, 2017 19:56

Lepiej bym tego nie ujął. Mam nawet taką książeczkę Czesława Bassary o tym tytule.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron