Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ku przestrodze i zastanowieniu się

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:40

Kto powiedział, że chce uniknąć tych pytań? Czuje się dobrze na waszym forum, być może moją skromną osobą zdołam choć w małym procencie odmienić złe spojrzenie na jak to nazywają co poniektórzy sektą adwentystyczna. Niech pytają, chętnie odpowiem.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:43

Ja nie mówię o pytaniach np. dlaczego sabat, dlaczego nie wierzycie w piekło wieczne, ale o to jedno konkretne: "co to za skrót ads?".
Maksymilian
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 20:00

No prosze zmieniłem
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 20:02

No to jeszcze raz zmień na : Adwentyści Dnia Siódmego - to jest nazwa własna i powinno się pisać dużą literą
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 20:13

OOO cenna uwaga, miewam problemy z pisownią. Dziękuję
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez blaisee » Wt sie 22, 2017 08:36

Maciej napisał(a):Adwentyści dnia siódmego. Praktycznie to co i reszta protestantów z tą różnicą, że święcona jest sobota zamiast niedzieli, czy innego dnia tygodnia.


No nie powiedziałbym że to samo co reszta protestantów. W ogóle nie powiedziałbym, mimo mojej sympatii bo znam kilku, ze adwentysci to protestanci. Dla mnie nauki takie jak uznawanie że zakon żydowski obowiazuje chrzescijan, albo spozywanie wieczerzy panskiej pod postacia chleba i soku zamiast wina czy w końcu uznawanie "objawien" i pism Ellen White za podstawe doktryny jest niestety sprzeczne z protestancka nauka i nauka nowego testamentu.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 09:08

Oczywiście, że protestancki. Nie widziałem spożywania wieczerzy pańskiej więc nie wiem, co tam jedzą czy piją, wiem natomiast, że krew i ciało Chrystusa ma znaczenie symboliczne. Objawienia Ellen G.W. przedewszystkim popierają biblię, nie zaprzeczają Jej, a co najważniejsze w skuteczny sposób PORUSZAJĄ SERCA I SUMIENIA czytających.
Różnimy się na wielu szczeblach, ale sądze, że wspólnie rozważając nad prawdami zawartymi w Piśmie, możemy i powinniśmy jako bracia w wierze, od siebie się uczyć.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez blaisee » Wt sie 22, 2017 09:18

Maciej napisał(a):Oczywiście, że protestancki

Dla mnie taki protestancki jak Świadkowie Jehowy. Oczywiście nie przecze że adwentyści są Chrześcijanami (w odroznieniu od Swiadkow) i nie uwazam ze sa sekta. Ale nie przesadzalbym z nazywaniem protestantami.

Maciej napisał(a):Nie widziałem spożywania wieczerzy pańskiej więc nie wiem, co tam jedzą czy piją

To ty taki adwentysta samozwanczy jak rozumiem(?)

wiem natomiast, że krew i ciało Chrystusa ma znaczenie symboliczne.

Dlatego zamiast wina jest sok? Wedlug adwentystow Jezus tak naprawde pil sok a nie wino na ostatniej wieczerzy :lol:

Objawienia Ellen G.W. przedewszystkim popierają biblię, nie zaprzeczają Jej

Biblia mowi ze Jezus wypelnil zakon i dla chrzescijan on nie jest wiazacy, nie ma nic nieczystego itp. A adwentysci na podstawie objawien Ellen White mowia ze zakon nadal obowiazuje i nie mozna tego czy tamtego bo to nieczyste :) np. nie mozna jesc wieprzowiny.
Albo ze dusza ludzka jest smiertelna :) Co jest klamstwem..
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 09:28

Każde prawo nadane przez Pana Boga służy dobru człowieka. Jak napisane nie jeść wieprzowiny to znaczy, że jest niezdrowa. https://www.youtube.com/watch?v=SEeYnhPJwj8
https://www.youtube.com/watch?v=zoE-pKZGlRo
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » Wt sie 22, 2017 09:41

Maciej napisał(a):Oczywiście, że protestancki. Nie widziałem spożywania wieczerzy pańskiej więc nie wiem, co tam jedzą czy piją, wiem natomiast, że krew i ciało Chrystusa ma znaczenie symboliczne. Objawienia Ellen G.W. przedewszystkim popierają biblię, nie zaprzeczają Jej, a co najważniejsze w skuteczny sposób PORUSZAJĄ SERCA I SUMIENIA czytających.
Różnimy się na wielu szczeblach, ale sądze, że wspólnie rozważając nad prawdami zawartymi w Piśmie, możemy i powinniśmy jako bracia w wierze, od siebie się uczyć.
Jaki zatem jest właściwy cel zapisania sięna forum luterański? Czy przybliżyć nauki ADS? Skąd wynika założenie że ich nie znamy? Czy poznać wiarę i teologię luterańską?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron