Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ku przestrodze i zastanowieniu się

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez blaisee » Wt sie 22, 2017 09:47

Adwentyści wciąż żyją pod zakonem :( Pod którymi sami się zamknęli przez zwodnicze nauki Ellen White :( Smutne. Ja dzięki Bogu mogę żyć w wolności :) W nowym przymierzu a nie pod starym zakonem.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 09:50

Ciesze się że zadajesz to pytanie. Otóż ja jestem samoukiem, żadnej szkoły teologicznej nie skończyłem.
To Pan Bóg odpowiada na moje modlitwy o mądrość.
Wiem też, że każdy ma coś w swoim sercu, jakąś swoją historię, którą warto poznać.
My jesteśmy jak na arenie wielkiego boju dobra ze złem. Aniołowie przyglądają się nam i sami są ciekawi jak sobie poradzimy.
Czerpie więc wiedzę od każdego, kto studiuje Pismo święte. Mało mogę zaczerpnąć od Katolików, za to bliżej mi do protestantów. Szukam, sprawdzam, dowiaduje się, pogłębiam wiedze, a dzięki temu umacniam wiarę. Chciałbym skupić się na tym co nas łączy, ale wiem, że to nie takie proste.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 09:54

Pod jakim zakonem blaisee? Ja tam jestem zbawiony z wiary, a zakon traktuje jako wskazówkę do zdrowia. Nie jedz ryb bez łusek albo wieprzowiny bo są dla nas niezdrowe i tyle.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Zofia » Śr sie 23, 2017 11:18

Ciekawostki bardzo smutne:
1/ przeczytałam wczoraj, że dwa kościoły w Szwajcarii, Ewangelicki Reformowany i Rzymskokatolicki, ufundowały ekumeniczną nagrodę dla filmu "Ateista" ("który w oczywisty sposób jest ateistyczny" - jak donosi informacja) w wys. 20.000 franków szwajcarskich.

Co za czasy!! Koscioły miast głosic Ewangelię, promują ateizm ... A pieniądze można by przekazać na pomoc rodzinom np. pomordowanych na Wschodzie chrześcijan ...

2/ W Wittenberdze odbyło się spotkanie 120 pastorek i 17 biskupek luterańskich . Padły słowa krytyki pod adresem Koscioła Luterańskiego Łotwy, którego władze zniosły 2 lata temu Ordynację Kobiet. Ubolewano tez nad niejasną sytuacją diakonek w Polsce.

I co na to konfesyjni pastorzy i teolodzy w Polsce ??..... I takie wydarzenie przechodzi bez żadnego wyrazu sprzeciwu, w całkowitym milczeniu ....?
Zofia
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Aleksander » Śr sie 23, 2017 12:08

Zofia napisał(a):Ciekawostki bardzo smutne:
1/ przeczytałam wczoraj, że dwa kościoły w Szwajcarii, Ewangelicki Reformowany i Rzymskokatolicki, ufundowały ekumeniczną nagrodę dla filmu "Ateista" ("który w oczywisty sposób jest ateistyczny" - jak donosi informacja) w wys. 20.000 franków szwajcarskich.

Co za czasy!! Koscioły miast głosic Ewangelię, promują ateizm ... A pieniądze można by przekazać na pomoc rodzinom np. pomordowanych na Wschodzie chrześcijan ...

2/ W Wittenberdze odbyło się spotkanie 120 pastorek i 17 biskupek luterańskich . Padły słowa krytyki pod adresem Koscioła Luterańskiego Łotwy, którego władze zniosły 2 lata temu Ordynację Kobiet. Ubolewano tez nad niejasną sytuacją diakonek w Polsce.

I co na to konfesyjni pastorzy i teolodzy w Polsce ??..... I takie wydarzenie przechodzi bez żadnego wyrazu sprzeciwu, w całkowitym milczeniu ....?
Dziękuję za informacje. Osobiście nie śledzę takie wydarzenia ze względu na brak czasu. Zazwyczaj dowiaduję się od kogoś innego. Jest to smutne i zniechęcające. Natomiast nie mogę wypowiedzieć jak miałyby władzę KEA reagować. Nie jestem nawet członkiem KEA. Napewno zachęta jest potrzebna.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maksymilian » Śr sie 23, 2017 15:16

Ależ Zofio to, że jeden ekumenizm.pl podaje, że "pastorki" i "biskupki" się w Wittenberdze zebrały to nie powód do lamentów, gdybyśmy mieli lamentować nad bałwochwalstwem w Częstochowie, a KEA miałoby wydawać oświadczenia to byśmy musieli przed wjazdem do Częstochowy postawić billboard z napisem: "Cześć obrazom jest niezgodna z Pismem Świętym" i odnośnik w Biblii. Nie ma się co ekscytować, podniecać i rozpalać do białości z gniewu, bo ktoś, coś tam nieprzyzwoitego zrobić, narzekaniem nic nie zmienimy.
Maksymilian
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Zofia » Śr sie 23, 2017 21:43

Maksymilian:
"Nie ma się co ekscytować, podniecać i rozpalać do białości z gniewu ....."

Racja, racja, nie ma to jak męska logika! Teraz jest już 120 pastorek i 17 biskupek, zapewne będzie ich przybywać i to masowo, znając naciski ŚFL w tej kwestii, a nowych miejsc posługi - raczej nie ....Wobec czego podejrzewam, że najdalej za dwa, trzy latka, kiedy panie biskupki i pastorki rozsmakują sie w urzędach kościelnych ..... po prostu ZNIOSĄ ORDYNACJĘ MĘŻCZYZN na prezbiterów, żeby nie tworzyć niepotrzebnej konkurencji. Jak wiadomo , pracowita pszczółka wyrzuca niepotrzebne już trutnie z ula .....;))

Marcin Luter wyprowadził kobiety z klasztorów, a ŚFL wyprowadza mężczyzn z kościołów .... Zgodnie z reformacyjnym paradygmatem Ecclesia semper reformanda i moim "ulubionym" hasełkiem Jubileuszu Reformacji: "Wolni w Chrystusie zmieniamy świat".
Zofia
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Zofia » Cz sie 24, 2017 11:54

Przepraszam za błąd gramatyczny w poprzednim moim komentarzu. Powinno być: niepotrzebnych już trutni .
Zofia
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Maksymilian » Cz sie 24, 2017 16:06

Droga Zofio, to, że Ty się dajesz wodzić byle liberałom i "wolność chrześcijańska" Ci się nie podoba to Twój problem, bo to, że paru nawiedzonych modernistów przekręca Lutra to nie znaczy, że mamy pozwalać im zagarniać dziedzictwo reformacji i pluć jakimś pseudopapieskim bełkotem naśladującym nie wiadomo co. Przeczytaj "O wolności chrześcijanina" i "O dobrych uczynkach" Lutra, a pojmiesz o co chodziło Lutrowi z "wolnością chrześcijanina" wtedy będziesz mogła ich prostować, bo na razie słychać na tym forum o nie wylewaniu dziecka z kąpielą, a w tej kwestii nie słychać aby ktoś się postarał modernistom się sprzeciwić tłumacząc właściwy sens terminu "wolność chrześcijańska".
Maksymilian
 
  

Re: Ku przestrodze i zastanowieniu się

Postprzez Zofia » Cz sie 24, 2017 19:57

Maksymilianie, Twoje zarzuty pod moim adresem wydają mi się mało klarowne i dosyć chaotyczne, wiec trudno mi się do nich ustosunkować. Tekst Lutra znam od dawna, nie ze wszystkimi sformułowaniami Reformatora zgadzam się .
Natomiast nie bardzo wiem dlaczego chrześcijanie mieliby "zmieniać świat" i na jaki ....?
Wedle mojej opinii Jezus wyraża odmienną treść: "To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat." /Jan 16;33/
A wiec Jezus zaleca pokój i ufność ....Nie dostrzegam zachęty do dynamicznego działania.
Zofia
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron