Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

interpretacja Biblii

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

interpretacja Biblii

Postprzez gelo441 » Pt cze 18, 2010 14:11

Istnieje jakaś książka, jak interpretować Biblie, interpretacja wszystkich fragmentów Biblii? Wiem, że mogę i powinienem sam interpretować Biblię, ale nie wiem czy dam radę. W szkole interpretacja za dobrze mi nie szła.
gelo441
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 12:05
  

Re: interpretacja Biblii

Postprzez Elżbieta » Pt cze 18, 2010 18:57

Żeby dobrze rozumieć niektóre fragmenty Biblii, trzeba znać tło historyczne. Od tego są Godziny Biblijne, żeby takie trudności można było wyjaśnić. W razie trudności można pytać zawsze księdza jak rozumieć dany werset. O żadnych interpretacjach, przynajmniej ja nic nie wiem.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: interpretacja Biblii

Postprzez kriss1977 » Wt sie 24, 2010 11:24

Na czym polega roznica pomiedzy tkz Biblia tysiaclecia a wydaniem warszawskim?
kriss1977
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 21:58
wyznanie: Chrystus
  

Re: interpretacja Biblii

Postprzez Paweł » Wt sie 24, 2010 11:29

Przede wszystkim zupełnie innym zespołem tłumaczy, oraz kanonem ksiąg (róznice w Starym Testamencie): tu masz szczegóły:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanon_Biblii#Protestantyzm
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  


Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron