Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Herbert » N paź 01, 2017 16:48

Macku, tak sie nudzisz, ze ciagle czyms nowym trollujesz?
Herbert
 
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Maciej » Śr paź 04, 2017 12:52

Herbert, a co jeśli Bóg jest wspanialszy niż nasze wyobrażenia? Co jeśli nasze najpiękniejsze wyobrażenia na temat Boga są wciąż niewystarczające? I zastanów się na koniec, czy człowiek, poszukujący chwały Bożej, jego potęgi i majestatu mógłby być za razem osobą, której chodzi o trollowanie? Mnie możesz nie wierzyć, ale ja biore swoje wnioski z Pisma Świętego i tylko to SŁOWO dla mnie się liczy. Wierze w Adama i Ewę, wierzę w stworzenie świata w ciągu 6 dni, wierzę w globalny potop, wierzę, że ludzie żyli kiedyś prawie 1000 lat. Wierzę, że Bóg rozstąpił morze czerwone, więrze, że daniel i jego koledzy nie spłoneli w piecu, wierze że lwy nie zjadły Daniela, wierze w Chrystusa jako zbawiciela świata dla wierzących w Niego. Więc Herbert dobrze się zastanów nad swoim osądem.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Herbert » Śr paź 04, 2017 15:17

No dobrze, przepraszam za slowo "troll", ale chyba nie za bardzo mamy o czym gadac.
Herbert
 
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Maciej » Cz paź 05, 2017 08:16

Wszystko zależy od tego, czy czyta się i uważa biblię za jedyne prawdziwe słowo od Boga, czy posiłkuje się czyjąś interpretacją. Jest napisane: I kor 6:19 "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?....i 20..."Drogoście bowiem kupieni. wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym". Aleksander napisał, że Bóg nie stworzył nas na własne mieszkanie, bo nie musi mieć domu, żeby istnieć. Ja też nie musze mieć domu, żeby istnieć, ale lubie swój dom i dobrze, że go mam. Bóg stworzył człowieka jako swego przyjaciela z którym chce być tak blizko jak to tylko możliwe, nie gwałcąc za razem jego wolnej woli. Tak więc my wierzący, mamy łaskę wiary i stajemy się na powrót przyjaciółmi i jego mieszkaniem. Dlatego tak ważny jest chrzest, który jest znakiem śmierci dla własnego ja, dla grzechu, i nowonarodzeniem dla Pana naszego Jezusa Chrystusa.
A więc kiedy idziesz głosić i nawracać na ewangelię to kto przez Ciebie przemawia??? Jezus Chrystus.
Jeśli uzdrawiasz, lub modlisz się za innych to kto przez Ciebie przemawia???? Też Jezus Chrystus.
Więc im częściej i im bardziej służysz innym ludziom ("niesamolubna miłość") tym podobniejszy się stajesz do Chrystusa.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Elżbieta » Cz paź 05, 2017 08:53

A więc kiedy idziesz głosić i nawracać na ewangelię to kto przez Ciebie przemawia??? Jezus Chrystus.
Jeśli uzdrawiasz, lub modlisz się za innych to kto przez Ciebie przemawia???? Też Jezus Chrystus.


Jeżeli chodzi o chodzenie i nawracanie, to miałabym niejakie wątpliwości, czy rzeczywiście zawsze przemawia przez nas Jezus Chrystus.
Z uzdrawianiem również trzeba by było być bardziej ostrożnym.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Aleksander » Cz paź 05, 2017 09:24

Maciej napisał(a):Wszystko zależy od tego, czy czyta się i uważa biblię za jedyne prawdziwe słowo od Boga, czy posiłkuje się czyjąś interpretacją. Jest napisane: I kor 6:19 "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?....i 20..."Drogoście bowiem kupieni. wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym". Aleksander napisał, że Bóg nie stworzył nas na własne mieszkanie, bo nie musi mieć domu, żeby istnieć. Ja też nie musze mieć domu, żeby istnieć, ale lubie swój dom i dobrze, że go mam. Bóg stworzył człowieka jako swego przyjaciela z którym chce być tak blizko jak to tylko możliwe, nie gwałcąc za razem jego wolnej woli. Tak więc my wierzący, mamy łaskę wiary i stajemy się na powrót przyjaciółmi i jego mieszkaniem. Dlatego tak ważny jest chrzest, który jest znakiem śmierci dla własnego ja, dla grzechu, i nowonarodzeniem dla Pana naszego Jezusa Chrystusa.
A więc kiedy idziesz głosić i nawracać na ewangelię to kto przez Ciebie przemawia??? Jezus Chrystus.
Jeśli uzdrawiasz, lub modlisz się za innych to kto przez Ciebie przemawia???? Też Jezus Chrystus.
Więc im częściej i im bardziej służysz innym ludziom ("niesamolubna miłość") tym podobniejszy się stajesz do Chrystusa.


Maciej napisał(a):Wszystko zależy od tego, czy czyta się i uważa biblię za jedyne prawdziwe słowo od Boga, czy posiłkuje się czyjąś interpretacją.... wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym".


Maciej, dopóki Ty sam nie zrozumiesz błędu w swoim, pierwszym zdaniu dopóty nasze dyskusje z Tobą będą się kończyć w ten sam sposób: ściąganie i korygowanie. Użycie tekstu z Pisma i wszystko co zostało napisane po nim jest zaprzeczeniem pierwszegoż zdania. Innymi słowy można być zparafrazować to tak: nie słuchajcie innych, lecz słuchajcie mnie. Proszę nie obrażać się, nie piszę tego złośliwie. Nie chodzi o to abyś tylko się zastanowił nad moimi słowami. Chodzi o to że potrzebujesz postudiować czym jest hermeneutykę, historię hermeneutyki. Nie ma potrzeby wyjaśniać aż tak ogromnych "byków" jaki napisałeś!
Na temat chrztu już odpowiadaliśmy w innych wątkach przez ciebie podejmowanych. Notarczywie podejmowane tematy raczej wskazują na chęć przejechania swoich idei.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Maciej » Cz paź 05, 2017 09:36

Masz rację, trzeba być czujnym. Wilki w owczych skórach grasują. Ale jak inaczej stać się podobnym Chrystusowi jeśli nie przez głoszenie ludziom ewangelii, uzdrawianie i modlitwę. Przecież to były główne punkty działalności Jezusa. My mamy go naśladować.
J 10:27-30 "Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy."
Tak... Bóg jak zechce to Cie zbawi, nie ma wątpliwości. Brzemię jakie na nas nakłada jest lekkie i ma na celu nas upodabniać do Chrystusa. Bóg kocha siebie w nas, dlatego mamy umrzeć dla samych siebie, a narodzić się dla Chrystusa. Gdy to się dokona, to nawracanie bliźnich staje się głównym przedmiotem naszego życia. Amen :)
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Maciej » Cz paź 05, 2017 09:40

Nie wiem Aleksander jak mam się odnieść do Twoich słów. Więc się nie odniosę.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Zofia » Cz paź 05, 2017 13:28

Szanowny Pastorze Aleksandrze, chciałbym tu odnieść się do Pańskich słów:
Chodzi o to że potrzebujesz postudiować czym jest hermeneutykę, historię hermeneutyki. Nie ma potrzeby wyjaśniać aż tak ogromnych "byków" jaki napisałeś!
Zadumałam się. Jezus Chrystus chodzil po pagórkch Judei i Galilei wraz ze swymi uczniami, zwyczajnymi ludźmi, rybakami , celnikami, etc. I mówił bardzo prostym i zrozumiałym językiem o najzwyklejszych ludzkich sprawach. O miłości bliżniego, o sprawiedliwości, o uczciwości, o uwielbieniu Boga, a zatem o tym wszystkim, co powinno być najważniejsze w naszym życiu.

A Pastor - przepraszam ze ośmielam się w ogóle podnosić tę kwestię - zaleca ...studiować hermeneutykę, historię hermeneutyki, wyjaśniac "byki", jak mniemam, teologiczne, popełnione przez komentatora Macieja..... Przecież większość nas, komentatorów na tym portalu, to nie teologowie, to po prostu zwyczajni wyznawcy Chrystusa, owszem, w większości luteranie, ale nie tylko ... Dzielimy się tu naszymi spostrzeżeniami w kwestiach Wiary, rozumienia Pisma, rozmaitych refleksji, jakie się nam narzucają przy lekturze Pisma , czy względem praktykowania wiary w naszych kościołach.
Owszem, jestem w stanie zrozumieć, że wątpliwości Macieja czy np. moje refleksje nt.Marii mogą być irytujące dla profesjonalnych teologów, odczytujących Pismo Św. w swoim 'denominacyjnym' wymiarze ,no ale w Regulaminie tego portalu nie ma zastrzeżenia, że ten portal jest tylko dla osób z teologicznym dyplomem.
Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Zofia
 
  

Re: Po co tak naprawde Bóg stworzył człowieka?

Postprzez Grzegorz » Cz paź 05, 2017 14:31

Sednem sporu jest tutaj następujące twierdzenie Macieja:

Maciej napisał(a):Wszystko zależy od tego, czy czyta się i uważa biblię za jedyne prawdziwe słowo od Boga, czy posiłkuje się czyjąś interpretacją.


Przy czytaniu Biblii zawsze posiłkujemy się czyjąś interpretacją. Po pierwsze dlatego, że pochodzimy z konkretnych kręgów wyznaniowych, mamy już pewne nabyte założenia co do religii chrześcijańskiej. Po drugie dlatego, że sam tekst Biblii jest przepuszczony przez czyjąś interpretację - czytamy przecież w języku polskim, a tłumaczenie zawsze zawiera w sobie interpretację tłumacza. Takich rzeczy jak np. interpunkcja nie ma w najstarszych manuskryptach.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości