Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

hipokryzja czy wiara?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Pn wrz 11, 2017 15:54

Maciej, chyba nie chcesz powiedzieć że wiara Pana Jezusa została mu poczetana za usprawiedliwienie?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 15:55

My też jesteśmy uczynieni na obraz i podobieństwo Boże a wszystkiego nie wiemy.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 15:56

Gdyby tak nie było pastorze, to Bóg przeczyłby sam sobie.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 16:03

"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie". Mat 7, 21-23

Ci ludzie wierzyli i czynili dzięki temu cuda, ale robili to na chwałe samym sobie zamiast na chwałę Jezusa. Szatan nie jest obrazem Boga bo jest samolubny. Wiara czyni cuda, ale dziećmi Bożymi są tylko Ci, którzy umarli dla siebie i narodzili się dla innych. Bóg pokazuje że niesamolubna miłość jest wyznacznikiem synostwa Bożego. Bóg pokazał przez Chrystusa, że prawdziwa miłość nie myśli o sobie, tylko o innych.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Pn wrz 11, 2017 16:04

Maciej napisał(a):My też jesteśmy uczynieni na obraz i podobieństwo Boże a wszystkiego nie wiemy.
Maciej, już kiedyś zwracałem Ci uwagę na to, że odwoływanie się do podobieństwa do Boga jest niebezpieczne kiedy używa się nie umiejętnie. Najczęściej wychodzą z tego herezje. My jesteśmy stworzeniem, Bóg zaś jest Twórcą i dlatego podobieństwa mają swoje ograniczenia!

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 16:13

Oczywiście, że ma. Jest pastorem. Miej wiarę kolego.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 16:28

Wystawiam na próbę twierdzenie, że Chrystus jednocześnie wierzył i wiedział wszystko.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Pn wrz 11, 2017 16:36

Win32 napisał(a):Pastorze Aleksandrze, Czy masz jeszcze cierpliwość?
Nie mam. Najbliżsi wiedzą że jestem człowiekiem porywczym. Dobrze że forum ma formę klasyczną, gdzie można pomyśleć nad odpowiedzią i dokonać zmian. Nie raz już całkowicie zmieniałem swoje wypowiedzi.
Też mam wrażenie że Maciej nie przyszedł aby posłuchać co luteranie mają do powiedzenia, lecz każdą wypowiedź traktuje jako formalność, która pozwala mu wygłosić kolejne swoje poglądy. Szkoda. Takie zachowanie raczej rani niż buduje.
NATOMIAST, nie chcę aby forum powtorzyło drogę innych forów religijnych, gdzie odbywają się zwykłe bijatyki słowne. Uczestnicy zaś czują się jakby prowadzili święte wojny.
Zatem szukam za każdym razem słów, które zainteresują prawdziwym poznawaniem Słowa Bożego.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maksymilian » Pn wrz 11, 2017 20:00

Macieju wytłumacz nam czym wg ciebie jest wiara, myślę, że pod pojęciem wiary masz jakąś inną definicję niż my tutaj obecni. Jezus wiedział wszystko, bo jest Bogiem, a to, że stał się człowiekiem i był wierny Bogu, że wypełnił wszystkie przykazania i wierzył/ufał//chwytał Pana Boga za słowo nie ma nic wspólnego z wiarą jako irracjonalnym przekonaniem o np. istnieniu UFO. Niektórzy uważają, że skoro jestem pewny, bo np. widziałem Jezusa, który uzdrowił to nie mogę wierzyć, bo to fakt.
Maksymilian
 
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 20:25

Na to postaram się odpowiedzieć. Według mnie wiara to coś czego nie widzisz, ale jesteś przekonany, że to jest, lub że tak jest, lub że tak się stanie. Innymi słowy wiara to przyjęcie za fakt czegoś czego nie możesz wcześniej udowodnić. Ufność i wiara to synonimy.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron