Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

hipokryzja czy wiara?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 20:44

Genezą naszej wiary jest to, że Bóg istnieje. Od tego zaczyna się wiara w całą resztę.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Elżbieta » Pn wrz 11, 2017 20:53

Macieju, my wierzymy, że Jezus Chrystus zawsze był i jest Bogiem, Jeżeli podważasz Jego boskość, kiedy chodził z nami po ziemi, to przekraczasz regulamin. Na naszym forum nie wolno szerzyć nauk sprzecznych z naszymi. Uprzedzam, że dostaniesz drugie ostrzeżenie. Ja również tracę już cierpliwość.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez blaisee » Wt wrz 12, 2017 07:38

Maciej przyszedl nawracac na adwentyzm. Taka ich natura :wink:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Wt wrz 12, 2017 08:49

Tak, chyba, często bywa w różnych grupach, które się odłączają z powodu swojej, "nowej" perspektywy, którzy są "prawdziwie" radykalni. Na początku wiara jest niby podobna, lecz za chwilę można usłyszeć pogląd, który nijak się nie ma do tekstu Pisma Świętego. Pogląd, który jest mieszaniną światopoglądową, gramatycznie niepoprawną, ale brzmi radykalnie, co do siebie przyciąga.
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM" Ew św Jana 8:58. W całym rozdziale spór Pana Jezus z żydami nie tyle sprowadza się do tego czy są wierni, albo kto jest wierny wierze Abrahama, lecz do tego że Pan Jezus Chrystus był i jest obiektem wiary samego Abrahama. Żydzi w końcu zrozumieli to i natychmiast postanowili ukamieniować za bałwachwalstwo. Takie było wymaganie Prawa Mojżeszowego. Pan Jezus przeswoił sobie imię twórcy wiary Abrahama, a które było objawione Mojżeszowi, czyli "Jestem, który jestem". Taki jest fundament wiary chrześcijańskiej, że Pan Jezus Chrystus jest nie tyle przykładem dla naszego postępowania ile obiektem naszej wiary.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Wt wrz 12, 2017 09:52

blaisee nie chce nawracać na adwentyzm. Religia jak każda inna i "mleko" słowa bożego równie dobre tu jak i gdzie indziej. Adwentyści pewnie myślą w tej sprawie podobnie do was, nie wiem, bo dawno już u nich nie byłem. Natomiast uświadomiłem sobie, że Chrystus jest tym większy im bardziej upodobnił się do zwykłego człowieka. Jego chwała jako osoby ograniczonej ludzkim ciałem jest o wiele wiele większa, niżby znał z wyprzedzeniem to wszystko co ma się stać. Z pisma czerpał swą wiedzę i wiarę, a duch święty objawiał mu tyle tylko, by mógł jak my wykazać się wiarą.
I jak to sobie uświadomie to to jest po prostu MEGA WIELKIE I KRZEPIĄCE. Chciałem się tym z wami podzielić. Tyle, bo mnie Elżbieta znowu ukarze.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maksymilian » Wt wrz 12, 2017 12:00

Daj nam dowód z Pisma, że to co mówisz jest prawdą.
Maksymilian
 
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Wt wrz 12, 2017 12:19

Maciej, czy ty bierzesz do serca ostrzeżenia forumowiczów, które nawet w tym wątku licznie były skierowane do ciebie osobiście? W swoich rozważaniach zabrnąłeś w miejsce gdzie tylko unitarianie, ŚJ, marmoni i im podobni będą ci przeklaskiwać. "Odebranie" boskości Jezusowi nie przynosi zachęty, nadziei, wiary, lecz na odwrót beznadzieję. Maciej, dlaczego by się nie przyznać do tego że twoje dołączenie do forum nie polega na poznaniu luteranizmu i być może zbudowanie wiary chrześcijańskiej, lecz "dzielić się swoimi poglądami"? Czy uważnie przeczytałeś regulamin? Czy celem forum jest stworzenie platformy na której każdy może dzielić się swoimi wierzeniami??? Dlatego warto zaprzestać grać kartą naiwności, że chodzitylko o to żeby wyjaśnić o co "mi chodzi"!

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez karneol » Wt wrz 12, 2017 12:26

O wszechwiedzy Jezusa znajdujemy wersety w ew. Jana: 1, 48; 2, 24n. ; 4, 16nn. Jezus jest w jedności z Ojcem (Jan. 10, 30) i w takiego w i e r z y chrześcijaństwo. O wierze Jezusa NT nic nie mówi.
karneol
 
Posty: 80
Dołączył(a): Śr lip 04, 2012 19:00
wyznanie: luterańskie
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Wt wrz 12, 2017 14:55

Pastorze ja jestem w 100%-tach przekonany, że Chrystus jest Bogiem w ludzkim ciele. Wierze też, że cała trójca różni się od siebie mimo, że wszystkie te postacie są Bogiem, są jednym, mają ten sam cel i tym celem jest niesamolubna miłość. To, że Bóg jest w trzech postaciach ma jakiś cel. Celem Jezusa było pokazanie nam, nauczenie nas chodzenia w wierze. Taka jest jego funkcja, a żeby tego dokonać, On sam musiał dać przykład chodzenia w wierze. To najpiękniejsza ewangelia jaką słyszałem, gdy tak się na nią spojrzy.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Wt wrz 12, 2017 15:08

Chrystus nie tylko wyzwolił nas spod grzechu biorąc na siebie jego ciężar i przekleństwo. On również poniósł na swoich barkach grzech naszej niewiary. Dlatego uważam, że musiał być w każdym stopniu taki jak my, bo w przeciwnym razie Jego wiara w słowo Boże byłaby lżejsza niż nasza (czyli tych, którzy nie wiedzą wszystkiego) On czuł tak jak my, i wierzył tak jak my, tyle, że przeżył swoje życie w sposób perfekcyjny, jak przystało na Boga. To prawdziwy syn Boży i jego pytania, jego życie tego dowodzi. Dlatego, że stał się takim jak my, ma prawo wymagać od nas takiej samej wiary. Bóg nie jest hipokrytą. Gdybym urodził się bez rąk, to nie nauczałbym innych jak się nimi posługiwać. On to musiał przeżyć jak my, a wtedy szala sprawiedliwości wskazuje, że Bóg ma rację.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości