Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

hipokryzja czy wiara?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 13:07

Marka 5:30 A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: "Kto się dotknął mojego płaszcza?"
Mateusz 8:5 Gdy wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, 6 mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi» 7 Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go». 8 Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie.

Po co Chrystus pytałby kto się Go dotkną gdyby wiedział wszystko? Po co mówiłby "pójdę i uzdrowię go" gdyby wiedział, że nigdzie nie będzie musiał iść. Czy nie jest to dowód na to, że Jezus chodził w wierze jak każdy wierzący powinien chodzić? Czy życie Chrystusa nie jest najjaskrawszym przykładem życia i chodzenia w wierze?
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Pn wrz 11, 2017 13:34

Trochę pokręcone jest twoje pytanie. A czy jest gdzieś napisane "naśladujcie moją wiarę"?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 13:39

Całe życie Chrystusa to zachęta do naśladowania Jego wiary. CAŁE ŻYCIE.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 13:42

Chce zwrócić uwagę na to, że Chrystus tak jak i my nie wiedział wszystkiego, On chodził w wierze. To niesamowita zachęta dla nas.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Pn wrz 11, 2017 13:46

Maciej napisał(a):Chce zwrócić uwagę na to, że Chrystus tak jak i my nie wiedział wszystkiego, On chodził w wierze. To niesamowita zachęta dla nas.
Bardzo pośpieszny wniosek. Historię z Ewangelii nie wskazują na wnioski filozoficzne, które wyciągnąłeś.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 14:35

„Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu”.

Czy szatan jest naprawde tak mało rozgarnięty, że zadawał takie pytania dla kogoś, kto wie wszystko?
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 14:58

Zadam inne pytanie. Co to jest wiara? Jak można wiedzieć wszystko i jednocześnie chodzić w wierze?
Gdybym w zimie wiedział, że mój samochód nie odpali to poszedłbym po prostownik. Jednak ludzie idą do auta z wiarą w to, że odpali. Tu się okazuje, że czasami jest klops, nie odpalił. Wtedy dopiero idziesz po prostownik.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Pn wrz 11, 2017 15:06

Szatan nie jest mało rozgarnięty, lecz zaślepiony własną chwałą i pychą.
Natomiast historia kuszenia jest szczególną ze względu na obrazowe (typoligiczne) odwołanie się do Wyjścia z Egiptu i wędrówki przez pustynię Izraela. Izrael okazał się niewierny i niewdzięczny. Pan Jezus, prawdziwy i wierny Izraelita, zapowiada Nowe Wyjście z Egiptu. Tym razem Egiptem jest sam Izrael zniewolony własnymi grzechami.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 15:25

Jaka to chwała i jaka to WIARA skoro się wiedziało wszystko i tylko się odczuwało? Gdyby Chrystus wiedział wszystko to i odczuwanie Jego byłoby mizerne. Idzie jak po sznurku, tak wiem co mnie za chwile czeka, ja mam tylko robić i to wszystko. Też mi wiara. Ja wierze, że Chrystus stał się człowiekiem, prorokował, uzdrawiał, był napełniony duchem świętym, był kuszony i CHODZIŁ W WIERZE. W takiego Chrystusa wierze. Bóg, który stał się człowiekiem ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Wierząc, że Jezus wiedział wszystko umniejszamy Jego osobę. Nigdzie nie jest napisane, że Chrystus wiedział wszystko, mało tego, jego życiorys świadczy, że On prawdziwie chodził w wierze.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 11, 2017 15:50

Całe szczęście to mnie nie przekonuje. Całe szczęście dla tego, że moja wiara jest tym większa im mniejszym stał się Bóg dla nas. Jeszcze raz powtarzam, nie można przejawiać wiary jeśli wie się wszystko. To jest sprzeczność sama w sobie. Trzeba być porządnie zwiedzonym, żeby tego nie rozumieć.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Następna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron