Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Drzewo figowe

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » Pt wrz 01, 2017 22:06

Maria niemalże wymusiła na Chrystusie, by Ten uczynił cud.
Bez wiary nie można podobać się Panu Bogu. Jezus wielokrotnie nagradzał uzdrowieniami akty wiary, a ganił za jej brak. Akty wiary, które nagradzał, szły zawsze w parze z nadzieją.
Możesz pisać, że się nudzę lub pisze dla sportu, ale ja właśnie szukam takich osób jak Pochodna, która daje świadectwo wiary owocującej cudami. To piękne, gdy czytamy, że czyjaś wiara zaowocowała. Obyśmy wszyscy doświadczali takiej wiary. Sam potrzebuje pomocy i stale mam nadzieje, że Chrystus odmieni mój los. Ufam Bogu, wiem, że On mnie ratuje gdy upadam, uczy i wychowuje. To cały szereg cudów!!! Poważnie, moje życie, moje nawrócenie to cud. Nauczyło mnie to jednej ważnej rzeczy:"nadzieja umiera ostatnia" Gdyby ktoś znał jakieś cudowne historie to prosze, podzielcie się nimi.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Elżbieta » Pt wrz 01, 2017 22:53

Przecież nie o takie cuda mi chodziło. Pamiętaj, co powiedział Jezus Tomaszowi, który właśnie domagał się dowodów?

Ps. Pochodna to mężczyzna nie kobieta :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » So wrz 02, 2017 10:00

:D a to Ci niespodzianka :D przepraszam za pomyłkę
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » So wrz 02, 2017 10:32

Tyle, że ja głęboko wierze w istnienie Boga. Wierze też, że Chrystus Jezus jest mesjaszem i Naszym zbawicielem. Cuda jakich oczekuje nie mają na celu mnie przekonać do wyżej wymienionych treści. Ja wierze, że czynienie cudów to natura Pana Boga. On chce uzdrawiać, chce być naszym lekarzem i czeka od nas na wiarę, nadzieję i miłość. Być może sakramenty są właśnie tą iskrą, która jest niekiedy jedyną szansą na to byśmy odważyli się mieć nadzieje i na to byśmy przejawiali wiarę. https://www.youtube.com/watch?v=5-RBRTRxJa8
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » So wrz 02, 2017 16:44

Skoro efekt placebo jest udowodniony naukowo i jest powtarzalny to tym bardziej pielęgnowana wiara w uzdrawiającą moc Chrystusa powinna być nagrodzona. https://www.youtube.com/watch?v=dXCHk0n5nG0
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » So wrz 02, 2017 17:29

MK 11: 20 - 24 Pozwole sobie zacytować "A przechodząc rano ujrzeli drzewo figowe, uschłe od korzeni. 21 I wspomniał Piotr, i rzekł do niego: Mistrzu, oto drzewo figowe, które przekląłeś, uschło. 22 A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Miejcie wiarę w Boga! 23 Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się. 24 Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam."
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Elżbieta » So wrz 02, 2017 22:32

Zwróciłeś uwagę jak się modlił Jezus w ogrójcu?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » N wrz 03, 2017 10:25

Jezus wiedział co go czeka. "Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie" , a jednak poprosił o zabranie kielicha.

To właśnie niegasnąca nadzieja sprawia, że człowiek w trwodze ucieka się do łaskawego Boga. Chrystus pokazuje, że to właściwy odruch. Pokazuje nam też wielkie zaufanie do Boga w słowach "Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie" Ja też tak się modlę, bo wiem, że rozwiązanie mojego problemu może być idealnie dobre dopiero wtedy, gdy Bóg się tym zajmie. Wiem też, że dla człowieka wierzącego cud jest jednym z wielu, za to niewierzącemu może pomóc uwierzyć i zostać zbawionym. Tak więc prosząc o cud nie prosimy tylko dla siebie, ale i dla innych.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Grzegorz » Pn wrz 04, 2017 12:24

Apostoł Tomasz domagał się dowodów na zmartwychwstanie Jezusa, choć wcześniej był świadkiem wielu niezwykłych cudów Jezusa, w tym wskrzeszenia Łazarza [J 11, 16]. To dlatego jego niedowiarstwo zostaje napiętnowane. Nie powinno się porównywać do Tomasza osób, które nigdy nie widziały cudu i chciałyby mieć takie doświadczenie, to jest zupełnie inna sytuacja.

Warto nadmienić, że cuda same w sobie, jeśli nie pociągają do pokuty, są bez wartości:

W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
Mt 7, 22n
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Elżbieta » Pn wrz 04, 2017 23:01

Warto nadmienić, że cuda same w sobie, jeśli nie pociągają do pokuty, są bez wartości:
W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
Mt 7, 22n


W tym wersecie jest napisane cokolwiek o pokutowaniu ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości