Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Drzewo figowe

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Drzewo figowe

Postprzez Aleksander » Cz sie 31, 2017 10:17

Jest ogromna różnica w interpretacji księgi Objawienia pomiędzy Kościołami Ewangelickimi a Wspólnotami Ewangelikalnymi. Interpretacja ewangelicka nie szuka w księdze znaków "naszych czasów", lecz przyjmuje ją jako historię, która miała miejsce (prześladowania chrześcijan w pieszym wieku), a została napisana językiem typologicznym i symbolicznym. Dlatego jej rozumienie jest podobne do przypowieści z Ewangelii.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » Cz sie 31, 2017 10:29

Rozumiem, czyli nie odnosicie przesłania do Laodycei jako przesłania skierowanego do kościoła czasów końca jak to czynią Adwentyści.
Ciekawi mnie, nawiązując do uzdrowień, jak interpretujecie staranie się o dary Ducha Świętego? Czy uzdrowienia u Luteran się zdarzają?
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Aleksander » Cz sie 31, 2017 12:22

Dary Ducha Świętego otrzymuje każdy otrzymujący chrzest św. Są natomiast parafie w Luterańskim i chyba jeszcze więcej w Anglikańskim Kościołach, które można by nazwać charyzmatycznymi. Tak przynajmniej oni sami siebie nazywają. Tam można spotkać podobne poglądy i praktyki do wspólnot charyzmatycznych.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » Pt wrz 01, 2017 11:06

Czy widziałeś kogoś, kto otrzymał dar uzdrawiania?
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Aleksander » Pt wrz 01, 2017 11:38

Co to ma wspólnego z tematem? Jako pastor uczestniczyłem w modlitwie za uzdrowienie, która jest Tradycją Kościoła przyjętą od Apostołów.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Grzegorz » Pt wrz 01, 2017 12:10

Słyszałem o jednym przypadku uzdrowienia w KEA, który jednakże nie miał nic wspólnego z typowymi charyzmatycznymi modlitwami. Świadek całej sytuacji opowiadał mi jak pewna parafianka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie zdrowia. Ksiądz pojechał do niej udzielić Sakramentu Wieczerzy Pańskiej. W szpitalu lekarz poinformował go, że tej pani została ostatnia doba życia. Po udzieleniu Sakramentu stan jej zdrowia niespodziewanie zaczął się poprawiać, tak że została wypisana ze szpitala i żyła później w dość dobrej kondycji (nie wiem czy żyje nadal, historia jest sprzed kliku lat a chodziło o starszą kobietę).
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » Pt wrz 01, 2017 12:56

Wbrew pozorom uzdrowienie nie odbiega od tematu. Tam gdzie jest wiara tam są uzdrowienia, a gdzie uzdrowienia tam większa wiara...i mamy owoc :)
Takie przykłady jak podała Pochodna są niezwykle cenne. Ja sam nie pokładałem nigdy nadziei w jakichkolwiek sakramentach poza chrztem. Ale to może być błąd. Jak już powiedziałem Herbertowi, coś kazało mi się nad tym głębiej zastanowić, nie pisać od razu i o oto moje wnioski: "gdybym tylko mogła dotknąć się Jego szaty, byłabym zdrowa" Wiadomo, że to nie szata Ją uzdrowiła tylko Jej wiara w uzdrawiającą moc Chrystusa. Gdy się powiąże jakikolwiek sakrament z uzdrawiającą mocą Chrystusa, zamiast w moc samego sakramentu, to może wtedy uzdrowienia będą na porządku dziennym.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Elżbieta » Pt wrz 01, 2017 18:33

Macieju, poczytaj sobie I List do Korynt. 13 rozdział. Pod koniec tego tekstu jest napisane to co najważniejsze. Nie czepiaj się kurczowo cudów, ważniejsza jest miłość i to nią masz się w życiu kierować. To o czym piszesz są rzeczami drugorzędnymi, przemijającymi, a miłość jest wieczna, niezniszczalna. Masz Boga kochać ze wszystkich sił, a bliźniego swego jak siebie samego I to jest wszystko, czego Bóg od nas oczekuje.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Maciej » Pt wrz 01, 2017 19:13

No tak ,ale Elżbieto to zamyka wszelki temat :D no, ale puki co to trzeba kibicować Polska vs Dania ja obstawiam 3:2 dla Polski
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Drzewo figowe

Postprzez Elżbieta » Pt wrz 01, 2017 20:15

Ja odpowiedziałam jedynie na Twoje pytania, ale widzę, że Ty nie szukasz odpowiedzi, ale piszesz z nudów lub dla sportu.

Chciałam jedynie dodać, że dla człowieka wierzącego, nie są potrzebne żadne cuda, żadne znaki, wystarczy świadomość, że mamy Ojca, kochającego Ojca, który się o nas troszczy i nie zostawia nas samych, że zawsze możemy się do Niego zwrócić i wiedzieć, że nas wysłucha, że pokieruje naszym życiem tak jak to dla nas jest najlepsze, mimo, że nam się wydaje, że tak nie jest. W tym wszystkim starajmy się wyszukać to czego Bóg nas chce nauczyć przez to wszystko co nas spotyka. Pamiętajmy, że nie możemy Boga oceniać, że mamy być Mu wdzięczny za wszystko czy nam się wydaje, że jest dla nas dobre, czy jest dla nas złe. Mamy Bogu ufać i wszystko przyjmować, tak jak to czyniła Maria, matka Jezusa.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron