Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Katarzyna82 » N sty 22, 2017 00:14

Jestem byłą katoliczką, obecnie bez denominacji. Poszukuję i mam pytanie. Krk uczy, że każdy z nas ma anioła stróża. A co sądzą o tym luteranie (jak jest naprawdę)?
Katarzyna82
 
Posty: 13
Dołączył(a): N sty 08, 2017 23:26
wyznanie: protestanckie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Elżbieta » N sty 22, 2017 13:11

Niech się inni wypowiedzą, bo na ten temat nic powiedzieć nie mogę :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Grzegorz » N sty 22, 2017 13:34

Elżbieta napisał(a): na ten temat nic powiedzieć nie mogę :)


W istocie jest to bardzo zgrabne podsumowanie stanowiska luterańskiego. Biblia nie wskazuje, że każdy ma anioła stróża, a z drugiej strony nie ma powodów aby taką hipotezę z góry przekreślać. A zatem: nie wiemy :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Katarzyna82 » N sty 22, 2017 18:00

A co sądzicie o tym: Mateusz 18:10 Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
Albo tym Dzieje Apostolskie 12, 13-16 Kiedy zakołatał do drzwi wejściowych, nadbiegła dziewczyna imieniem Rode i nasłuchiwała. Poznała głos Piotra i z radości nie otwarła bramy, lecz pobiegła powiedzieć, że Piotr stoi przed bramą. "Bredzisz" - powiedzieli jej. Ona jednak upierała się przy swoim. "To jest jego anioł" - mówili. A Piotr kołatał dalej.
Tobiasz 5,21-22 Nie martw się! Nasze dziecko pójdzie w drogę zdrowe i zdrowe powróci do nas, a oczy twoje zobaczą ten dzień, w którym on zdrów przyjdzie do ciebie. Nie martw się i nie lękaj o niego, siostro. Towarzyszy mu bowiem dobry anioł, więc będzie miał szczęśliwą podróż i wróci zdrowy.
Napiszcie proszę co sądzicie o tych cytatach.
Katarzyna82
 
Posty: 13
Dołączył(a): N sty 08, 2017 23:26
wyznanie: protestanckie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez cook » Wt sty 24, 2017 09:08

A kto to jest Tobiasz?
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Anna Maria » Wt sty 24, 2017 12:15

Autor Księgi Tobiasza (w Biblii katolickiej).
Anna Maria
 
Posty: 89
Dołączył(a): So sty 14, 2017 15:00
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Aleksander » Wt sty 24, 2017 14:44

Mały katechizm ks. Lutra

JAK OJCIEC RODZINY NAUCZAĆ POWINIEN SWOICH DOMOWNIKÓW MODLIĆ SIĘ RANO I WIECZOREM

Rano, wstawszy z łóżka, przeżegnaj się znakiem krzyża świętego i powiedz:

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego! Amen.

Następnie, klęcząc albo stojąc, zmów skład wiary i Ojczenasz. Możesz też zmówić następującą modlitwę:

Dziękuję Ci, Ojcze mój niebieski, przez Jezusa Chrystusa, Syna Twego umiłowanego, żeś mnie tej nocy strzegł od wszelkiej szkody i niebezpieczeństwa, i proszę Cię, racz mnie i dnia dzisiejszego strzec od grzechów i wszystkiego złego, żeby Ci się wszelkie sprawy i życie moje podobać mogły. W ręce Twoje polecam bowiem siebie, ciało i duszę i wszystko. Anioł Twój święty niech będzie ze mną, aby zły wróg nie miał żadnej mocy nade mną! Amen.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Katarzyna82 » Cz sty 26, 2017 18:09

pastor Aleksander napisał(a):Mały katechizm ks. Lutra

JAK OJCIEC RODZINY NAUCZAĆ POWINIEN SWOICH DOMOWNIKÓW MODLIĆ SIĘ RANO I WIECZOREM

Rano, wstawszy z łóżka, przeżegnaj się znakiem krzyża świętego i powiedz:

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego! Amen.

Następnie, klęcząc albo stojąc, zmów skład wiary i Ojczenasz. Możesz też zmówić następującą modlitwę:

Dziękuję Ci, Ojcze mój niebieski, przez Jezusa Chrystusa, Syna Twego umiłowanego, żeś mnie tej nocy strzegł od wszelkiej szkody i niebezpieczeństwa, i proszę Cię, racz mnie i dnia dzisiejszego strzec od grzechów i wszystkiego złego, żeby Ci się wszelkie sprawy i życie moje podobać mogły. W ręce Twoje polecam bowiem siebie, ciało i duszę i wszystko. Anioł Twój święty niech będzie ze mną, aby zły wróg nie miał żadnej mocy nade mną! Amen.


Dziękuję :-) To troszkę rozjaśniło.. Jak miałby pastor chwilkę, to mógłby wkleić jakiś cytat z Pisma Świętego odnośnie tego co pastor napisał? Byłabym wdzięczna.
Katarzyna82
 
Posty: 13
Dołączył(a): N sty 08, 2017 23:26
wyznanie: protestanckie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Aleksander » Cz sty 26, 2017 19:01

List do Hebrajczyków 1: 7,14

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Katarzyna82 » N sty 29, 2017 00:10

pastor Aleksander napisał(a):List do Hebrajczyków 1: 7,14

Sent from my LG-H850 using Tapatalk


Dziękuję :-)
Katarzyna82
 
Posty: 13
Dołączył(a): N sty 08, 2017 23:26
wyznanie: protestanckie
  

Następna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości