Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

zNAMIE na rece i i miedzy oczyma

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

zNAMIE na rece i i miedzy oczyma

Postprzez mikalosz » So cze 27, 2015 10:36

Znajdują sie oba w ksiedze wyjscia.

Wj 13:5-9
(5) A gdy wprowadzi cię Pan do ziemi Kananejczyków, Chetejczyków, Amorejczyków, Chiwwijczyków i Jebuzejczyków, którą pod przysięgą daną ojcom twoim obiecał dać tobie jako kraj opływający w mleko i miód, zachowywać będziesz w tym miesiącu te obrzędy: (6) Przez siedem dni jeść będziesz przaśniki, a dnia siódmego będzie święto Pana. (7) Przaśniki będzie się spożywać przez siedem dni; nie znajdzie się u ciebie nic kwaszonego i nie znajdzie się u ciebie kwasu w obrębie wszystkich granic twoich. (8) W tym dniu opowiadać będziesz synowi swemu, mówiąc: Jest tak z powodu tego, co mi uczynił Pan, gdy wychodziłem z Egiptu. (9) I będzie ci to jako znak na ręce twojej i jako pamiątka między oczyma twoimi, aby zakon Pański był w ustach twoich, gdyż ręką przemożną wyprowadził cię Pan z Egiptu.


jest to z tego co sie orientuje świeto przaśników. ?
zdaje sie ze chodziło najpierw o symbiliczne wywalenie kwasu z domu i jedzenie przasnego chleba..
to bardzo łatwo o korelacje z nauczaniem w NT o kwasie faryzeuszy i uczonych w piśmie jaka mówił Jezus. Jak i generalnie o wywaleniu wszelkiej złości z siebie czegoś co mozliwe jest tylko dzieki Jezusowi bo to on nas przemienia. Prawda ?

natomiast dalsza część taka..


Wj 13:10-16
I będziesz przestrzegał ustawy tej co rok w jego oznaczonym czasie. (11) Gdy zaś wprowadzi cię Pan do ziemi Kananejczyków, jak to przysiągł tobie i ojcom twoim, i da ci ją, (12) wtedy przekażesz na własność Pana wszystko, co otwiera łono matki: z każdego pierworodnego miotu bydła, który będziesz miał, samce należą do Pana. (13) A każde pierworodne oślę wykupisz jagnięciem, jeśli zaś nie wykupisz, złamiesz mu kark. Każdego pierworodnego z synów twoich wykupisz. (14) A gdy kiedyś zapyta ciebie syn twój, mówiąc: Co to oznacza? - powiesz mu: Ręką przemożną wyprowadził nas Pan z Egiptu, z domu niewoli. (15) Bo gdy faraon uporczywie wzbraniał się wypuścić nas, zabił Pan wszystko pierworodne w ziemi egipskiej, od pierworodnego z ludzi do pierworodnego z bydła. Dlatego ofiaruję Panu wszystkie samce, otwierające łono matki, każdego zaś pierworodnego z synów moich wykupuję. (16) Niechaj to będzie jako znak na ręce twojej i jako znamię między oczyma twoimi, gdyż ręką przemożną wyprowadził nas Pan z Egiptu.


ale ja widze korelacje do Jezusa Mesjasza i pierworodnego syna Wiekuistego i jego ofiary na krzyzu.



Teraz jak sie domyslacie za pomoca tego tekstu mam spojrzenie ze znamiona Bestii objawienia Jana bedą czyms przeciwnym i jakas karykatura tego co jest tu przedstawione.

myslał ktos już o tym ? Też to zauważyliśie ?

Pewnie tak....
Ale ja nie ukrywam ze mie to ekscytuje bo to świeże spostrzeżenie i jakieś 2 dni temu to dopiero zobaczyłem ..... i ciagle to we mnie "pracuje".
mikalosz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt lut 11, 2014 10:21
wyznanie: protestant
  

Re: zNAMIE na rece i i miedzy oczyma

Postprzez mikalosz » So cze 27, 2015 11:07

gdzies jeszze w ST sa odniesienia do znamiona na rece i czole ?

domyslam sie ze w uproszczeniu

znamie na rece = czyny
znamie na czole = mysli

to cos co wypływa z tego ze po nawróceniu nasza głowa jest Mesjasz. zmieniamy myslenie a potem czyny.
oczyszczmy sie i pozbywamy starego kwasu przewrotności i bezprawia.
Czyli wkracza nowa jakość. Kto to przezył czyli pewnie wiekszość tu, wie o czym mowie zapewne...
to nie bede sie rozwodzil
mikalosz
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt lut 11, 2014 10:21
wyznanie: protestant
  


Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron