Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Jak manipuluje się Słowem Bożym ?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Jak manipuluje się Słowem Bożym ?

Postprzez Majkel » Pt cze 20, 2014 14:44

Na powyższy filmik trafiłem przypadkowo i osobiście mnie z lekka zdziwił. Jeszcze byłbym w stanie zrozumieć, że jest to próba przekonania do swojej jedynej, słusznej interpretacji kogoś ze środowisk ewangelikalnych bądź jehowców. A tu proszę ... rzymski katolik. Obejrzyjcie i oceńcie :D

http://www.youtube.com/watch?v=aF4M9H6JR8w

Argumenty moim zdaniem słabe i mocno naciągnięte. Z jednej strony dobrze, że jest taki kanał zmuszający chrześcijan ogólnie, nie tylko samych rzymskich katolików do czytania i poznawania Bożego Słowa i życia nim, ale z drugiej strony trzeba czuwać, aby nie dać się zwieść, szczególnie dotyczy to osób poszukujących, nie zgadzającym się z nauką KRK, duchowo wypalonych w tym kościele.
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: Jak manipuluje się Słowem Bożym ?

Postprzez Elżbieta » Pt cze 20, 2014 18:44

Nie obejrzałam sobie tego filmiku, bo boję się, że mi internet padnie, ale za to przeczytałam komentarze. Niczego innego się nie spodziewałam. - No cóż, czytać Biblię i to czytać ze zrozumieniem, to niestety jest ponad możliwości niektórych osób. No bo po co czytać tekst, i zastanawiać się co on oznacza, kiedy można przeczytać same komentarze. Niestety myślenie boli - strasznie :P
A filmik oglądnę sobie jak już będę miała normalny internet :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak manipuluje się Słowem Bożym ?

Postprzez Witold » Pt cze 20, 2014 23:06

Majkel, po co rzucasz takie hasła jak "jehowcy". Trochę szacunku.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Jak manipuluje się Słowem Bożym ?

Postprzez Tomasz » Pt cze 20, 2014 23:19

Obejrzałem podlinkowany film i w zasadzie nie mam nic do powiedzenia na jego temat. Przedstawia on w skrócie stanowisko rzymsko-katolickie, zatem trudno jest się tutaj spodziewać czegoś innego niż można zobaczyć.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak manipuluje się Słowem Bożym ?

Postprzez Jordan » So wrz 06, 2014 15:20

Każde wyznanie ma swoją interpretację. Która jest właściwa?
Jordan
 
  


Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości