Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 19:17

Hm, a co powiesz na złamanie sabatu przez uczniów Jezusa?
(1) W tym czasie szedł Jezus w sabat wśród zbóż, a uczniowie jego byli głodni i poczęli rwać kłosy i jeść. (2) A gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli do niego: Oto uczniowie twoi czynią, czego nie wolno czynić w sabat. (3) A On rzekł im: Czyż nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy był głodny, on i ci, którzy z nim byli? (4) Jak wszedł do Domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie wolno było jeść jemu ani tym, którzy z nim byli, tylko samym kapłanom? (5) Albo czy nie czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy? (6) Ale mówię wam, że tutaj jest coś większego niż świątynia. (7) I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych. (8) Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu.
Mat. 12
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:25

Uczniowie złamali sabat w oczach faryzeuszy, którzy kształtowali prawo Boże do swoich potrzeb. To samo było z myciem rąk i kubków. Nie trzeba tu nic dodawać, bo Jezus jako dobry pasteż przychodzi nam z pomocą i pokazuje co jest dla Niego ważne.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:27

Jak mnie mama prosi w sobote żebym obrał kartofle na zupę to oczywiście nie wykręce się sobotą :) Tylko "miłosiernie" hehe obiore kartoszki.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 19:36

Nie trzeba tu nic dodawać, bo Jezus jako dobry pasteż przychodzi nam z pomocą i pokazuje co jest dla Niego ważne.

No właśnie, zastanów się nad tym, sabat jest dla człowieka, a nie odwrotnie. Może to nie jest tak bardzo istotne którego dnia będziemy czcić ten sabat, ważniejsze, byśmy nie zapominali o Bogu i chętnie się zbierali na wspólne modlitwy i słuchanie Słowa Bożego. Jeszcze raz powtarzam, kiedy Bóg pracował nad naszym światem, nie było kalendarza i prawdę powiedziawszy nie wiemy którego konkretnie dnia odpoczywał - ważne, że po sześciu dniach pracy.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:47

Nie zgadzam się, bo Chrystus miał kalendarz i dobrze wiedział, że nikt soboty z niedzielą nie pomylił.
Ważne bo napisane palcem Bożym na Kamiennych tablicach.
Jeśli to temat drażliwy to nie musimy go drążyć. Wy uważacie jak wam serce podpowiada i my tak samo. Jest napisane święcić sabaty to ja święce.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 19:51

Macieju, Macieju, nie kompromituj się :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 20:06

No takiej odpowiedzi bym się nie spodziewał. No ale trudno. Rozumiem, że razi Cię coś co napisałem, tylko nie wiem co? Możesz uzasadnić?
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 20:08

Chodzi o kalendarz :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 20:19

Czy Pan Bóg nie ma kalendarza? Myślałem, że stworzył ten świat. Zachował Pismo Święte mimo tylu ataków, a nie umiałby zachować swojego świętego dnia? Nie wydaje mi się to kompromitacją. Jestem pewien, że nasz Stwórca zna cały kalendarz od a do z
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 20:22

Wybacz, nie będę już z tym dyskutowała :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości