Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ciezko mi czytac Biblie

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Elżbieta » Wt paź 02, 2012 15:07

Zgadza się, samemu bez pomocy ciężko rozumieć wiele spraw i dlatego między innymi, są ludzie, którzy studiują teologię. Nie są oni, jak niektórzy uważają bliżsi Boga, ale pomagają nam w rozumieniu tego co czytamy. W każdej parafii są również organizowane tzw. Godziny Biblijne na których również wiele można się dowiedzieć.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez tom » Pn wrz 16, 2013 22:16

Pastorze Aleksandrze, czy wiadomo coś na temat przekładu książki James'a B. Jordana o perspektywie Biblii?
tom
 
Posty: 71
Dołączył(a): N mar 06, 2011 21:07
wyznanie: form. katol.
  

Re: Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Aleksander » So wrz 28, 2013 16:23

tom napisał(a):Pastorze Aleksandrze, czy wiadomo coś na temat przekładu książki James'a B. Jordana o perspektywie Biblii?

Przepraszam, że nie odpowiedziałem na ten post. Dopiero co go zauważyłem. Tłumaczeniem J. J. głównie zajmuje ks dr Bogumil Jarmulak. Można znaleźć wiele przetłumaczonych artykułów na blogu jarmulak.com Jednak w czasie obecnym oprócz pracy pastorskiej w zborze w Poznaniu sprawuje 3 letnią kadencję "biskupa" oraz dosyć mocno jest zaangażowany w służbę misyjną na Ukrainie. Wciąż przekłada prace nad tłumaczeniem książki na lepsze czasy. Jest przetłumaczona książka "Pradawni święci". Gorąco polecam! Jednak nakład się wyczerpał i wymaga do drukowania.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez tom » N wrz 29, 2013 14:32

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Trafiłem na wymieniony przez pastora blog, którego wcześniej nie znałem; są b. interesujące tłumaczenia tekstów.
tom
 
Posty: 71
Dołączył(a): N mar 06, 2011 21:07
wyznanie: form. katol.
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez tom » Cz mar 27, 2014 22:35

Mam prośbę o wyjaśnienie fragmentu Listu do Kolosan 2, 18:

"Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i oddawaniu czci aniołom a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim".

O jakich czcicielach aniołów i 'wizjonerach" jest tu mowa? Jaki jest sens tego fragmentu Listu?
tom
 
Posty: 71
Dołączył(a): N mar 06, 2011 21:07
wyznanie: form. katol.
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez anolis » So mar 29, 2014 14:23

Chodzi o zwrócenie uwagi na to, że stare formy kultu są bezużyteczne (umartwianie się, czczenie aniołów), a na ich podstawie pewni ludzie uważają się za lepszych chrześcijan i potępiają innych, którzy tego nie czynią. W kolejnych wierszach jest napisane, że tacy ludzie oddalają się od Chrystusa, koncentrując się na nakazach i zakazach rodem z ST. A przecież zbawienie przychodzi przez chrzest i wiarę, a nie przez kultywowanie nakazów, zakazów i opieranie się na własnych "widzeniach".
anolis
 
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez tom » So mar 29, 2014 20:21

Dziękuję, Anolis, za odpowiedź i pomoc w zrozumieniu tego fragmentu tekstu.
tom
 
Posty: 71
Dołączył(a): N mar 06, 2011 21:07
wyznanie: form. katol.
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 12:34

Ja słuchałem pismo św na audiobookach i u mnie pykło. Uwierzyłem bo po kilku, albo i kilkudziesięciu sesjach coś zrozumiałem-odkryłem. Ponieważ doszedłem do tego własnymi siłami, ZAPALIŁEM SIĘ! Teraz na okrągło szukam po różnych filmikach, czytam biblję i książki o tej tej tematyce, galopuje jak szalony na punkcie Boga. Ponieważ nie mam nic i wór przykrych doświadczeń tym gorliwiej skłaniam się ku Bogu. Chce powiedzieć, że jeśli choć iskierka chęci jest w człowieku, to trzeba zrobić wszystko by tą iskrę rozpalić, a wtedy... na dobre i na złe przylgnąć do Boga i już go nie puszczać.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:10

Macieju, Pismo mówi, że to Pan wybiera, my nie możemy nic w kwestii naszego zbawienia, człowiek poddany Bogu musi tylko, a nawet aż nie odrzucić tego co Bóg mu daje w ofierze krzyża.
Maksymilian
 
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:16

Tym lepiej. Czuje się więc wybranym i będe chłoną wiedze dalej. Tak mi dopomóż Bóg. :)
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron